Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: AVIZIER - noutăți, anunțuri de la echipa forumului etc

190 posts, 91873 views
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 

📖 Pagination options
Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Am operat promovarile regulamentare, editia de vara. Astfel, daca vi s-a schimbat rangul, va rog verificati ca aveti toate facilitatile corespunzatoare si sa ne anuntati daca nu.

De asemenea, au fost sterse toate conturile mai vechi de 16.05.2019 de pe care nu s-a inregistrat nici o activitate:

dani121, excavo2019, bumbe, Don66, maus5, vallydv, Robert6700, Mihai Mauru, 101-311, daniela_motro, V.Horia, v46is, SorinGri, adrrian12131, adimaftei, dfarcas, nelulupu, RobertT, Metrorex Master 033, olivier, ndum, tudor, andreioniga, SirPCV, faur92, antonica, Andrei2929, anaaremere

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

In aceasta seara experimentam o modalitate de extindere a spatiului de stocare pe disc. Posibil sa vedeti erori la upload de fisiere, precum si la afisarea fisierelor atasate. Scuze pentru inconvenient!

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Gata experimentele, le reluam maine probabil.

 



Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Din punct de vedere tehnic, experimentul s-a incheiat. Practic, acum functionam intr-un mod 'hibrid' cu spatiu de stocare atat fizic la firma de hosting, cat si virtual, in cloud. Evident, ma astept sa apara probleme  :) va rog sa le semnalati, daca se poate, cu cat mai multe detalii.

Nu este nevoie sa raportati probleme din ultimele ore - sunt cunoscute si reparate deja.

Nu este nevoie sa intrebati daca spatiul de stocare pentru fiecare rang de utilizator in parte se schimba. Nu avem intentia asta momentan :mrgreen:

Multumim pentru intelegere!

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc andrei11

Nu pot atașa poze !!!!!!!!!!!!!!!!!
viewtopic.php?f=167&t=101&p=316949#p318763
De fapt postarea mea nici nu  apare acolo, parcă nici n-aș fi postat !
Eg.jpg (20.05 KB; downloaded 4943 times)

 



Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Era o problema cu atasatul mai multor fisiere la acelasi mesaj. S-a rezolvat acum.

 



Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Atrag atentia ca in browserul Mozilla Firefox, orice imagine provenind de pe un site fara criptare SSL (adica adresa incepe cu http:// in loc de https://) NU ESTE AFISATA.

Drept exemplu, aici: viewtopic.php?f=402&p=321740#p321740

...a fost scris acest mesaj

mesaj.JPG (146.98 KB; downloaded 4788 times)


...rezultatul fiind acesta

imagini.JPG (73.63 KB; downloaded 4787 times)


Atrag atentia ca comportamentul browserului Mozilla Firefox este cel corect si ca, mai devreme sau mai tarziu, va fi implementat de catre toate celelalte browsere. Proprietarii website-urilor care nu au criptare SSL vor fi obligati fie sa instaleze certificate SSL, fie sa inchida cosmelia... Ceea ce, din nou, mi se pare corect. Drept urmare, vom implementa cat de curant un filtru care sa nu permita postarea de imagini si linkuri catre site-uri ne-securizate (http in loc de https).

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

In perioada urmatoare, dorim sa ne promovam campania pentru infiintarea Muzeului Transportului Bucurestean, astfel ca antetul forumului, pe tema afisata pe desktop, va duce catre respectiva petitie. Ne-am permis sa facem aceasta modificare deoarece exista o alta legatura catre pagina principala a forumului, si anume linkul imediat de dedesubt. Astfel, vi-l reamintim si voua:

antentforum.JPG (55.43 KB; downloaded 4598 times)

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Regulamentul general al forumului a fost modificat azi. Nu a fost modificata nici o regula (in sensul semnificatiei), dar mai multe reguli neclare sau redundante au fost rescrise si/sau eliminate. Acesta este, mai degraba, un reminder sa mai (re)cititi regulamentul, iar pentru cei care nu au facut-o niciodata, o atentionare ca ati bifat explicit ca sunteti de acord cu acest regulament la inscrierea pe forum ;)

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Costin wrote:
In perioada urmatoare, dorim sa ne promovam campania pentru infiintarea Muzeului Transportului Bucurestean, astfel ca antetul forumului, pe tema afisata pe desktop, va duce catre respectiva petitie. Ne-am permis sa facem aceasta modificare deoarece exista o alta legatura catre pagina principala a forumului, si anume linkul imediat de dedesubt. Astfel, vi-l reamintim si voua:



Am resetat bannerul, imaginea si link-ul au revenit la valorile initiale (imaginea - se vede, linkul este pagina principala a forumului). Daca v-am enervat, va cerem scuze! A fost pentru o cauza nobila :) Veti observa insa ca in navigatorul din partea de jos a antetului a aparut un link catre initiativa noastra de infiintare a muzeului transportului bucurestean, pe care in mod evident continuam sa o promovam.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Am operat promovarea traditionala, editia de iarna. Daca vi s-a modificat rangul, verificati ca beneficiati de facilitatile specifice noului rang (acolo unde se poate verifica). Raportati orice problema aici.

De asemenea, am sters toti utilizatorii inscrisi inainte de 28.11.2019 care nu s-au autentificat niciodata:
Andrei Flavian, didinul, J U M Y, mihnea1999, saro89, OAB, bogdan.eftimie, Sabin, Cristian P, Peperon, catutza, ad1r, florin.dass, cristibanciu2019, alexandru1923, Mihi9503, AndreiPitesti, Andreeaflorentina, Vatmanul 4638, Dan.090, dejanes, Danadana, Frank SF, vly_92, RandyStack, handbuzz, Skillz1, Mircea Voda, IANIS_23, papazoglu, ROventura, danielvoicu82

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use