Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiStrăpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 542300 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 124 125 126 127 128 129 130  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Pai nu este suficient ca au bagat tuburi, trebuiai si " scoase la lumina" pe langa niste fundatii pentru stalpii de iluminat....
Asa ca, mai sapam inca odata....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

danutzu_2910 wrote:
Bine, nu striu daca tine de santier sau doar de Bordurica de la S3....

Bordurica S3







Oare vor face locuri de parcare?...


 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Eu personal CRED ca e vorba de parcare similar cu restul bulevardului: perpendicular. In zona sunt vreo doua blocuri noi si canci locuri de parcare. Asadar probabil ca sunt locuri de parcare. Noutate o constituie trotuarul de 1m latime + borduri. Pana acum nu l-am vazut (insa nici nu m-am uitat dupa el).

Am remarcat insa altceva: cam odata cu noua constructie PS3 de langa lucrarea noastra s-au asfaltat (fara prea multa fundatie, am impresia) strazile Drumul Lunca Dochiei si Drumul Malu Mierii. Prima din ele pleaca din breteaua Splai>Grigorescu, cam de la 200m de Splai si merge paralel cu Splaiul inspre iesirea din Bucuresti; a doua strada e in capatul primei, perpendiculara pe ea si face legatura intre Splai si calea ferata.

Initial cand am vazut asfaltul ala credeam ca se pregateste vreo organizare de santier pentru stalpi de LEA, dar aparent nu e cazul. Si la ce se anunta in PMB, probabil ca singurul potential progres in urmatorii doi ani ar fi probabil semaforizarea intersectiei si racordarea fara macadam la Iuliu Hateganu.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Strada Drumul Lunca Dochiei asfaltata o poti vedea in topicul de poze Aprilie 2019...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Cristi N

Trotuarul si modul de amplasare al punctului trafo sunt reprezentative pentru stilul de lucru al majoritatii lucarilor publice din tara. Efectiv te apuca dracii cand vezi ce solutii adopta, parca se chinuie sa gaseasca cea mai proasta solutie.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Uita-te pe topicul de DN5 Bucuresti - Adunatii Copaceni.
Sa vezi ce de trafo sunt acolo pe trotuar in Jilava,,,

Gandire maaaare....  :headbash:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Cristi N

DN5-ul nu imi venise in minte, eu ma gandeam la nodul Grind si frica CNAIR-ului de acea bariera CF, tabloul ala electric cu platbanda de impamantare facuta ghem in jurul lui de la Dristor sau solutia propusa la pasajul Dna Ghica x Colentina.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Tabloul ala electric cu platbanda de impamantare facuta ghem in jurul lui de la Dristor arat exact la fel in urma cu doua saptamani...  :(

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Am trecut astăzi pe Hațeganu. Mă uitam câtă lipsa de respect. Este extrem de circulata și plină de gropi. Oare o vor lati și asfalta vreodată? Iar despre pasajul cate zace nefolosit, ce sa zic. Ce o fi așa greu sa ridici niste cabluri...In Romania, da, este foarte complicat.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Exista proiect pentru latire si reabilitare zona veche...
Cat priveste situatia zonei vechi pana la reabilitatere.... am zis de multe ori ca puteau sa "traga" niste asfalt... inclusiv pe zona cu piatra....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Sorin62

Și după aia să sară toți în sus că „se fură” banu' public asfaltându-se o stradă care urmează să fie decopertată, „DNA să vină să vă ia”, „corupția ucide”...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Pana sa inceapa reabilitarea partii vechi, DUPA realizarea extinderii cu doua benzi, adica dupa cca 4 ani, pot sa "traga" un strat de asfalt fara sa ii "agate" DNA...
Si acum, pe bune, in S4 s-a asfaltat si sa taiat asfaltul pentru a pune borduri.... fara numar, fara numar....
Ai vazut pe cineva "legat"???

(nu este necesar sa citezi mesajul.... este suficeient un " @danutzu_2910"

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Contractul pentru modificarea LEA a fost atribuit in data de 13 iunie catre ELEMO SRL, anuntul de atribuire fiind publicat pe SEAP in data de 02 iulie. Durata contractuala pentru proiectare si executie este de 7 luni.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Misto.
Termina in ianuarie....

 


Go to page:  1  ... 124 125 126 127 128 129 130  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419407 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use