Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

673 posts, 173673 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 38 39 40 41 42 43 44  ... 49
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Daddy

Am avut deja accidente rutiere si miercuri si joi in acea intersectie... nu se grabesc cu montarea noilor semafoare.
realistul wrote:
Ieșirea de la Selgros astăzi...

Se rezolva, s-a decopertat iar..

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului MikeT

Luni se lucra la intersectia Obregia - Metalurgiei - Turnu Magurele, se montau indicatoare rutiere pe stalpi. Semafoarele erau pe galben intermitent, nu erau politisti. Era un pic haos, dar se mergea relativ ok in jurul pranzului.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Daddy

Au dat drumul la noile semafoare in intersectia de la Metalurgiei. S-a adaugat o faza fata de ce era inainte, pentru cei care vireaza stanga Turnu Magurele -> Obregia si Turnu Magurele -> Metalurgiei.

Daca treceti prin intersectie o sa observati ca au inceput sa rasara si celebrele "bile", deja puse in zona centrului de emitere carduri STB. Da, sunt necesare, in ultimile zile deja devenisera loc de parcare noile insule.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului survola

Daddy wrote:
Daca treceti prin intersectie o sa observati ca au inceput sa rasara si celebrele "bile", deja puse in zona centrului de emitere carduri STB. Da, sunt necesare, in ultimile zile deja devenisera loc de parcare noile insule.

Dim păcate ăsta e nivelul, am văzut mașină parcată și pe insula din fața talciocului de la Castani.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Puss in Boots

Pt ca nimeni nu ia masuri drastice. Pt ca nimeni nu da amenzi, nu baga frica in cei care cred ca isi pot parca cazanul sau bolidul oriunde. Pana nu se face ceva concret in sensul asta doar bilele, popicii, lanturile si ziduletele lui Baluta (bune si ele la ceva) vor opri parcarile aiurea.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului MikeT

E o campanie masiva de montare a indicatoarelor, un model nou de indicatoare, nu vechituri.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Daddy

Dragos Tanase wrote:
Ieri... au mutat stalpul, iar azi-noapte au trasat linie dubla continua pe Turnu Magurele, intre Luica si Selgros (nu am apucat sa vad cum e spre Obregia. Poate azi)

Numai pana in fata autobazei au trasat, pana in intersectie, inclusiv acea banda de incadrare (sau cum se numeste) pentru virajul stanga. In intersectia de acolo inca se lucreaza, luni lucrau iar la iluminat si puneau un nou stalp la intrarea pe Metalurgiei iar azi noapte au reasfaltat  :!:  o parte din intersectie.

 


Re: Mai 2019 MikeT

Dragos Tanase wrote:
Doar în dreptul străzii Aurel Perșu se mai pot face viraje. În rest, dinspre str. Covasna/Stupilor sau la Dacia/Renault... nimic! Poate, ulterior.

Dubioasa treaba. Am solicitat acum cativa ani sa interzica virajul stanga de pe Aurel Persu spre Constantin Brancoveanu, pentru ca se incurca foarte rau circulatia, dar s-a primit aviz negativ in comisia tehnica de circulatie. Si stim ca in conformitate cu proiectul original (sau informatiile originale, ca proiectul nu stiu daca a aparut pe undeva) la Aurel Persu ar fi trebuit sa avem semafor. Ciudat interesul pentru accesul din Aurel Persu in toate directiile. Probabil sta vreun smecher prin zona cu influenta la primar...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului TibiV

Undeva, destul de mult in urma - dar tot pe acest topic - vei gasi si numele smecherului din zona... ;)

Este cam ca pe Obregia... Au ramas posibilitati de intoarcere doar pentru ceilalti smecheri din zona...
IESITI LA VOT !!!!

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului CosminP

Sincer nu cred ca este vorba de vreun " smecher " , e cam singura iesire , nu ai nici o alternativa spre Giurgiului. Singurele iesiri din zona sunt pe Gilaului ( unde daca nu ma insel e obligatoriu la dreapta) si Binelui. Un semafor cum a spus un coleg mai sus cred ca ar rezolva toata zarva de acolo .

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Puss in Boots

TibiV wrote:
IESITI LA VOT !!!!
 la anu' te referi nu?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Andrei98

Nu stiu ce zarva poti rezolva cu inca un semafor, asa hai sa punem semafore la toate stradutele si gata. Astazi cu tot cu largirea lor tot greu s-a circulat, semaforul de la Aparatorii Patriei nu mai zic ca a devenit un cosmar, si mai nou si ala de la Luica. Și la ala de la Obregia am vazut ca au inceput sa se faca cozi din ce in ce mai mari pe Turnu Magurele.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului survola

Lărgirea nu va rezolva cozile, ele apar de la semafoare, deci doar scăpând de semafoare poți scăpa de cozi.
Prin lărgire se circulă mai fluent pe porțiunile dintre intersecții.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului realistul

Pai la Apărători și-au bătut joc. Nu au lărgit nimic. Tot gâtuit este. Și aveau loc berechet la Spiru.

 


Go to page:  1  ... 38 39 40 41 42 43 44  ... 49
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420552 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use