Transportul feroviar în RomâniaOperatori privați din România

 

Topic: Softrans (SFTRA)

247 posts, 134772 views
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 

📖 Pagination options
Re: Softrans (SFTRA) PTMZ

Iar sunt anulate trenuri Softrans, cele de Constanța, mai precis, conform site-ului lor:
http://www.softrans.ro
Incepand cu data de 20.04.2019 si pana la noi dispozitii, trenurile

15982; 15982-1 Craiova (06:40) - București Nord (09:51-10:16) – Constanța (12:31)
15984; 15984-1 Constanța (15:50) - București Nord (17:59 - 18:30) – Craiova (21:55)
sunt anulate din motive tehnice,
pentru a asigura in continuare calatorilor cele mai bune conditii de siguranta si confort in circulatie.

 


Re: Softrans (SFTRA) TibiV

”...pentru a asigura in continuare calatorilor cele mai bune conditii de siguranta si confort in circulatie.”
ADICA:
”fraierilor, luati-va masina mica!”
:lol:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Softrans (SFTRA) Utilizator anonim

Se repara podeaua trenurilor, uzata in mai multe locuri. Iar 002 are schimb de roti.

 


Re: Softrans (SFTRA) Robert

Iar 003 sunt șanse să intre în probe la vară, de pe FB, dar sugerează că este doar o opinie personală jumătatea lui iunie.

 


Re: Softrans (SFTRA) BodoMinea

Conform CFR IRIS circulă 15931 și 15982, deci și spre Brașov și spre Constanța, și sunt deschise și vânzării online. Dar pe pagina de home a site-ului și pe Facebook încă apar ca fiind anulate.

Eu am avut bilet pentru azi, am văzut că e anulat, am cerut restituirea și m-au informat că circulă...

Sunt aiuriți rău la capitolul informare băieții.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Softrans (SFTRA) Utilizator anonim

Nu au departament de comunicare.

 


Re: Softrans (SFTRA) cris_m

Nu au, sa isi faca! :lol:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Softrans (SFTRA) Utilizator anonim

Începând cu luna aprilie 2019, Softronic/Softrans au o noua unitate operationala in Curtici. Aici incap 4 locomotive, baza fiind utilizata in general pentru operatiuni de revizie si reparatii, fiind dotata si cu canal de rezitii, macara rulanta si toate facilitatile necesare unei unitati de reparatii si revizii. Astfel, din luna aprilie nu mai este necesar ca locomotivele LEMA ale MMV/CER/LTE sa ajunga la Craiova pentru reviziile periodice, la fel cum nu mai este necesara nici aducerea EAurilor 001/002 ale MMV la Craiova pentru revizii. In prezent, Softronic are peste 10 locomotive care opereaza in Ungaria. Cu aceasta ocazie timpul de stationare al locomotivelor la Curtici va fi folosit eficient, la termenul de revizie locomotivele avand locatia pentru a intra la revizie in timpul stationarii.

 


Re: Softrans (SFTRA) TibiV

Se anunță modificări în mersul trenurilor Softrans, pentru revizii tehnice periodice

Se anunță modificări în mersul trenurilor Softrans, pe parcursul lunii mai 2019, în vederea efectuării reviziilor tehnice periodice. În acest sesn, operatorul craiovean de transport feroviar de călători a precizat pe pagina sa de Facebook că se suspendă circulația următoarelor trenuri:
– 15982 (Craiova – București Nord – Constanța) în zilele de 07.05 și 21.05.2019
– 15984 (Constanța – București Nord – Craiova) în zilele de 07.05 și 21.05.2019.


În 2014, fabrica de locomotive Softronic din Craiova a construit primul tren electric (Hyperion) fabricat în România, finanţat de Garanti Bank cu suma de 4,3 milioane de euro, iar în 2015 firma a livrat al doilea tren de acest tip. Cele două trenuri circulă pe rutele Craiova – Bucureşti – Constanţa şi Craiova – Bucureşti – Braşov.

ClubFeroviar.ro

 


Re: Softrans (SFTRA) andrei11

1) Din câte știu eu, s-ar putea să mă înșel, fabrica din Craiova a construit aceste trenuri cu scopul de a le vinde. N-au reușit, exploatarea în regie proprie e un mar eșec de-a lor.
2) Construiesc un tren pe  an ? Parcă ar fi URAC - ul bucureștean care repară tramvaiul cu barosul și electrozii de sudură de la Titu....

 


Re: Softrans (SFTRA) ByOnu

Care un tren pe an! Am vrea noi... :lol:

 


Re: Softrans (SFTRA) Victor92

IR 15982 - RES 002 - 19 Mai 2019 - Islaz halta



 


Re: Discutii diverse AdrianD

Au inceput sa puna reclame si pe trenuri?

Mai era unul. Asta cred ca nu e de la CFR.
20190628_181303tr.jpg (1.12 MB; downloaded 5071 times)

 


Re: Discutii diverse BodoMinea

Acesta este trenul privat Softrans. La Softrans e în fiecare an așa, câteodată și 2 reclame diferite într-un an. Și la CFR Călători se mai colantează garniturile ce compun trenuri sezoniere. Nu e neapărat un lucru rău... poate doar faptul că obturează vederea pe geam (în varianta aia de mesh de la Softrans). Sperăm să nu se piardă prin buget suma asta și să ajute puțin operatorii.

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Operatori privați din România  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419370 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use