Clubul modeliștilorSimulatoareTrainz

 

Topic: Trainz: diverse

32 posts, 21825 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: Trainz Screenshot stakee





trainz 2016-07-05 18-44-29-46.jpg (204.52 KB; downloaded 7297 times)

trainz 2016-07-05 18-45-09-04.jpg (142.42 KB; downloaded 7284 times)




 


Re: Trainz Screenshot stakee

Pasărea Măiastră



Pasărea Măiastră by Gabi Stakee, on Flickr

 


Re: Trainz Screenshot BodoMinea

Superbă 871! E disponibilă la download pe undeva? (eu nu am văzut-o nici ca freeware nici ca payware prin comunități)

Vin și eu cu câteva screen-uri și filmări.

3x Phoenix în poligonul de teste Făurei
006-ts12-bodo.jpg (1.53 MB; downloaded 7235 times)

Tricolora
007-ts12-bodo.jpg (1.23 MB; downloaded 7154 times)

008-ts12-bodo.jpg (1.65 MB; downloaded 7135 times)

011-ts12-bodo.jpg (1.51 MB; downloaded 7139 times)

Siemens Desiro SR20D Lineup
012-ts12-bodo.jpg (1.65 MB; downloaded 7186 times)

013-ts12-bodo.jpg (1.57 MB; downloaded 7167 times)

Diesel Expo #1
019-ts12-bodo.jpg (1.7 MB; downloaded 7217 times)

Diesel Expo #2
020-ts12-bodo.jpg (1.43 MB; downloaded 7132 times)

IR 1659 cu Phoenix 003 în gara Focșani
022-ts12-bodo.jpg (1.48 MB; downloaded 7129 times)












 


Re: Trainz Screenshot BodoMinea








Bombardier Movia 346 BM21 Lineup în Depoul Pantelimon
024-ts12-bodo.jpg (1009.81 KB; downloaded 7136 times)

Săgeata Albastră în Gara Brazi
028-ts12-bodo.jpg (897.9 KB; downloaded 7137 times)

Hora
035-ts12-bodo.jpg (1.51 MB; downloaded 7127 times)







 


Re: Trainz Screenshot WT_fan06

N3V Games (fostul Auran) au făcut un mega give-away cu ocazia lansării Trainz 2019, și anume au lansat gratuit Trainz 2009.
Am găsit și pagina, aparent: http://ts2009.trainzportal.com/free/

 


Re: Trainz Screenshot Andrei98

E de vreun an, ma gandeam ca nu mai intereseaza pe nimeni ca este destul de vechi si nu mai este compatibil cu cine stie ce content.

 


Re: Trainz Screenshot punmeister

Oricum Trainz a pierdut mult teren in fata lui Train Simulator.

 


Re: Trainz Screenshot WT_fan06

Andrei98 wrote:
E de vreun an, ma gandeam ca nu mai intereseaza pe nimeni ca este destul de vechi si nu mai este compatibil cu cine stie ce content.
Întâmplător a ajuns și la mine vestea ieri...  :?
punmeister wrote:
Oricum Trainz a pierdut mult teren in fata lui Train Simulator.
Așa e. Însă nu trebuie uitat faptul că Trainz și TS NU sunt în aceeași ligă - TS are ca scop principal realismul condusului trenului, iar Trainz are la bază modelarea și crearea machetelor, rutelor, etc..
Oricum dacă mă întrebați pe mine ce vrea să facă acum Trainz nu îmi place... în ultima randare (Trainz 2019) mi se pare că au încercat să umfle prea mult grafica și mi se pare că mai mult îngreunează jocul. Apoi e prețul exorbitant, plus fiecare DLC care costă și el separat. Apoi modul ăsta de a pompa câte un joc nou pe an. Eu unul vreau să am un singur joc, dar care să fie actualizat constant și să mă țină bine mersi 4-5 ani. Apoi e și problema cu backwards compatibility, că cică totul ar trebui să fie compatibil cu versiunile vechi, dar tot ce reușesc să facă e să încerce să lege un joc nou de versiuni învechite, trăgând în jos produsul final, iar apoi compatibilitatea asta mai și dă rateuri destul de des din ce am citit...

Mă gândesc să cumpăr T:ANE, dar nu știu dacă merită și dacă am ce content românesc să pun în joc. Până atunci poate reușesc să îmi instalez Trainz 2009 și să pun ceva locomotive și vagoane românești (marea dramă - de unde scot dependințele lipsă.....), că acolo sigur sunt multe, dar nu mai știu de unde să le iau. Dacă îmi poate recomanda cineva niște site-uri pentru content freeware aș fi foarte recunoscător. Și îmi recomandați T:ANE?

 


Re: Trainz Screenshot Andrei98

Daca iti iei TANE, cam tot contentul freeware compatibil cu el l-a postat Ionut Chircu aici

 


Re: Trainz Screenshot WT_fan06

45GB  :shock:  :shock:
Mulțumesc pentru link! O să îmi fie de mare ajutor când mă decid să cumpăr T:ANE. Pentru Trainz 2009 mai există site-urile de content românesc?  :lol:

 


Re: Trainz Screenshot punmeister

@WT_fan06
La Trainz pe partea de realism mai erau cei de la Bluesky Interactive care au facut Protrain Perfect (practic un Trainz cu rute/material rulant al DB cu accent foarte mare pe realism).

 


Re: Trainz Screenshot Andrei98

Cam ce gasesti pe aici mai exista http://trainzpremiumroutes.weebly.com/links.html .
La material rulant si obiecte daca sunt facute pentru o versiune mai noua doar le schimbi build-ul in config. La rute nu prea ai ce face.

 


Re: Trainz Screenshot PaulIP

Momentan, T:ANE e cea mai recomandabila versiune de Trainz, dar asta pentru ca TRS19 inca e prea nou ca sa fie pe deplin "maturizat". De asemenea, tineti cont ca TS e facut de o companie britanică maricica (Wikipedia zice ca are peste 120 de angajati), pe cand N3V avea prin 2016 sub jumatate din numarul asta de angajati.
Cat despre content, daca stii cum, poti sa adaptezi si material rulant din Trainz 2006 in T:ANE (era cineva pe grupul de FB "Trainz si Railworks Romania" care facuse asa ceva, dar nu mai are cont).
Anyway, nu am mai jucat de niste ani buni, dar din ce vad, la vagoanele romanesti nici macar usile nu se deschid.

 


Re: Trainz Screenshot WT_fan06

Acum depinde dacă sunt payware sau freeware acele vagoane. ;)
Eu unul nu am reuşit niciodată să descarc content care să şi aibă alte sunete (la boghiuri, cuple, etc.) în afară de cele default, plictisitoare, ale Trainz. Oare garniturile româneşti din Trainz 2009 pe care le vedeam pe youtube erau payware?

 


Go to page:  1 2 3
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trainz  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use