Regiunile RomânieiTransilvaniaJudețul Brașov

 

Topic: Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu

47 posts, 24412 views
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu alex83

A aparut si pe SEAP licitatia pentru autobuzele luate prin Fondul de Mediu, 20 de autobuze hibrid de 18 metri si 32 de autobuze electrice de 12 metri.

Link:
http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub/no ... /100051771

 


Re: Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu alex83

32 de autobuze electrice de 12 metri:
Criteriile de evaluare tin de pret (40%), autonomia (20% - minim 200 km), consumabile pentru perioada de garantie (20%), consumul (15%), capacitate calatori (5%).
Pretul aproximativ 495000 EUR / buc.

20 de autobuze electric hibrid de 18 metri:
Criteriile de evaluare tin de pret (40%), consumabile pentru perioada de garantie (20%), consumul (15%), autonomie cu motor termic oprit (15%), impactul asupra mediului (5%), capacitate calatori (5%).
Pretul aproximativ 515000 EUR/buc.

 


Re: Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu sorinache96

Repartizarea autobuzelor electrice pe linii si locatiile statiilor de incarcare rapida:





Repartizarea autobuzelor hibride pe linii si locatiile statiilor de incarcare rapida:



 


Re: Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu punmeister

Clarificari:
CLARIFICARI.doc
CLARIFICARI.doc (49.5 KB; downloaded 345 times)

 


Re: Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu alex83

Noul termen de depunere al ofertelor este 24.05.2019 ora 15 (modificat si in SEAP). Au cerut o luna in plus, au primit 3 saptamani.

 


Re: Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu alex83

Pentru lotul de hibride s-a anulat licitatia, pentru electrice s-a trecut la evaluarea tehnica.

 


Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu Andrei Andraș

Pentru electricele de 12m avem oferte depuse de la BYD și SOR. Ce să zic, doamne ajută cu SOR, fiind răul cel mai mic, dar tare mă tem că va câștiga BYD ca să le dea de lucru maghiarilor.

Și o știre pe această temă: https://newsbv.ro/2019/05/27/doua-firme ... electrice/

 


Re: Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu ticker

Eu cred ca va castiga SOR. Sunt importati de Anadolu Automobil Rom si de obicei sunt destul de "flamanzi" dupa vanzari.

L.E. Daca vrea cineva feedback despre unele aflate in exploatare le gasiti aici: https://imhd.sk/ba/popis-typu-vozidla/8 ... 2-Electric

 


Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu Andrei Andraș

Oferta a venit din partea SOR Libchavy s.r.o., nu din partea Anadolu Rom și știu că SOR face parte din grupul Anadolu. Eu mi-aș dori să avem SOR, dar pentru că prețul cântărește 60%, înclin să cred că BYD va câștiga, un BYD costând în jurul a 400-450.000 euro, iar un SOR aprox. 600.000 euro.

 


Re: Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu punmeister

Ba e invers, 40% pret, 60% tehnic.
Pe mine ma mira absenta Sileo, avand in vedere ca ei s-au bagat la licitatiile MDRAP si la troleibuzele IMC de la Bucuresti.

 


Re: Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu alex83

Pe masura ce fiecare producator pune mana pe cate un contract, nu se mai baga. Toti le vor livrate in 24 de luni si productia nu poate creste peste noapte. SOR nu prea a avut unde sa participe si sa castige, iar BYD, odata cu intrarea in Europa cu fabricile noi si reducerea productiei pentru piata chineza, nu va mai rata nimic pe electric.
Unde e Mercedesul la hibride, asta ar trebui sa fie problema.

 


Re: Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu punmeister

Aici se vor hibride plug-in, deci Mercedes e exclusa din start.
Asa si Sileo la Salzgitter n-au avut cine stie comenzi infara de cele din tara (Darmstadt, Fulda, Trier, Hamburg etc).

 


Re: Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu WT_fan06

În afară de Volvo cine mai produce hibride plug-in?

 


Re: Licitatie achizitie autobuze prin Fondul de Mediu punmeister

Toti mai putin Mercedes si Solaris parca.
Da, doar Volvo face, my bad.

 


 
Go to page:  1 2 3 4
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Brașov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419386 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use