Regiunile RomânieiDobrogeaJudețul Tulcea

 

Topic: Autobuze din Tulcea

135 posts, 61487 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
Re: Autobuze din Tulcea andreir14

In prima zi din luna lui Gustar, am fost intr-o scurta vizita in municipiul Tulcea, surprinzand in imagini si mijloacele de transport operate de STP Tulcea, ba in proprietatea lor, ba donate de catre alte orase in urma teribilului incendiu, din luna ianuarie 2018.
Tin sa precizez ca, recent, in parcul societății au sosit 5 autobuze Isuzu, dintre care 3 Isuzu Novociti si 2 Isuzu Citibus, care in momentul de fata sunt active la traseu. Acestea sunt înmatriculate astfel:

TL 35 STP - Isuzu Citibus
TL 36 STP - Isuzu Citibus
TL 37 STP - Isuzu Novociti
TL 38 STP - Isuzu Novociti
TL 39 STP - Isuzu Novociti


Un mare minus la ele este ca afisajele electronice ba nu au fost configurate cu traseele din municipiu (de obicei afișând doar sigla Isuzu), ba nu au fost montate absolut deloc (Cum este cazul lui TL 35 STP). Doar TL 36 STP avea afisajul complet configurat, cel putin pentru linia 53.

De asemenea, midibuzele BMC si Isuzu vechi din dotarea regiei de transport sunt in continuare in circulatie pe diverse trasee, alaturi de autobuzele din Iasi, Bucuresti si Buzau, dar si microbuzul din Zalau. In schimb, autobuzele Neoplan din Giurgiu si autobuzele Guleyruz din Alba Iulia nu si-au mai facut simțite prezența, posibil sa fi fost returnate in urma noilor achizitii.

Sa vedem, cele cateva mijloace de transport fotografiate in data de 1 august 2018:

MB O530 Citaro #4119 - Linia 4, Str. Isaccei:




Isuzu Novociti (TL 37 STP) - Linia 4B, Str. Isaccei:




MB O530 Citaro #4525 - Linia 1B, Str. Isaccei:





Isuzu Citibus (TL 35 STP) - Linia 53, Str. Păcii:





De asemenea, microbuzul trimis de Transurbis Zalău:

Iveco Daily (SJ 12 TUZ) - Linia 9, Str. Babadag:



 



Re: Autobuze din Tulcea Andrei4509

Mai revin autobuzele: #4119[/b:3v14aih8], #4264[/b:3v14aih8], #4471[/b:3v14aih8], #4523[/b:3v14aih8], #4525[/b:3v14aih8] la S.T.B. ?

 


Re: Autobuze din Tulcea Albert

Nu cred...Probabil le cam plac Citaro :D

 


Re: Autobuze din Tulcea Andrei4509

Din moment ce sunt sub forma de împrumut, pe termen de 6 luni cu o eventuală prelungire, n-au cum sa ramana definitiv la Tulcea. Nu s-a vehiculat pe undeva cum ca acestea ar ramane definitiv la Tulcea. În mod normal după ce aceștia își completează parcul auto, ar trebui sa le restituie companiilor de transport de la care au fost împrumutate.

 


Re: Autobuze din Tulcea CiprianTRB

Când se întorc "acasă" autobuzele Citaro?

 


Re Autobuze din Tulcea Andrei Andraș

După cum a zis și Andrei mai sus, vor fi înapoiate după ce își mai cumpără autobuze. Era vorba că își cumpără autobuze electrice sau hibrid, probabil după ce vor sosi alea vor fi restituite autobuzele Buzăului, Bucureștiului, Iașului, Giurgiului, Alba Iuliei și Zalăului.

 


Re: Autobuze din Tulcea Dragos31

Cele de la Buzau s-au intors deja "acasa" :)

 


Re: Autobuze din Tulcea andreir14

Și cele de la Alba Iulia și Giurgiu, fiind primele care au fost returnate.

 


Autobuze din Tulcea Andrei Andraș

Cum nu avem "delegați" la Tulcea și nimeni nu prea a mai fost pe acolo nu am avut de unde să știu.

 


Re: Autobuze din Tulcea Victor92

Care este situatia actuala a parcului de autobuze din Tulcea?

Stiu ca erau cele 5 Mercedes-Benz Citaro Euro 3 de la Bucuresti, Daf-urile de la Iasi ...

 


Re: Autobuze din Tulcea andreir14

Din cele împrumutate ca urmare a incendiului, doar astea au rămas. Din cele deținute de STP, teoretic ar fi active 7 BMC-uri, 4 Isuzu Citibus, 3 Isuzu Novociti, ~2-3 Isuzu MD22 și 11 autobuze despre care nu se știe mai nimic. Singurul lucru pe care vi-l pot spune (și asta din ce am văzut în SEAP la licitații), este că firma câștigătoare este SC Nicarom Trans Express SRL.

 


Re: Autobuze din Tulcea Victor92

Multumesc!

 


Re: Autobuze din Tulcea andreir14

Pentru puțin. Sper ca totuși să aflăm ceva detalii despre "noile" achiziții ale STP-ului, pentru că, cel puțin eu nu găsesc vreo imagine cu acestea sau vreo informație nouă.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Tulcea  • 
Choose destination

Since our 2257 forum members have written 418823 posts in 5221 topics and 510 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use