MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1200765 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 535 536 537 538 539 540 541  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Sacrificii, niciunul! Si, da se poate inaugura M5.1 doar daca ALSTOM a garantat ca DA! Totusi, si nu sunt din tabara  PRO Sodolescu, cred ca a primit ceva garantii din partea antreprenorui ca se poate ca altfel s-ar fi hazardat inutil! Fie vorba intre noi, daca se ”lucreaza” 24/24 e posibil acest termen, daca exista interes!
Vom trai si vom vedea! :yes:

 


Re: Stiri despre proiect aztec

Posturile disponibile se afiseaza doar la sediul societatii...
Nu am rude in sistem...am sanse?
200 deja sunt pe lista...deci ocupate..

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect sab

Nu stiu daca se gasesc atatea rude.

 


Re: Stiri despre proiect aztec

Pai citeam ca la Tarom din 2000 vre-o 800 sunt rude...
Aici la 4500...se gasesc cam jumatate cel putin...
As fi interesat de schimbat domeniul... :D  :rofl:

 


Re: Stiri despre proiect orex

Schimba-l! ;)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului satanistu

Asta ma gandeam si eu, ca se bazeaza pe ceva, avand in vedere ca tot o bate pe asta cu Decembrie 2019.

Cand vorbeam de sacrificii ma gandeam la faptul ca pot reveni ramele IVA pe M3, sau ca unele accese nu vor fi deschise (in special la Raul Doamnei si Parc DTR)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Cu privire la rame...din cate s-a evocat pe aici si pe...dincolo sunt 13 Bombardier, din flota actuala. Asa sa fie...”scamatoria” fara compromisuri! ;)
Cat privesc accesurile, astea edificate in prezent sunt suficiente, celelalte, in extenso, sunt ”adiacente”, fezabile si ulterior darii in folosinta a M5.1!

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului satanistu

Daca nu au presiune pe ei sa termine toate accesele înainte sa dea drumul la metrou, acele accese pot avea soarta acceselor de la Tineretului.... iar acel "ulterior darii in folosinta a M5.1" poate ajunge "ulterior in deceniile următoare"....

Modelul : "lasa ca merge si asa" e adoptat la scara larga in RO, din pacate. :(


Apropo, a ramas data de 1 iulie pt inchiderea 41'ului?

 


Re: Stiri despre proiect aztec

Pt ca se intreba cineva de ce se vehiculeaza data din noembrie pt finalizare si dec pt a inaugurare ..

Următoarele alegeri prezidențiale în România vor avea loc în noiembrie sau decembrie
Sursa : Wikipedia

 


Re: Stiri despre proiect subway guru

S-a gasit si mutu sa graiasca...mai bine tacea, iar daca vorbea ar fi trebuit sa-si puna mai intai cenusa in cap pentru toate giumbuslucurile si strambele <sectoristilor ce tin de sase> puse in calea metroului timp de zece ani amari de zile...
Rusinos
:twisted:

 


Re: Stiri despre proiect punmeister

Ca tot a pomenit @guru de sectoristi, am sa las aici ceva super cringy de la campania din 2008 la locale :)))


 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

O sa vedem noi vara ”torida”, din toate p.d.v., in Dr. Taberei! Poate, pana-n toamna se termina ”comicaria” asta. Un alt scenariu va fi sumbru!

 



Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului CataOT

Informare de pe pagina de facebook Info Trafic Buc-If:
"Începând de sâmbătă, 22 iunie, ora 10.00, se va deschide traficul rutier pe Bd. Eroii Sanitari, segmentul cuprins între Str. Sf. Elefterie și Bd. Eroilor și pe Bd. Drumul Taberei, segmentul cuprins între Str. Valea Ialomiței și Str. Valea Argeșului, doar pe sensul către Str. Valea Argeșului. "

 


Go to page:  1  ... 535 536 537 538 539 540 541  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use