MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Brancusi

695 posts, 237287 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 34 35 36 37 38 39 40  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

Mai este putin pana la miezul noptii, adica 31.05 ora 23.59.59....
Lipseste marcajul....doar...mai sunt sanse.

Apropos...
Daca da o ploaie din aceea prognozata la 100 ani si nu stiu cum se face ca  am prins eu cel putin 15..nu stiu cum se face asta zic iarassi....ca si acum se anunta 80 l/mp...statia e cam in pericol de inundatie.
Am vazut azi si avem cam mica diferenta fata de apele mari vazute de mine in zona..

Exemplu de 100 ani...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Era de asteptat sa nu fie gata azi :)) Nu stiu ce a fumat persoana care a raspuns la mail (oare Sodolescu chiar el insusi raspunde la mailuri? ) si a zis ca pe 31 mai se deschide circulatia ,avand in vedere ca la Favorit este ,cel putin ce vad eu, mult mai putin de refacut si acolo s-a spus ca se deschide pe 28 iunie !! Adica aici unde era mult mai mult de refacut s-ar fi deschis mai repede decat acolo unde e mai putin de refacut? :roll:  :headbash:

Aaa...probabil pt ca la Favorit se sta in tot acest timp :D  :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

Aici e gata, doar marcajul lipseste.
Din pacate in noaptea asta nu, asa ca saptamana viitoare...
In rest asfaltul e gata, semne rutiere sunt...au tras tare saptamana asta...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

Vezi dupa limita incadarii bordurii in asfalt ca nu au finalizat de turnat. Mai au statul de uzura! Sper sa se puna. Deci mai e de treaba prin zona dar se pot incadra in timp in mod rezonabil  :oops: . Mai sunt 30 de zile pana la taierea panglicii!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Nu e gata in capat ,inainte de intersectia cu Valea Argesului. Azi am vazut ca spargeau pe mijloc ! De remarcat faptul ca pe bucatile de trotuar refacute au pus stalpisori,deci adio masini parcate pe trotuar. Jumatate de trotuar cu masini si asfalt vechi,denivelari etc , jumatate asfaltat si fara masini  :yes:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

Poate, totusi, reprezentantii beneficiarului vor vedea ce am vazut si noi in pozele din statie. Indicatoarele instalate pentru selectatea unuia dintre cele doua sensuri de mers, contin o informatie  partial eronata. Sigur nu trebuiau montate in aceasta statie. Mai e timp sa-si dea seama despre ce este vorba. Daca nu se descurca le dam noi o mana de ajutor! :yes:
PS
I-am invederat astazi, vazanad ca la mai mult de un an de zile, de la vizita lui Ionut pe santier (martie 2018), n-au avut vreme s-o revizuiasca.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

Modidicam termenul de refacere la supafata din 31.05 in 3x.xx.20xx
Gata, lucrarile sunt in grafic.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

Nu a fost ploaia de "100 de ani"..
Doar o ploicica mai hotarata...
Nu m-am apropiat pt un cadru mai bun si bine am facut ca troleele sunt pe bara la ora asta .
PhotoPictureResizer_190603_064829113_crop_1694x1061.jpg (416.1 KB; downloaded 2611 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) subway guru

orex, daca vrei sa circuli pe ramificatia in <V> RD-VI, statia Romancierilor trebuie tratata ca statie de corespondenta...oarecum similar cu NG daca vrei Republica-LdC sau E1 pentru Militari-Dristor2.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) sab

Da, o sa fie multi care vor schimba acolo....
Mai ales cei care vin de la RD si vor sa mearga la VI si "vitzavercea".

Intr-adevar, pe M1 mai sunt indicatoare vechi pe la Grozavesti/Poenaru pe care scrie "Preciziei". Nu mai zic de schemele de pe fosta M3 pentru care ai nevoie de vreo doua doctorate sa le intelegi...:)
Insa nu stiu daca este o regula. De ex la Titan nu stiu sa fie indicatoare cu "Anghel Saligny" la linia catre Unirii.
Sau la 1 Decembrie 1918/Teclu (ca sunt mai noi) sa fie indicatoare cu Republica.

Dar orex cred ca se referea la indicatoare de acest gen. Asta ca sa fie clar despre ce discutam...Poza este de la Ionut. Si cred ca indicatoarele sunt eronate, nu ai cum sa ajungi de la Brancusi la VI si RD de la aceeasi linie, nici macar cu schimbare. Sau imi scapa mie ceva, poate se va circula intr-un mod care acum ne scapa...
42VrfH3h.jpg (104.03 KB; downloaded 2528 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) subway guru

Dam cu <albisor> si se <rezolva>!
:bere:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) sab

Bine ar fi sa facem casete corecte de la inceput.
Asta cu "albisor" s-a aplicat la M2. Oare de ce avem aceleasi greseli si acum la M5? Nu cumva problema este in alta parte? Le-o fi spus cineva ca este nevoie de casete diferite, ca magistrala nu este la fel de la un capat la altul, ca undeva "se rupe filmul"?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) subway guru

Filmul se rupe totdeauna cand e oarece penurie de zeama de cerebel...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

@sab
Da, fix la asta ma refer! Toate panourile de genul, montate in C. Brancusi, sunt asa! Deruteaza! Si repet, n-a vazut nimeni, din partea beneficiarului, asa comicarie timp de 1 an si trei luni pentru a lua masurile de rigoare? E clar ca panourile alea se potrivesc doar pana la statia Romancierilor, inclusiv.
Astept raspunsul Metrorex sa vad si sa va transmit si voua ce invoca in situatia semnalata.

 


Go to page:  1  ... 34 35 36 37 38 39 40  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2282 forum members have written 421055 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use