Regiunile RomânieiCrișanaJudețul Arad

 

Topic: Licitatie 28 tramvaie noi

36 posts, 13911 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Licitatie 28 tramvaie noi punmeister

Aradul a lansat licitatia pentru 28 de tramvaie noi, ofertele pot fi depuse pana pe 07 februarie, ora 15:00:
http://e-licitatie.ro/pub/notices/c-noti ... 00035885

 


Re: Licitatie 28 tramvaie noi Puss in Boots

80% pret? O.m.g. Ne mai miram de ce nu vin si altii si ne trezim doar cu Astra? E rau doar ca nu e concurenta intr-o economie zice-se de piata. Pentru a obtine produsul cel mai bun din toate punctele de vedere. E simplu sa castigi asa.

 


Re: Licitatie 28 tramvaie noi Robert

Putem afirma deja că Arad a semnat cu Astra pentru Imperio sau chiar Autentic. Se pot pune liniștiți la coadă și prin 2020 o să le livreze Astra ceva la ce coadă va fi.

 


Re: Licitatie 28 tramvaie noi Puss in Boots

Sa vedem cu livrarile. Nu stie nimeni ce capacitate are Astra pentru tramvaie. Au 60 acontate deja. Cu astea ar fi 88. Concomitente aproape. Si mai urmeaza Ploiesti, Iasi, Braila, poate Timisoara. Hai si Resita (desi acolo sincer mi-as dori niste tramvaie straine, nu stiu de ce, am prins drag de Resita :D ).
Vad ca in SICAP nu scrie si cati m sa aiba viitoarele tramvaie. Sincer, eu as lua doar Imperio (bine, daca e sa fiu sincer pana la capat..  :lol:). Oricum necesarul pt Arad e de mai multe tramvaie, au loc si Autentice daca or sa se doreasca.

 


Re: Licitatie 28 tramvaie noi punmeister

Momentan comanda consta in 4 tramvaie cu 3 module si 6 tramvaie cu 2 module care poate fi suplimentata cu inca maxim 18 tramvaie.

 


Re: Licitatie 28 tramvaie noi ticker

De observat pretul unitar de cca 1.86 mil Eur cu TVA, cam mare pt Astra si care poate deschide licitatia si pentru altceva.

Totusi pana nu stim ofertantii e greu sa ne dam cu parerea.

Poate pune cineva aici si caietul de sarcini?

 


Re: Licitatie 28 tramvaie noi Puss in Boots

Eu am mai zis-o, vreau caiete de sarcini bune cu criterii corecte si in % corecte sau macar de bun-simt. Si sa fie concurenta, sa se castige corect nu prin neprezentare si 80% pret. Vorbesc in general. Sa castige Astra dar la bataie cu Pesa, cu Skoda, cu Bombardier, Siemens, Alstom etc. Adica pe bune.

 


Re: Licitatie 28 tramvaie noi punmeister

Cum era de asteptat, doar Astra a depus oferta.

 


Re: Licitatie 28 tramvaie noi Puss in Boots

F bine ca depun, treaba lor, dar sa isi asume termenele de livrare.

 


Re: Licitatie 28 tramvaie noi punmeister

Procedura a intrat in evaluare financiara, e posibil ca dupa Paste sa atribuie contractul celor de la Astra.
In plus, Aradul a obtinut finantare POR si pentru cele 18 tramvaie suplimentare din contract.

 


Re: Licitatie 28 tramvaie noi Razvan021

S-a incheiat ieri si evaluarea financiara.Banuiesc ca e o problema de zile pana vor atribui contractul.

 


Re: Licitatie 28 tramvaie noi Razvan021

Cred ca SICAP a luat-o razna, licitatia a revenit la evaluarea financiara :lol:  :lol: .Probabil o eroare de sistem.Mai avem de asteptat.Imi pare rau ca nu am facut un printscreen dar nu aveam cum sa ma gandesc ca se intampla asta  :lol:  :D .

 


Re: Licitatie 28 tramvaie noi PTMZ

Iar s-a încheiat evaluarea financiară, deliberarea a început ieri.

 


Re: Licitatie 28 tramvaie noi punmeister

Sa vedem cand se va semna, avand in vedere ca Falca va pleca la Bruxelles.

 


 
Go to page:  1 2 3
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Arad  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use