Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Stații, case de bilete, microdispecerate

2181 posts, 610199 views
 
Go to page:  1  ... 78 79 80 81 82 83 84  ... 156
 
 

📖 Pagination options
Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Trole

Corect! Se va face. Dar unde e Piața Rosetti? :))))

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate andrei11

Prin ambele variante ( de acolo de unde  e făcută poza ) ai 170 m ( Google earth / măsurarea distanței ). Ambele variante înseamnă sau mergând cu spatele pe str Dianei sau stânga de două ori pe D. Gerota / Tudor Arghezi.
:)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate V2A

Peronul stației Poşta Vitan (19, 23, 27), sens Mărăşeşti, a fost refăcut de PS3 cu borduri roz şi pavele.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Puss in Boots

Si PS4 lucreaza pe partea ei. Dar de ce oare aceeasi culoare? macar sa fie trademark visiniul ala pt S3 si S4 sa vina cu altceva  :lol:

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Albert

Cred ca e destul de clar de unde vine acel rosu/vișiniu. :D

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Dragos31

Dragos31 wrote:
Valea Cascadelor(136, 221), sens spre CET Vest Militari. Ar cam trebui inlocuita... :popa:





Se pare ca cineva ne-a citit forum-ul, placuta a fost inlocuita! :D



 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate CiprianTRB

Plăcuța de la Stația Valea Cascadelor de pe Iuliu Maniu a fost schimbata? Și aia e ruginita.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate V2A

Pentru plăcuța ”Valea Cascadelor” din mesajul lui @Dragos31 am făcut eu sesizare la STB. Tot atunci am sesizat și lipsa plăcuței din stația ”Barajul Dunării” (253, 330, 335), sens Faur. A fost montată și acolo.
Am observat că au fost schimbate recent plăcuțele din zonele Băneasa (București-Ploiești - Kiseleff), Calea Dorobanților, Bd. Metalurgiei.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate ByOnu

La Hristo Botev au instalat placute noi cu sigla STB pictata pentru 16 si 21, dar le-au luat pe cele ale lui 605, posibil cu gandul de a le inlocui, asa cum au facut la Stefan cel Mare (605). Insa nu le-au mai adus... de cateva saptamani. Bine ca oamenii s-au obisnuit cu stalpii unde opreste, dar soferii mai noi opresc abia in cea de tramvai, uitandu-se dupa placutele lor. Well, e bine ca au facut placuta pentru cateva ore la Rosetti, pe str. Dianei... :roll:

Rugamintea mea pentru cei care mai sesizeaza deci situatii similare de placute lipsa/avariate, introduceti pe lista si Hristo Botev, 605, ambele sensuri. :bere:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate GPS

Avem plăcuțe noi pe traseul liniilor R452 și R458, nu știu motivele pentru care linia R457 nu a fost trecută pe plăcuțe, în schimb a fost lăsat spațiu pentru afișarea acesteia. Pe plăcuțele de dinainte de DNCB a fost lăsat spațiu și înainte de linia R452, probabil pentru liniile spre Cernica.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate dany

O poza cu una dintre placutele la care facea referire GPS
81B863F3-91A1-4A10-9AE0-68718517FBD4.jpeg (1016.23 KB; downloaded 2859 times)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate V2A

Vineri, 24 Mai 2019,  |  Staţia de autobuze STB SA "Dristorului" se reamplasează temporar

Începând de astăzi, staţia de autobuze STB SA "Dristorului" ( linia 104 ), sens Şos. Mihai Bravu se reamplasează temporar cu cca. 50 m înaintea staţiei cu Str. Dristorului.

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1048

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Cristy

Utilizator anonim wrote:
In scurt timp avem pe SEAP licitatia pentru refacarea unui important lot de peroane si refugii din oras.

ACORD CADRU „ Achiziție de elemente constructive pentru mobilier urban, respectiv adaposturi modulare pentru statii de tramvai, statii de troleibuz si statii de autobuz"

Criterii: cel mai bun raport calitate-pret
Pretul ofertei 80%
Capabilitate de demontare-montare 12%
Constructia din materiale rezistente la coroziune (inox sau otel galvanizat la cald si vopsit in camp electrostatic) cu proprietati antivandalism si antigrafiti 8%.

Valoarea totala estimata a Acordului cadru este de 88.731.440,00 LEI fara TVA => aprox. 9.340 euro pe bucata.
Cantitatea minimă ce urmează a fi achiziționată în baza acordului-cadru: 500 buc; Cantitatea maximă ce urmează a fi achiziționată în baza acordului-cadru: 2000 buc

Termen limita primire oferte: 30.07.2019.

Extras din caietul de sarcini:
r1.PNG (23.98 KB; downloaded 2583 times)

r2.PNG (83.99 KB; downloaded 2582 times)

Caietul de sarcini:
CAIET DE SARCINI.pdf
CAIET DE SARCINI.pdf (471.83 KB; downloaded 170 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Puss in Boots

'Eftin si "bun".

 


Go to page:  1  ... 78 79 80 81 82 83 84  ... 156
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419386 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use