MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1200724 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 536 537 538 539 540 541 542  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Bravo, mai bifăm câte ceva (readus la starea inițială).

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

E ”oficial”...

21.06.2019
Metrorex anunta ca maine, 22.06.2019, dupa ora 10:00, va fi deschisa circulatia rutiera pe bulevardul Eroii Sanitari (pe segmentul dintre strada Sf. Elefterie si bulevardul Eroilor) si bulevardul Drumul Taberei (pe segmentul cuprins intre intersectiile Drumul Taberei cu Valea Ialomitei si Drumul Taberei cu Valea Argesului, pe sensul de mers catre Valea Argesului).

http://www.metrorex.ro/_read580-1

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Uite ca s-a putut, mai repede cu 8 zile decat termenul anuntat, a se deschide traficul rutier!  
O ”provocare” de-a binelea! Ne-a luat total nepregatiti! :lol:  :lol:  :lol:
Acum, pe ultima suta de metri, vor sa ne para rau (noua celor din Dr. Taberei) ca ne despartim de ”EI”, avand in vedere ca au DEVANSAT termenul prezumat de redare a circulatiei in zona! NICIDECUM!!! :no:  :no:  :no: La Gara de Nord cu ei! :lol:  :lol:  :lol:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

Oare ce au facut ?   :lol:

Metrorex: O cantitate mare de praf a fost degajată în staţia Eroilor

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... or-1150303

O cantitate mare de praf a fost degajată duminică, în jurul orei 11:00, în staţia Eroilor, din cauza lucrărilor desfăşurate pe Magistrala 5, antreprenorul lucrărilor fiind avizat pentru a lua măsuri imediate, informează Metrorex, conform Agerpres.

„Metrorex anunţă că astăzi, 23.06.2019, în jurul orei 11:00, în staţia Eroilor, a fost degajată o cantitate mare de praf, din cauza lucrărilor desfăşurate pe Magistrala 5. Metrorex a avizat de urgenţă antreprenorul lucrărilor pentru a lua măsuri imediate. Se face precizarea că nu a fost vorba despre fum sau despre vreun incendiu”, precizează compania.
[...]

 



Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

N-am înțeles tot blabla-ul de după relatarea incidentului, au o satisfacție să tot repete anumite lucruri.Am impreia că  ziariștii sunt plătiți la numărul de cuvinte, altfel nu se explică. Sau ne cred pe noi tâmpiți și  ni se repetă aceeași informație de n ori.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

Te referi la partea din articol pe care nu am mai pus-o   inlocuind-o cu ... ?

 



Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

sab wrote:
Oare ce au facut ?   :lol:

Au lucrat si duminica!
:)
In week-end stergatorii de praf sunt in <relache>...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

Nu stiu cum este contractul cu firma de curatenie, dar nu cred ca praful de la constructii intra in "standard". Poate are constructorul propriul contract de curatenie pentru Eroilor, asa mi s-ar parea normal sa fie...
Ideea este ca nu se iau niste masuri minime, cel putin la linia 4, a se vedea si poza cu scaunele pline de praf pe care am pus-o acum ceva vreme. Si nu era week-end atunci,...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

N-ai observat <ironia> mesajului meu?
:mrgreen:

 


Re: Stiri despre proiect andrei11

CataOT wrote:
Liderul sindicatului de la metrou, Ion Rădoi, a declarat, joi, că darea în folosinţă a Magistralei 5 din Drumul Taberei ar putea avea loc în 2020, şi nu la sfârşitul acestui an, aşa cum a anunţat conducerea Metrorex.

https://www.mediafax.ro/social/magistral ... 18194965

Cine a spus că se dă drumul anul acesta ?

 


Re: Stiri despre proiect Adrian Rosca

Unu' care vrea sa-si dea demisia.

 


Re: Stiri despre proiect punmeister

Pe cat de mult il urasc pe mascariciul asta de Radoi, ii dau dreptate :popa:

 


Go to page:  1  ... 536 537 538 539 540 541 542  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use