Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiReabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

497 posts, 168199 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc cris_m

Pe perioada lucrarilor trebuia inchis tot podul pentru traficul general si lasat doar pentru 641, pe o parte a podului. La capete pus echipaj si cu asta basta. Spre Crangasi trecerea pe partea cealalta se poate face foarte usor, insa spre Turda ar trebui scoase niste garduri si borduri pentru trecerea autobuzului.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Utilizator anonim

Pana in septembrie e gata sensul actual, se deschide, se deschide 41, apoi se inchide sensul celalalt. 41 la paleta...Am mai zis. :bleah:

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc cris_m

Pana la paleta mai e ceva, eu ziceam de solutii pe moment  :)

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc orex

Mare smecherie! Inseamna ca n-ai fost contemporan cu primele lucrari de edificare ale  primului ”metrou usor”. Totul a inceput cu cele de pe podul Grant inainte de 2000.  ;)

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc orex

Nu ma referam la paleta doar la 41 ci si la circulatia rutiera. Semafor la ambele capete de pod si gata, nu de alta dar la cum se misca lucrurile pe la noi nu cred ca va fi in stare nicio autoritate nou aparuta (din PMB) sa faca ce nu fac firmele consacrate de constructii, in timp record! ;)

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc bercenicity

Utilizator anonim wrote:
Pana in septembrie e gata sensul actual, se deschide, se deschide 41, apoi se inchide sensul celalalt. 41 la paleta...Am mai zis. :bleah:

Dar nu puteau sa circule pe linia veche la paleta pana refaceau celalat sens?... asa cum au facut cu nenumarate alte ocazii, inclusiv linia 41 (Pasaj Lujerului, Pod Ciurel)

 


Re: Pasajul Grant ByOnu

Voi sunteti seriosi? Astia desurubeaza buloanele manual? De pneumatic n-au auzit astia din compania municipala?

 


Re: Pasajul Grant Cristi N

Au fost mai rapizi baietii cu pickhammerele si au ocupat ambii robineti de la compresor.  :popa:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pasajul Grant Utilizator anonim

ByOnu wrote:
Voi sunteti seriosi? Astia desurubeaza buloanele manual? De pneumatic n-au auzit astia din compania municipala?


Dupa stam nu stiu cate luni pentru licitatie de aparat specializat pentru montat/demontat CF  :twisted: Lasa, asta e ultima problema.

 


Re: Pasajul Grant Adrian Rosca

Asa-i la stat, pardon, la compania munikipala  :mrgreen:

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) shoppy

Daca se strica un autobuz atunci face unu semn cu mana sa coboare primii 10 soferi din spatele lui ca sa il impinga, nu asta este problema.
Problema este ca pentru ca sa circuli pe o banda pe sens trebuie sa asfaltezi peste linii in fata la Regina Maria si oricum ar fi haos cu nesimtitii care ar intoarce pe continua pe Giulesti si Grivita ca sa se bage in fata pe contrasens pe bretele, ar trebui minim 4 echipaje pentru stopat asta, ultima data cand s-a circulat asa era sa se lase cu bataie de mai multe ori pe zi.

Pai da, si-a facut PMB firme pentru orice si acuma le da contracte fara licitatie, macar de ar lucra, sa vedem.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) orex

Acum se vede ce inseamna linia 41! Ce-o intereseaza pe ”doamna” ca doar nu sta in zonele limitrofe traseului! Compania Municipală Străzi, Poduri şi Pasaje Bucureşti sa-si faca rodajul!
PS
Avand in vedere importanta lucrarii cred ca sunteti de acord ca trebuie lucrat 24/24 aici dar au cine si cu ce, mai cu seama ca, din cate vad, se lucreaza rudimentar?

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) mihai_atanasiu

Daca s-ar lucra noaptea ar fi o dovada de respect pentru cetateni.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) madhorsefuzzy

De ce se sparge bordura dintre benzile de circulatie auto si sina de tramvai?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use