Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Stații, case de bilete, microdispecerate

2188 posts, 615816 views
 
Go to page:  1  ... 79 80 81 82 83 84 85  ... 157
 
 

📖 Pagination options
  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate V2A

Autobuzele STB SA 102, 141, 220 vor efectua opriri şi în staţia „Complex Comercial”

Începând cu data de 30.05.2019, ora 9:00, autobuzele liniilor 102, 141, 220 vor efectua opriri şi în staţia nou înfiinţată „Complex Comercial”, pe Str. Turnu Măgurele, sens Cartier Apărătorii Patriei, între staţiile „Bd. Constantin Brâncoveanu” şi „Bd. Alexandru Obregia”, respectiv „Platforma Metalurgiei”.

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1050

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Dragos31

Pe Bd. Iuliu Maniu au fost inlocuite recent majoritatea placutelor de statie pe sensul de mers catre centrul orasului. Un exemplu ar fi cea a statiei "Piata Gorjului" :yes:




 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate ByOnu

ByOnu wrote:
Rugamintea mea pentru cei care mai sesizeaza deci situatii similare de placute lipsa/avariate, introduceti pe lista si Hristo Botev, 605, ambele sensuri.


Daca a sesizat cineva d'aci, multumesc frumos! :yes:

Tho', instalarea lasa de dorit...
605botev.jpg (47.38 KB; downloaded 3965 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Dragos31

Recent, statia "Țibleș'' si-a schimbat denumirea in ''Liceul Teoretic Marin Preda''.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Gabi23

Ce treabă are Țibleș cu Marin Preda?  Este vorba de fosta stație ”Rușetu” care a devenit ”Liceul Teoretic Marin Preda”, la solicitarea Primăriei Sector 6.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Dragos31

Da, scuze pentru greșeală, deși știu zona ca pe buzunar și trec săptămânal pe acolo, iată că dacă #4427 mă "bate" la cap din două în două minute că "Urmează stația Țibleș.", mai greșesc și eu. :)

Oricum, nu cred că noua plăcuță de la Hristo Botev e utilă pentru noii șoferi care nu prea știu unde trebuie să oprească, e puțin cam prea "camumflată", dar am văzut și mai ascunse decât cea din imaginea de mai sus... :popa:

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Gabi23

În primul rând ”plăcuța” trebuie să fie utilă/vizibilă pentru călători, șoferii, în teorie, trebuie să cunoască traseul și locația stațiilor chiar și dacă indicatorul lipsește.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Utilizator anonim

Am propus la ADTPBI mutarea statiei Mihai Bravu 33 (linii 101, 330, 335) mai aproape de intersectia Ferdinand/Mihai Bravu, primid raspuns pozitiv, sunt curios in cat timp va avea loc mutarea fizica a statiilor. Pentru sensul celalalt inca nu se stie daca este posibil.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate V2A

În iulie 2017 am propus reamplasarea celor două stații - Mihai Bravu 33&88 (+ refacerea unor banchete din câteva stații de tramvai),

Bună ziua,

Mă numesc Ilie Goruneanu, domiciliat în [...] Am o sesizare și o propunere:

1-sesizarea) În stațiile ”Calea Dudești” (linia 1 - inel exterior) și ”Laborator” (linia 10 - inelul interior al liniei 1) lipsește câte o banchetă metalică pentru călători din cele două existente inițial, iar la stația Laborator nici bancheta existentă nu este foarte sigură, cadrul pe care este fixată fiind mâncat de rugină. Vă rog să remediați aceste deficiențe.

2-propunerea) Propun desființarea stațiilor ”Șos. Mihai Bravu 33” (aferentă liniilor 101, 330, 335) și ”Șos. Mihai Bravu 88” (aferentă liniilor 330 și 335) și înlocuirea acestora cu stații amplasate în proximitatea intersecției cu Bd. Ferdinand.

Mulțumesc,
Ilie Goruneanu


răspunsul venind în august 2017. Atunci ”analizau” mutarea stațiilor. Deci le-a luat aproape 2 ani...

Biroul Relatii Publice,

Compartiment Secretariat Management Superior

Nr. inreg:95247/08.08.2017
   
Stimate Domnule Ilie Goruneanu,

In legatura cu sesizarea dumneavoastra, va comunicam faptul ca deficientele semnalate la peroanele statiilor de tramvai (linia 1), vor fi remediate, in masura posibilitatilor, pana la finalul anului 2017.

Vom analiza oportunitatea reamplasarii statiei de autobuz in cauza, in zona intersectiei Sos. Mihai Bravu/Bd. Ferdinand.

Va multumim pentu intelegere.

Cu respect,
Sef Birou
Constantin Tobescu

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Utilizator anonim

Acum ADTPBI e ceva mai eficienta. Le-am trimis inclusiv masuratori si harti legate de problema, pe scurt problema este ca statiile alea erau amplasate foarte bine asa pentru cand autobuzele nu opreau la Obor, dar acum ca opresc la Obor, statiile alea obligatoriu trebuiau mutate.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Citaro2037

ADTPBI se ocupă de amplasarea stațiilor?În Dragomirești -Vale și Dragomiresti -Deal unele statii sunt puse aiurea.Eu stiam că trebuiesc amplasate după trecerea de pietoni.Acolo unele sunt înainte.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate ByOnu

Bd. Lacul Tei (182, 282), spre Circul de Stat.
64929498_2039864939458781_761936660123353088_n.jpg (53.78 KB; downloaded 3092 times)
64563499_2039865009458774_360180900949917696_n.jpg (38.99 KB; downloaded 3094 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Dragos31

Pe Bd. Drumul Taberei, in statia Romancierilor - sens centru, a fost montata o placuta noua de statie.  :yes:



 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate V2A

Staţia "Piaţa Valea Ialomiţei” revine pe amplasamentul de bază

Începând cu data de 25.06.2019, ora 10:00, staţia ,,Piaţa Valea Ialomiţei” (liniile 168, 268, 668 şi N116), amplasată pe sensul spre Str. Valea Argeşului, revine pe amplasamentul de bază după intersecţia cu Str. Valea Ialomiţei.

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1057

 


Go to page:  1  ... 79 80 81 82 83 84 85  ... 157
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use