Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 12

1464 posts, 402631 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 73 74 75 76 77 78 79  ... 105
 
 

📖 Pagination options
Re: Otokar Kent C - 12 Daniel2000

bobby wrote:
La capitolul scăpări îl mai avem și pe 6628 pe 243.

Mai mereu circulă Otokar pe 243

 


Re: Otokar Kent C - 12 andreicfr

Azi pe linia 112 a fost un OTOKAR 66xx

 


Re: Otokar Kent C - 12 cris_m

Conform regulamentului suplimentar al acestei sectiuni a forumului, sunt interzise mesajele consecutive de tip "dispecerat"! Este absolut normal ca aceste vehicule sa circule pe orice linie a STB-ului, indiferent de zi. Va rog nu mai mutati dispeceratul pe forum! Multumesc.

 


Re: Otokar Kent C - 12 SirVlady

andreicfr wrote:
Azi pe linia 112 a fost un OTOKAR 66xx

Și ieri a fost unul pe 135, mai exact 6600, și am zis să nu mai fac pe dispecerul, că oricum e weekend, și mai scapă autobuze Otokar pe liniile unde n-au fost candidate la modernizare!

 


Re: Otokar Kent C - 12 Chev Celios

6549 este in 253 in aceste momente.

 


Re: Otokar Kent C - 12 ByOnu

Azi este unul in 282, daca este o noutate. Este primul pr care il vad pe aceasta linie.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

De azi liber la Otokar pe orice linie, cu conditia sa fie acoperite liniile modernizate.  :bere:

 


Re: Otokar Kent C - 12 Costin

Deci nu mai e nici un "eveniment deosebit"... Pai in situatia asta, reminder:

cris_m wrote:
Conform regulamentului suplimentar al acestei sectiuni a forumului, sunt interzise mesajele consecutive de tip "dispecerat"! Este absolut normal ca aceste vehicule sa circule pe orice linie a STB-ului, indiferent de zi. Va rog nu mai mutati dispeceratul pe forum! Multumesc.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

Ca o completare la ce zice Costin, deja urmeaza sa intre in circulatie ultimele aproximativ 40 de autobuze, deci dupa ele intram si aici in normal de ne calmam cu dispecerizarea.  :yes:

 


Re: Otokar Kent C - 12 Chev Celios

Utilizator anonim wrote:
De azi liber la Otokar pe orice linie, cu conditia sa fie acoperite liniile modernizate.  :bere:



Asta are legatura cu faptul ca saptamana trecuta am vazut un afis in avizier la Floreasca care zicea ca de pe 10 se schimba turatiile lunare. Nu fac pe dispecerul doar ca vazand un Otokar in 253, linie care stiam la momentul respectiv ca nu va primi Otokar.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Tom

Am văzut astăzi în curtea autobazei Obregia un Otokar cu numărul 6710. Eram într'un autobuz și nu am văzut foarte bine, dar părea să aibă și număr de înmatriculare definitiv.
Edit: scuze, l-am văzut acum și în listă, dar părea că nu a ieșit încă la traseu.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

Mai sunt vreo 40 de autobuze de iesit in traseu, majoritatea au numere, asteapta copii conforme.

Repartizarea si turatiile se schimba din weekend cand se reduce parcul. Si cum ziceam, de saptamana asta liniile care in mod normal nu au tot parcul cu Otokar, primesc masini noi in limita parcului disponibil pentru asigurarea masinilor noi cu aer conditionat cat mai mult posibil.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Daniel2000

Spre mirarea mea l-am vazut pe 6550 pe 282, am fost suprins placut. Abia astept sa bage si pe 182 și sa scoată acele euro 3-uri fara aer conditionat in care te sufoci inauntru.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Dragos31

182 și 282 nu sunt (teoretic) în planul de modernizare.

 


Go to page:  1  ... 73 74 75 76 77 78 79  ... 105
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420536 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use