Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiReabilitare Pasaj Grant

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

498 posts, 170622 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 36
 
 

📖 Pagination options
Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului realistul

O evazare la fiecare urcare și coborâre de pe pasaj ar fi foarte utilă.

 


Re: Podul Grant andrei11

:?:
Deci să înțeleg că trebuie să mă incadrez conform săgeților scrise de mine ? Cam dificil, va fi cu scrâșnet de anvelope...Mai ales săgeata neagră...
PG.jpg (92.52 KB; downloaded 12289 times)

 


Re: Podul Grant cris_m

Pai e marcaj discontinuu pe Grivita sa poti face regulamentar manevrele?

 


Re: Podul Grant andrei11

Nu e vorba de marcaje, le fac provizoriu discontinuu cu galben,e vorba de manevra în sine. Ca urmare a închiderii bretelii respective este clar că au trebuit să găsească o soluție pentru cele două direcții pentru care nu mai poți să te încadrezi normal.
Din experiență știu că pe acolo se circulă și cu viteză, să nu-mi spuneți că se va ține seama de indicatoarele provizorii de limitare a vitezei...Iar în unele momente Grivița e chiar full. Mai e acolo și o traversare de pietoni, habar nu am dacă s-a redeschis pasajul subteran...Apropo de pasajul subteran pietonal, cel de pe Giulești s-a deschis ? ( Cel care face legătura și cu tramvaiele 11 și 44 )

 


Re: Podul Grant Cristi N

Cred ca ar fi in avantajul tau daca Grivita e aproape blocata, in momentul ala ai cele mai mari sanse sa fi lasat sa faci stanga.

 


Re: Podul Grant burli

Pasajele din Crangasi si Giulesti sint inchise de anul trecut . Pasajul din Grivita este deschis traficului pietonal

 


Re: Podul Grant aztec

Ce zici tu inseamna un giratoriu sub pod...nu?

 


Re: Podul Grant zapacitu

Not really; doar viraje stanga, nu giratoriu. Sunt doua variante: fie mergem pe varianta "ca la centura" (viraje stanga), fie pe varianta "plimbaretu" in care faci TREI bretele ca sa ajungi pe directia dorita [adica pe romaneste daca breteaua dorita e inchisa, mergi pana la urmatoarea care iti permite sa intorci peste pod, apoi folosesti iesirea dorita pentru a ajunge unde vrei]. Solutia asta merge binisor cand nu e trafic. Alternativa "alt traseu" exista si ea.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Podul Grant Utilizator anonim

De la data pozelor de mai sus nu s-a mai lucrat. Au scos bordurile si asta e. Santier parasit.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Podul Grant Utilizator anonim

Azi se lucra, tot in zona bordurilor si era o comisie ceva „cu mapa”, oricum mult mai optimist peisajul fata de ultimele zile.

 


Re: Podul Grant burli

Au inchis parcarea de sub breteaua din fata de la Teatrului Giulesti (Opera Comica) in spatele la MOL , o echipa lucreaza la stalpi si la grinzi

 


Re: Podul Grant Albert

Si “duamna” mai da si share la postare. Oare nu își da nimeni seama ca pe rosturile de dilatație nu se pune asfalt? Asta arată decât un singur lucru. Ca aceste companii municipale nu sunt bune de nimic si doar consuma banii primăriei degeaba...
FBDB6F40-76C1-40A4-87CC-CD2188E3DDC4.jpeg (275.28 KB; downloaded 7106 times)

 


Re: Podul Grant TibiV

Doamne, mare ti-e gradina!...  :o

 


Re: Podul Grant misterr

Și cum se lipește asfaltul pe metal, cu Prenadez?

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reabilitare Pasaj Grant  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420557 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use