MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Brancusi

695 posts, 236690 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

Daca aici e un "record"...am dat-o dracului! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Avand in vedere cum s-au miscat in general cu aceasta lucrare inceputa in 2011...mi se pare si mie un record !!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) ionutmar

Aici au inceput sa sape pentru fundatia soselei. Un excavator muta pamantul...insa e incarcat intr-un ritm lent...doar 3 camioanae intr-o zi intreaga...

Luxten au sapat un sant lung pentru instalatia stalpilor de iluminat pe partea cu blocul C8...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) CataOT

De dimineata era activitate mai intensa decat ne spunea colegul ca a fost ieri. La 7:30 se incarca un camion si un al doilea astepta la rand la incarcat. Am ajuns sa ne ''bucuram'' la cateva activitati normale pe un santier.....

 



Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) ionutmar

După ce au acoperit groapa, compactat pământ au săpat din nou pentru fundația străzii (un lucru de așteptat) compactat...azi...au mai săpat iarăși până la betonul stației...știe care care e manevra?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) CataOT

Este posibil ca ceva teste de compactare ale terasamentului sa nu fi iesit conforme, sau ma gandesc eu prea departe ....

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

metrorexm5, 07.05.2019
CB 07.05.2019.pdf
CB 07.05.2019.pdf (373.53 KB; downloaded 208 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) CataOT

Nu imi dau seama prea bine din poza, s-a decopertat  partea de bulevard pe care se circula sau cea inchisa care face parte din santier ? Multumim de vesti

 



Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

O sa fie pulbere dupa...la cate santuri au facut..doar o carpeala acum si se va vedea rezultatul peste maxim 1 an..

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) Adrian Rosca

Deci 2 luni pentru beton. Sa vedem acum cat le ia sa asfalteze.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Banuiesc ca nu vor face parcari in spic ,cum au facut in dreptul blocului Materna ? Vis a vis e reamenajat de vreo 2 ani si nu au facut parcari in spic ...banda 1 blocata. Intre Favorit si Orizont(ambele sensuri, mai ales sensul dinspre Orizont) nu au facut parcari in spic...banda 1 blocata!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) subway guru

Am mai explicat ca e un meci intre primaria mare si cea mica, metroul face cum zic aia mari!
:lol:

 


Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420653 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use