Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiStrăpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 542327 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 121 122 123 124 125 126 127  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului misterr

Eu m-am certat cu paznicul de la Romstal, intrasem de pe Hațieganu și nu mă lăsa să ies spre Metrologiei pentru că „nu începuse programul”. Chiar susținea că curtea Romstal nu e loc de trecere și el permite trecerea pe poartă (inclusiv ieșirea, în cazul meu) doar pentru cumpărătorii Romstal.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului URANUS

Nu stiu sigur dar am impresia ca se fac ceva lucrari pregatitoare pentru inaltarea firelor de inalta.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Pai licitatia inca nu a fost finalizata...
Cine si ce face ceva pe banii lui???
Daca este ceva, nu are legatura cu inaltarea cablurilor...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Voi ați observat ceva ?
Există un pasaj subteran auto 2 benzi / sens care intră în subteran din Hațieganu ( Hațeganu ) înainte de sensulgiratoriu cu Vitan Bârzești și iese după intersecția cu Olteniței pe str Sergent Ion Iriceanu.
Se face sau e numai așa, pus acolo ca să fie ?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Pai am scris si eu mai sus...
Intreg ansamblu cu giratorii, pasaj, linii de tramvai.... sunt dintr-un plan foarte indepartat... spre ne-realizare....
Bine ar fi sa tranteasca un giratoiu fie si din bidoane de plastic....., aici la iesirea de pe Hatieganu in V-B...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Andrei,
da o cautare Cheile Turzii... Sigur vei gasi niste discutii din urma cu vreo 2 ani...
:lol:

Oricum, proiectul este urat ca moartea si are o probabilitate de realizare mai mica decat Firea - presedintele Romaniei...

Dar o sa avem timp sa discutam in detaliu prostiile de acolo atunci cand s-o aproba efectiv proiectul...

PS
Inclusiv tu ai comentat in aprilie 2015... ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Sau la iarnă, când or fi prezidențialele.  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
TibiV wrote:
PS
Inclusiv tu ai comentat in aprilie 2015... ;)

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 1689

TibiV wrote:
[...]

Oricum, proiectul este urat ca moartea si are o probabilitate de realizare mai mica decat Firea - presedintele Romaniei...

[...]


Never say never...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

@TibiV, ce ai facut poze ieri la balastul (din beton concasat) ala, este deja isorie....
Acoperita...
Cu  asfalt.
In dupaamiaza asta era un finisor de asfalt calare pe situatie....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Am circulat și eu ieri din Berceni spre Titan pe Iuliu Hațieganu pentru prima dată. Ajuta foarte mult că și timp, dar ar trebui clar lățită artera aceasta și iluminata.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Nu inteleg de ce va entuziasmeaza platforma aia din fata de la dl. Negoita. N-are nicio legatura cu proiectul pasajului.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

^^
Nu ne entuziarmam ci doar observam ce se inatampla prin imprejurimi...

Mai degraba si mai urgent ar trebui facute doua lucruri, pana la largire:
- peticul ala de la jonctiunea dintre Hatieganu si Grigorescu, care acum este la nivel de balast, ar merge trantita o mana de asfalt
- tot o mana de asfalt ar merge asternut si pe intreaga strada Hatieganu...
zic si eu, nu dati cu parul.....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 75CP

Salut, cei care ati mers pe Iuliu Hatieganu, e safe de mers cu bicicleta? Ati vazut caini?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Deocamdata nu sunt caini, dar calea de rulare nu este tocmai ok (placi de beton, pe alocuri fisurate....
Mergi cu atentie...

 


Go to page:  1  ... 121 122 123 124 125 126 127  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use