Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

673 posts, 173616 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 49
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Cristi N

Poate ma fura pe mine poza dar as zice ca daca respectiva cutie ar fi cu vreo 2 m mai spre fotograf trecerea a 2 pietoni unul pe langa altul sau a unui carut ar fi mai usoare.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului realistul

Ieri mă uitam și eu la acea cutie și mă cruceam. Efectiv nu ai loc sa treci pe trotuar. Putea fi montata oriunde în altă parte. Nu poți trece cu un căruț de copil. De o persoana cu probleme in cărucior, ce sa mai zic...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului survola

Acolo putea fi mutat axul „străzii” un metru spre nord. Pe latura cu blocurile ai efectiv prea mult trotuar, dincolo nu ai aproape deloc.
Am pus „străzii” în ghilimele pentru că acum ar putea fi redenumită șosea sau bulevard, are deja 2 benzi pe sens.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Puss in Boots

Cica incep plantari pe Luica, la cata betonare a fost pe-acolo sincer nu vad unde. Poate doar daca mai completeaza ici colo saaaaau sparg asfaltul, fac o groapa , pun un copac si apoi ii fac cerculet cu borduri. V-ar mira? pe mine nu.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Dragos Tanase

Referitor la cazul expus mai sus... nu se poate vorbi cu cei de la Citroen?
stalp trotuar turnu magurele_citroen.jpg (88.56 KB; downloaded 3246 times)

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului realistul

Cred că da. Sa dea voie sa se mearga pe la ei prin curte și să facă două porți în capetele proprietății :))

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului TibiV

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/un-nou-bulevard-in-bucuresti-cum-arata-acum-una-dintre-cele-mai-aglomerate-strazi-din-sudul-capitalei-1117851

Adrian Rosca wrote:
Din articol rezulta ca lucrarile ar fi gata  :popa:

Sa mai sterg lentila de la camera, ca tot pune utilaje si muncitor in pozele unei lucrari gata... :D

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului punmeister

Sunt lucrarile de garantie :mrgreen:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului aztec

A fost o campanie de laude si osanale pe toate televiziunile, simultan, cu reportaje lungi si evident partinitoare....pe subiectul asta.
De zici ca se vorbea de facerea lumii si inventarea rotii....

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului MikeT

Puss in Boots wrote:
Cica incep plantari pe Luica, la cata betonare a fost pe-acolo sincer nu vad unde. Poate doar daca mai completeaza ici colo saaaaau sparg asfaltul, fac o groapa , pun un copac si apoi ii fac cerculet cu borduri. V-ar mira? pe mine nu.

Ar fi penibil. Cred ca vor planta langa trotuar, pe spatiul verde ramas.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului V2A

Nu funcționează semafoarele în intersecția Obregia/Metalurgiei/Turnu Măgurele.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

S-a așternut în sfîrșit stratul de uzură între Apărătorii Patriei și Emil Racoviță.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului MikeT

Azi dimineata se asfalta la intersectia Turnu Magurele-Obregia-Metalurgiei. Practic cine venea pe Metalurgiei, era obligat sa faca dreapta spre Aparatori. Cine venea pe Turnu Magurele spre Aparatori era obligat la inainte spre Aparatori sau dreapta spre Piata de Gros. Un moment mai "bun" pentru asfaltare in zona unui centru comercial nici ca se putea.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului survola

In intersecția menționată mai sus nu mergeau semafoarele decât pe galben intermitent. Atenție mare!

 


Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 49
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use