Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Șoseaua Giurgiului (Șura Mare - CFR Progresul) (Linia 7)

113 posts, 54317 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) ByOnu

Well, atunci PUTE treaba. Peroanele vechi vad ca au undeva la 30m utili. Cand au cerut avizul de la STB cei de la PS4, STB trebuia sa specifice clar o lungime utila actualizata de cel putin 37m. :evil:
lungime toporasi.jpg (349.56 KB; downloaded 5307 times)

 


Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) Puss in Boots

Si sa nu mai aiba ce sa sparga iar si sa lungeasca pentru cand vin tramvaiele noi?  ;) Trebuie justificate cumva noile transe de borduri. Iar pana apar tramvaiele noi va fi chiar "normal" sa le inlocuiasca.

 


Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) ByOnu

Sincer, chiar NU cred ca s-a gandit cineva ca vezi doamne nu le prelungim acum pentru a mai toca niste bani ulterior, NU! Pur si simplu vorbim despre o lipsa crasa de coordonare.

Dpmdv vina este in exclusivitate a STB care mai mult ca sigur a eliberat un aviz pentru aceste lucrari.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) Utilizator anonim

Oricum când vin tramvaiele noi vor fi schimbate mare parte din peroane, daca nu chiar toate. Si pana atunci primarul de sector va mai schimba 2-3 tipuri de borduri, nu vad unde e problema... :popa:

 


Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) TibiV

Miercuri se apucasera de demolat peronul de la statia Drumul Gazarului, sensul spre Pieptanari











Nu si la sensul spre Gara Progresu


 


Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) alchimistul

Adica vor sa mute si refugiul de la Gazarului dupa semafor ?

 


Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) ByOnu

Poate doar schimba bordurile. Daca voiau sa-l mute, cred mai intai l-ar fi construit pe cel nou. Pe cand in cazul de fata, par a lucra doar la borduri.

 


Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) TibiV

Asa cred si eu.... La Toporasi au construit intai peronul nou...

 


Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) 1.cremsnit

Peronul de la Drumul Găzarului (sens CFR Progresul) este în curs de mutare în dreptul celuilalt peron, deci după semafor, spre Cimit. Evreiesc.
Azi așezau primele borduri uoz pe noul amplasament.

Expect the unexpected când e vorba de lipsă de transparență și posibil furt colosal.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) Utilizator anonim

Prin august incepe si montarea stalpisorilor ce delimiteaza calea de rulare. Se dorea in iunie dar evident cu lucrarile actuale era munca degeaba.

 


Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) TibiV

Daca este vorba de stalpisori din plastic, este doar o alta sifonare de bani.
Soferii nu respecta decat obstacolele care pot provoca avarii propriilor lor masini.

 


Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) TibiV

Imi cer scuze pentru calitatea pozelor, dar au fost facute aseara, putin dupa ora 21, deci lumina nu era aproape deloc...  :(
Statia Sura Mare, vedere spre Piata Progresul / Gara CFR Progresul.



Si doua poze spre Serban Voda....



Poza asta este horror, dar se intelege despre ce este vorba....




NU sunt lamurit...
Vor sa schimbe placile de beton?....
Sau pur si simplu o perrsoana cu mai mult de 2 neuroni si-a dat seama ca bizonii care depasesc coloana de la semafor prin statia de tramvai (uneori pe contrasens, daca sensul normal este ocupat de un tramvai!...) nu pot fi opriti decat oferindu-le ocazia unor reparatii prohibitive la pivoti, bucse si bai de ulei ?!....

Sincer vorbind, eu sper sa lase liniile exact in starea in care le-am pozat eu....
Este starea perfecta pentru beemveuri, audiuri si mertane cu garda joasa, adica fix masinile care nu ar sta nici macar 2 minute in coloana de la semafor...

PS
Nu imi spuneti despre pompieri, ambulante si SMURD.... Au alta garda la sol, si de obicei alt ecartament...

Sincer sa fiu, eu pe toata Sos. Giurgiului (cu exceptia intersectiilor normale....) as fi lasat linia de tramvai in varianta cu traverse tip cale ferata...
Na, desteptule, repar-o !
Adica o varianta mult mai dura decat ”green-track-ul” de pe Pantelimon, unde am tot vazut diferite pisi care s-au crezut mai dure decat restul soferilor... Fara sa le duca mintea de pisi ca pamantul dintre sine ar putea fi moale, mai ales dupa ploaie...  ;)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) V2A

Pe pagina de Facebook ”Bucurestiul între Da și Nu” spun că vor să pună gazon...
https://www.facebook.com/bucurestiulint ... =3&theater

 


Re: Soseaua Giurgiului (Sura Mare - CFR Progresul) (Linia 7) Puss in Boots

Puteam sa jur ca asta vor face, ma si apucasem sa scriu dar am vazut postarea lui V2A :headbash:

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419370 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use