Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor

3003 posts, 746767 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 124 125 126 127 128 129 130  ... 215
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa tramvaielor STB Puss in Boots

Ascunderea asta a gunoiului sub pres....

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Mihai Mihalache

Nu sunt 100% sigur dacă am văzut bine, dar mi s-a părut că un tramvai de la depoul Colentina a fost colantat cu alb aproape în întregime. Excepția constă din marginile din jurul geamurilor.
Dacă mă întălnesc cu el o să îi fac și o poză.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB ByOnu

Daca te referi la exterior, stim deja de un an de zile. Au fost colantate mai multe de la Colentina si Victoria.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB GPS

De la Colentina le avem recent colantate pe 103, 113, 179 și 274.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Nenea_titi

Azi am mers cu tramvaiul 219 pe linia 32 și era în el o putoare persistentă de plastic încins - topit (miros de polietilenă, asemeni unei pungi arse). Mirosul a început la piața Rahova, și inițial am crezut că a intrat de afară, însă a persistat până la Liberty, unde am coborât deoarece era deja sufocant. Deși se atrăgea vatmanului atenția, acesta nu ținea cont, zicea că nu e nimic grav, că merge. Merge și așa. Nu știu dacă a ajuns la Unirii fără să ia foc, dar există un istoric trist, 095, care se poate repeta oricând...apropo...Tatrele se rup...V3A iau foc...Alexandria văd că lasă toate vagoanele pradă pieirii. Am mers până la Coșbuc apoi cu un CH-PPC de Alexandria (numărul de parc era pictat de bolnavii ce nu știu altceva să facă) și la acesta, un oblon de ușă risca să cadă...păi dacă așa vor arăta și noile tramvaie în 5 ani...nasol...

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB FabiM

La Alexandria oricum e o pură nepăsare de mult timp...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB Utilizator anonim

224 si 308 sunt la ora asta in depoul Dudesti, cel mai probabil unul salvat si unul salvator, 224 cel mai probabil a impins.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB SirVlady

308 a făcut o blocare de toată frumusețea azi pe Rebreanu, mai exact la "Pod Lacuri", făcând o coadă de vreo 6-7 tramvaie, undeva la 8:25 dimineață. Stația de autobuz era efectiv plină de oameni.  :popa:

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Gabi23

Păi și de unde l-a recuperat #224?  :think:

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Nicu24

Asta mă întrebam ce caută 224 pe liniile depoului Titan ???

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB Utilizator anonim

224 cel mai probabil din 32 a adus un vagon de 23. Nu era nimeni la ele sa intreb....

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Nicu24

#055 nu mai iese la traseu sau inca nu e gata la uzina?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB Utilizator anonim

Mai dureaza...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB Utilizator anonim

Tocmai a fost lansata o ampla licitatie de piese pentru tramvaiele V3A si Bucur. Cel mai notabil este ca se cumpara 220 pantografe Schunk, ce vor echipa toate V3Aurile. La fel, sunt 49 de ansambluri controler.

Contractul este împărțit în 18 loturi, după cum urmează:
-    Contact de impamantare (CS: PYY29). Cantitatate totala lot: 720 buc.
-    Ansamblu pantograf (CS: PYY29). Cantitatate totala lot: 220 buc
-    Lita perie colector (CS: PYY29). Cantitatate totala lot: 140 kg
-    Controler tractiune (CS: PYY29). Cantitatate totala lot: 49 buc
-    Eclisa electrica (CS: PYY29). Cantitatate totala lot: 1100 buc
-    Stergator parbriz vagon Bucur LF-kit (CS: PYY29). Cantitatate totala lot: 3 set
-    PIESE REALIZATE PRIN PRELUCRARI MECANICE - Piese pentru locomotive sau material rulant feroviar sau de tramvai (CS: PYY33). Cantitatate totala lot: 56 buc.
-    ZAVOARE - Broaste, chei si balamale (CS: PYY33). Cantitatate totala lot: 592 buc
-    RESORTURI Resorturi (CS: PYY33). Cantitatate totala lot: 98 buc.
-    ALTE INSTALATII PENTRU VAGOANE - Piese pentru locomotive sau material rulant feroviar sau de tramvai (CS: PYY33). Cantitatate totala lot: 168 buc
-    ELEMENTE DE ASAMBLARE - Cod CPV: 44530000-4 Dispozitive de fixare (CS: PYY33). Cantitatate totala lot: 14 buc.
-    ELEMENTE DE CAROSERIE SI AMENAJARI VAGOANE - Piese pentru locomotive sau material rulant feroviar sau de tramvai (CS: PYY33). Cantitatate totala lot: 30 buc.,
-    COMPARTIMENTE SI AMENAJARI - Piese pentru locomotive sau material rulant feroviar sau de tramvai (CS: PYY33). Cantitatate totala lot: 19 um
-    PIESE MATERIAL PLASTIC - Produse din plastic (CS: PYY33). Cantitatate totala lot: 12065 buc
-    MATERIALE MAGNETICE MOI/DURE - Magneti (CS: PYY33). Cantitatate totala lot: 1996 buc
-    Piese de schimb pentru tramvaie. Presetupa (CS: PYY51). Cantitatate totala lot: 552 buc.
-    Contact impamantare (CS: PYY22). Cantitatate totala lot: 4 buc.,
-    Suport poliamida - Produse din plastic (CS: PYY33). Cantitatate totala lot: 24 buc.

 


Go to page:  1  ... 124 125 126 127 128 129 130  ... 215
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419436 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use