Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor

3002 posts, 746542 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 122 123 124 125 126 127 128  ... 215
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB Utilizator anonim

007 e cosmetizat in depou.

 


Mentenanţa tramvaielor STB Andrei Andraș

Garniturile se acoperă cu bandă adezivă în timpul vopsirii.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB ADK

Şi geamurile nu?

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Costin

Intr-o lume ideala, se acopera si geamurile. STB nu e in acea lume ideala... :roll:

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB FabiM

Și 008 a fost colantat.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Nenea_titi

Ce este cu tramvaiul care a luat foc la Dristor? Am înțeles că era pe linia 19. Cui aparține, Giurgiu sau Titan? Era cu reclamă ADOPTĂ BUCURIE. Acum să înțeleg că vor începe și V3A să fie retrase? Vai de noi, zicem de Tatre că sunt vai de ele... Dar V3A cum or fi?

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB SirVlady

Tramvaiul în cauză (n.r. 095) aparține depoului Titan.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB bogdan71

In raport cu celelalte vagoane "importate" de Titan de la Victoria acum ceva timp (155, 177, 303, 338), 095 a circulat relativ constant, cu exceptia perioadei cat a fost la RK. Sper sa nu fie o indisponibilitate de durata. Nu e mai putin adevarat ca e un vagon relativ vechi (1998 sau 1999).

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Nicu24

095 a circulat constant pe liniile depoului Titan ,in ultimele săptămâni l-am văzut numai pe 27 ,oricum huruie la boghiuri din ce am văzut și mai toate de la Titan in special 216 .

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB vl273

Si 303 circula destul de mult si des. De cel putin 1 an de zile il vad aproape zilnic in 46 :roll:

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Nenea_titi

Nicu24 wrote:
095 a circulat constant pe liniile depoului Titan ,in ultimele săptămâni l-am văzut numai pe 27 ,oricum huruie la boghiuri din ce am văzut și mai toate de la Titan in special 216 .


Pare să fi luat foc în zona primei articulații, și primul segment deoarece am văzut că la capacele de vizitare de la segmentul 1 erau afumături serioase. În plus de asta, și articulația 2, burduful, părea serios afectat . 095 într-adevăr, circula de ceva vreme, era unul din tramvaiele foarte active, dar din păcate se pare că va fi mult timp o proptea de gard... Asta dacă nu îl bagă repede la transformarea în CA-PPC. Oricum, încă un tramvai mort...calitatea proastă a vehiculului, întreținere deficitară, delăsare, nepăsare...stau și mă întreb... Așa vor ajunge și tramvaiele noi în 10 ani?

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB ADK

Nenea_titi wrote:
Nicu24 wrote:
Oricum, încă un tramvai mort...calitatea proastă a vehiculului, întreținere deficitară, delăsare, nepăsare...stau și mă întreb... Așa vor ajunge și tramvaiele noi în 10 ani?

Poate în vreo 15-20, că peste 10 ani abia ajung. :lol:

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Dragos31

Si 300 a fost colantat.

300 - Linia 41 - Ghencea - 31 Mai 2019



 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB V2A

Au mai fost colantate 021 și 080.

 


Go to page:  1  ... 122 123 124 125 126 127 128  ... 215
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419386 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use