Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Tatra T4R

2722 posts, 650203 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153  ... 195
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R Utilizator anonim

3417 nu e in Victoria, e in depoul Militari, acum doua saptamani nu era asa. Personal as face ceva organizat pe vagoanele astea, ca toate merg la autogen in scurt timp, ceva de genul - faceti ce vreti pe ele, dar nu vedem niciun punct vreodata pe restul. Cele din Victoria sunt gard in gard cu un liceu de „arte”, deci material de practica  :lol:

DSC_4772.JPG (173.74 KB; downloaded 1808 times)

 


Re: Tatra T4R Gabi23

De ce oare nu s-au apucat să le dea jos SAT-ul și alte piese reutilizabile?  :think:  Ar trebui demarate mai repede procedurile de valorificare a acestor vagoane...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R Utilizator anonim

S-au luat foarte multe de pe ele, in special din zona boghiurilor, de unde credeti ca apar bandaje pentru vagoanele aflate in circulatie? SATul probabil nu l-au dat jos ca nu le trebuie. Oricum noile tramvaie vor veni cu sisteme noi. Sunt dosarele de casare pregatite pentru toate, probabil mai sunt ceva etape legale de parcurs pana la casarea efectiva. Pe masura ce mai vin V3A si mai ales cu semnarea contractului pentru noile tramvaie, se va elibera spatiul. Oricum din pacate situatia depoului Militari e foarte aiurea, ai unul din cele mai moderne depouri din Romania pe post de cimitir... :popa:

 


Re: Tatra T4R Costin

Gabi23 wrote:
De ce oare nu s-au apucat să le dea jos SAT-ul [...] ?

Ala se taie cu autogenul.

 


Re: Tatra T4R Nenea_titi

SAT ul...ce, când au fost casate : IK260, V2A, DAF, DeSimon, parte din ik415, s-a recuperat? Părerea mea este că e un sistem destul de modest, relativ înapoiat. Oricum din 2006 (?) încoace și-a scos banii, deci probabil că nu au niciun motiv. Kapsch sunt mult mai frumoase, par mai fiabile, mai stabile...ce să mai facă cu validatoarele matusalemice UTI? Care nu validează din prima, uneori nu merg (deloc sau nu cum trebuie) , sunt greu de folosit.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R Utilizator anonim

Da, o mare parte din cele puse la inceputuri au migrat pe Citaro, Irisbus si tramvaiele modernizate.

 


Re: Tatra T4R 1689

Ppt cumpara un set de placute de identificare de la una din Tatrele ce se vor casa ?
Ma refer la cea cu numar de parc si cea pe care este inscriptionat "Vagon Tatra T4R..."
Daca tin minte, pe vremuri aveau si o placheta nituita in treapta usii 1, dar banuiesc ca astea nu mai exista de mult dupa atitea RK-uri...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R Utilizator anonim

Au fost sustrase prin diferite „metode” de diversi... Singura care le mai are sigur e 3405, ca le tine titularul de la schimbul 1, care cand va iesi la pensie probabil le va lua, sau le va primi cand se taie vagonul.

 


Re: Tatra T4R 1689

Mda... or fi de vinzare pe olx ? :)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R GPS

Nu cred.

 


Tatra T4R Andrei Andraș

Un reportaj marca Daniel Möschke ilustrând activitatea ultimelor Tatre bucureștene rămase în circulație.


 


Re: Tatra T4R ByOnu

Rup Tatrele! :love: Doamne ce demaraj.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R Tom

3382 a rămas fără reclama la căței sau e alt vagon renumerotat? L-am văzut astăzi, de fapt am mers paralel cu el destul de multă vreme, însă de la volan nu l-am putut poza. După cum arată, pare renumerotat, numărul e scris neglijent, dar prin alte poze văd că arată la fel.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R Utilizator anonim

Nu prea mai au cu ce vagon sa il renumeroteze, cele care sunt, sunt, restul sunt de casat. Inseamna ca au dat jos reclama.
Legat de renumerotari, nu stiu daca s-au facut vreodata la Tatra, iar cei mai vechi oameni din depou spun ca nici ei nu stiu de asemenea miscari.

 


Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153  ... 195
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use