MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Romancierilor

517 posts, 201200 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 26 27 28 29 30 31 32  ... 37
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor aztec

Din februarie...cred ca din toamna nu s-a intamplat nimic.
Suferim din cauza prafului, devierilor....dar nu le pasa...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor catalinp

Pai au lucrat cativa muncitori la accesul de la Piata Valea Ialomitei, lucreaza putin mai multi decat cativa la Piata Drumul Taberei. De unde oameni si pentru Romancierilor ? Nu au fost in stare, nu i-au interesat sa rezolve peticul de la Favorit spre  Str. 1 Mai de peste 1 an. La Romancierilor mai e  mult de munca.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor CataOT

De dimineata structura de la lift, care a stat toata primavara pe o parte era pusa pe pozitie si la intrarea in santier era un trailer cu un compactor. Am fost uimit de miscari si nu am apucat sa fac nici o poza.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Structura metalica a liftului este pe pozitie din data de 08 Aprilie, iar trailerul stationat pe sensul de mers catre centru a adus cateva utilaje pentru rabilitarea stradutelor din bucla.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor CataOT

Chiar daca vestea cu structura liftului nu este asa noua cum mi s-a parut, sa ramanem macar cu reabilitarea catorva stradute.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor CataOT

Astazi am reusit sa fac si o poza, fiind stationat la semafor. Erau 2-3 persoane care faceau ceva masuratori cu un ''dreptar'' .

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor orex

metrorexm5.ro 07.05.2019
RO 07.05.2019.pdf
RO 07.05.2019.pdf (436.4 KB; downloaded 213 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Goldmund

aztec wrote:
Din februarie...cred ca din toamna nu s-a intamplat nimic.
Suferim din cauza prafului, devierilor....dar nu le pasa...


Dar si cand va fi gata M5 pana la Opera...
DT a fost cel mai indragit de mine cartier de blocuri(prin anii....'70, multi prieteni) din Bucuresti, aerisit, linistit, cu oameni de buna calitate, plin de verdeata. Cu M5, DT a devenit un santier "fara sfarsit", considerat aproape "sub" Militari(care a fost si ramane un vacarm) Acum cand totul va fi gata(decembrie 2019?), sper ca multi sa-si lase masinile in parcare si sa foloseasca din plin M5.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor orex

Chestiunea e ca cei din DT isi pot lasa masina in parcare! Numai ca ceilalti, veniti dinspre Centura (prel. Ghencea) si sunt multi, n-ar avea unde sa-si lase automobilele! Asta a devenit problema zonei, chiar daca maine s-ar inaugura M5.1! E necesar, clar, un P&R dar nu pe actualele doua capete ale M5.1 (RD si VI)! N-ar avea unde sa fie edificate!
PS
Cati stiu ca intersectia Dr. Taberei cu str. Brasov (Tricodava) e pe podium, chiar locul 1, in evenimente rutiere in 2018? N-as fi crezut, dar e real! Acum 30 de ani nici nu era semaforizata intersectia! ;)
BDW
In DT singura interesctie semaforizata, acum 30 de ani, era la Piata! ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor zapacitu

Si acel semafor era pe intermitent dupa 10 seara....

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor subway guru

Pentru cei din prelungirea Ghencea ar fi util un tramvai care sa-i duca ori la piata ori la Razoare...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor survola

O să se paraziteze parcările supermarketurilor din zonă (de exemplu Kaufland la Valea Ialomiței).

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor iulian9203

Moment în care o să înceapă să funcționeze bariera de la intrare în parcare.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor orex

Tramvai este in proiectul actual de largire a prel. Ghencea dar cred ca doar intre Centura si Ghencea.  Cat despre ideea lui Guru, daca ar fi interes din partea PMB si terenuri libere intre bd. Timisoara si prel. Ghencea s-ar putea uni cele doua cai de acces cu infrastructura de tramvai creandu-se un inel pe traseul potential vazut de mine, prel. Ghencea (din dreptul Te-Ma Romania)-Trafic Greu (stanga pe sos. Progresului)-Razoare(statia Academia Militara M5.1)-bd. Timisoara-CET Vest-prel. Ghencea. Infrastructura traseului e creata, in cea mai mare parte, inca dinainte de 1990!

 


Go to page:  1  ... 26 27 28 29 30 31 32  ... 37
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use