Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2309 posts, 771486 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 165
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo barbuandrei

Si eu sunt de acord. Pana la urma, ani de zile au mers cu acele dube fara aer conditionat si umplute pana la refuz.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Beaver_27

Albert wrote:
Eu unul sunt complet de acord cu dispoziția. Pe regio se merge la drum drept, dacă stai cu geamurile deschise nu ai absolut nicio problema. Pe când in oraș poti sa ai toate geamurile deschise dacă stai la semafor...



Nu este adevărat pentru toate liniile, sunt unele care sunt semi urbane (R436,R474,R476) care nu deservesc doar orașele limitrofe, ci și zonele periferice ale orașului.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Albert

Oricum ar fi, zonele limitrofe sunt muuult mai putin aglomerate fata de centrul orașului.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo cris_m

Bun si cum garanteaza ca E4-urile vor avea AC functional? La Titan se pare ca nu la foarte multe masini le mai merge....

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo dany

Exact ce spuneam ieri, la Titan din euro 4 carora le mergea ac brusc acesta nu mai merge, chiar si titularii se plangeau despre asta

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Daniel2000

Deci n-am inteles ceva. Pe R447 sunt titulare euro 4 de la Floreasca care au ac functional. Acum ce se intampla? Se scot acele euro 4 si vin altele fara ac in locul lor sau cum?

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Dragos31

Cristy wrote:
De pe Facebook:
Vitalie Cojocari · 1 hr ·

Cel care mi-a trimis poza acestui anunț susține că așa se fac repartizările autobuzelor cu aer condiționat și fără aer condiționat la Societatea de Transport București. Cu alte cuvinte, autobuzele STB care pleacă pe rutele preorășenești, numite Regio, vor fi obligatoriu fără aer condiționat, spre nemulțumirea evidentă a călătorilor de acolo. Autobuzele care circulă prin oraș ar avea aer condiționat obligatoriu.

Am discutat cu reprezentanții STB, care spun că nu au dat niciun ordin de acest fel, iar repartizarea autobuzelor nu se face în baza vreunui criteriu.

Reprezentanții STB mai spun că vor verifica veridicitatea anunțului, care pare să fie la baza din Militari.

Revin cu mai multe detalii ale cercetării inițiate de STB.




Azi pe R434 nu pare sa fi iesit nici un Euro 4... Mai investighez si celelalte linii si revin pe seara cu un mesaj.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Utilizator anonim

4760 - R430. Geamuri deschise si un fasait la 2-3 secunde...

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Dragos31

4760 "fasaie" de mai bine de o luna...

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo CiprianTRB

4760 Azi avea A/C funcțional.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo sethsteeman

Dragos31 wrote:
Cristy wrote:
De pe Facebook:
Vitalie Cojocari · 1 hr ·

Cel care mi-a trimis poza acestui anunț susține că așa se fac repartizările autobuzelor cu aer condiționat și fără aer condiționat la Societatea de Transport București. Cu alte cuvinte, autobuzele STB care pleacă pe rutele preorășenești, numite Regio, vor fi obligatoriu fără aer condiționat, spre nemulțumirea evidentă a călătorilor de acolo. Autobuzele care circulă prin oraș ar avea aer condiționat obligatoriu.

Am discutat cu reprezentanții STB, care spun că nu au dat niciun ordin de acest fel, iar repartizarea autobuzelor nu se face în baza vreunui criteriu.

Reprezentanții STB mai spun că vor verifica veridicitatea anunțului, care pare să fie la baza din Militari.

Revin cu mai multe detalii ale cercetării inițiate de STB.




Azi pe R434 nu pare sa fi iesit nici un Euro 4... Mai investighez si celelalte linii si revin pe seara cu un mesaj.




Euro 4 au fost astazi pe R438,R465 si R475 din ce am vazut

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Victor92

O mare tampenie sa scoti MB Euro 4 de pe regionale. Ilfovenii chiar isi platesc calatoria si merita mai mult respect.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Albert

Si bucureștenii își platesc călătoria si chiar merita respect. Dacă vor AC, sa plătească călătoria întreaga de 5-6 lei (fara subvenția de la PMB). Ori sunt ilfoveni, ori nu mai sunt...

 


Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 165
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use