Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 657223 views
 
Go to page:  1  ... 151 152 153 154 155 156 157  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 realistul

Au spart bordura și trotuarul pe Tineretului intre strada Secerei și intrarea spre Parcul Lumea Copiilor.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Pai era o poza mai sus cu lucrarea. :)

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Ce credeti? Chiar in aceste momente pe ploaie torentiala baietii asfalteaza pe Sos. Berceni in dreptul Profi (Aparatorii Patriei).

 


Re: Sectorul 4 ByOnu

Asta numesc eu dedicare!

 


Re: Sectorul 4 TibiV

”Totul pentru front, totul pentru victorie!”
(Slogan din AD 1944.... )

 


Re: Sectorul 4 Costin

Dragos Tanase, mesajul tau (pe care tot incerci sa il postezi si eu il tot sterg) este redundant, informatia este deja postata corect in subforumul lucrarilor de pe Str. Luica. Nu este nevoie sa o postezi peste tot.

 


Re: Sectorul 4 Dragos Tanase

Daniel Băluță, astăzi, pe Facebook:

"Încă o solicitare a dumneavoastră, a locuitorilor sectorului 4, își găsește rezolvare lucrând împreună! Sunt fericit să vă anunț că, peste câteva zile, vom avea bandă specială, semaforizată, pentru a vira la stânga din Bulevardul Tineretului către parcarea de pe strada Secerei. Comisia de Circulație din cadrul Primăriei Capitalei ne-a avizat pozitiv solicitările făcute în acest sens, așa că ne putem apuca de lucru chiar de astăzi!"

*Postarea e însoțită și de un video...

 


Re: Sectorul 4 realistul

De aceea astăzi Luxten lucra la cei doi stâlpi, pentru ai muta pe noile amplasamentele.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 4 V2A

Cei doi stâlpi din stația Palatul Național al Copiilor (unde e şantierul) au fost relocați.

 


Re: Sectorul 4 1689

Semaforul de pe Nitu Vasile, colt cu Brincoveanu - sens spre Resita e amplasat complet aiurea.

Dupa ce l-au desfiintat pe cel de pe trotuarul opus nu mai ai cum sa vezi cum se face verde decit daca opresti cu vreo 20 de metri inaintea intersectiei...
D-ale administratiei noastre locale - dar ma intreb de ce nu are nimic de spus aici comisia de circulatie...
A mai scris si TibiV despre "realizarea" asta.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Ca s-a tot discutat despre stalpi in mijlocul trotuarelor...
Am avut acum cateva zile o experienta pietonala de vreo 30 de minute prin cartier....
Frumos, aerist... Cu cateva exceptii.
(Atentie, ceea ce veti vedea sunt lucruri mostenite. Nu se compara cu idioteniile nou-noute!...)



Suntem la ”S”-ul de la Odei cu Rosiori....



Comparam cu un pieton oarecare...



Plec pe Odei spre Pogoanele, dar pozele sunt doar pe 1/3 din traseul respectiv...
Mi-am luat claxoane de la tractor... Ce naiba faceam pe carosabil?!...



Iar de aici trotuarul devine o gluma jalnica...







Acelasi loc de mai sus, vazut in sens invers



”Circulati pe trotuar, va rog!...”



Intersectia Odei cu str./intr. Nicolae Merisan



Parerea mea este ca cetateanul de pe colt ”a furat” din domeniul public, dar nu il deranjeaza nimeni...
Uite cum arata in StreetView in urma cu cativa ani: https://goo.gl/maps/EG6SpNeuzbaVQTVa6
La o privire din sens opus, se vede clar cat a ”ciupit” din strada.... Evident ca pe acolo nu poti trece nici cu un troler, caci sunt si tevile alea de gaze...


 


Re: Sectorul 4 realistul

Cu astfel de maturi se face curat pe bulevardele și străzile din sectorul 4. In aceasta dimineață pe Turnu Măgurele cu Brâncoveanu.
IMG_20190527_132534.jpg (1.86 MB; downloaded 2746 times)

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Old school. Oare in vest or fi si maturatori? eu nu imi aduc aminte sa fi vazut vreunul, de obicei sunt masinute sau aspiratoare manuale.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Maturi din crengi in anul 2019...

 


Go to page:  1  ... 151 152 153 154 155 156 157  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use