MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 471849 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 71 72 73 74 75 76 77  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei catalinp

Eu nu cred ca pana in Octombrie 2019 va fi gata accesul de pe coltul pietei-acces B (nici nu am curaj sa ma gandesc la pasajul pe sub 41), vor reface suprafetele pana la Poiana Muntelui +refacere suprafete la Romancierilor + refacere suprafete intre Valea Ialomitei si Valea Argesului+ ciotul de la Favorit, pe care anul trecut nu l-au bagat in seama . Cred ca vor reusi sa dea drumul la circulatie la Raul Doamnei  :roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Daca la Moghioros (piata Dr. Taberei) o fi ceva mai delicat sa faca ce trebuie, in rest n-ar trebui sa fie probleme substantiale in reluarea traficului de suprafata, dar totul e sa se mobilizeze odata constructorul si sa finalizeze lucrarile de suprafata ca ne-a innebunit cu lentoarea lor.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Adrian Rosca

^^Pai la Raul Doamnei mai trebuie sa devieze traficul de pe bulevard ca sa poata sa lucreze la accesul B. Parca ziceau cei de la Metrorex ca asteapta ceva aprobari de la STB ca sa devieze liniile de contact ale troleibuzelor.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

La R Doamnei trebuie facuta doar iesirea la acces B. Subtraversarea la acest acces a fost realizata inca de la jumatatea lui 2015, dar trecand atatia ani nu ne mai amintim toate detaliile. :)  In sustinerea celor relatate se pot viziona instantaneele facute, de colegii de pe forum, in acea perioada viewtopic.php?f=234&t=2338&start=70.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Adrian Rosca

Ca sa finalizeze structura la acces trebuie deviat traficul.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Din cate se prezuma, aici e situatia cea mai cotoioasa din ceea ce a ramas de facut la M5.1. Asa ca poate de aceea la 26.02.2019 nu sunt niciun fel de diferente, la avansul lucrarilor,  fata de 22.01.2019, asa cum poate fi lesne de observat pe www.metrorexm5.ro.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Adrian Rosca

Si aici au mai inaintat cu lucrarile de structura la accesul "E".

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Eu insumi la 11.11.2018 am pus cateva instantanee cu accesul E. Anemica miscarea pana-n prezent! ;)
PS
Chiar e "comparabila" lucrarea cu barajul celor 3 defileuri la aceasta statie?

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei aztec

t530 wrote:
Si tot vin...cred ca sunt aduse de aici ( https://www.google.ro/maps/@44.4232861, ... 312!8i6656 )

Sunt aduse de la Trafic Greu...
Cred ca se elibereaza acolo terenul...ca atata nevoie aici nu cred ca este...sunt prea multe și mare parte din lucrari s-au terminat...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei t530

S-a mutat traficul pe partea cu parcul.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Atal

Azi s-a ingradit un spatiu destul de considerabil in dreptul viitorului acces dinspre piata.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

E clar ca-n aceasta vara urmeaza "nebunia", in aceasta intersectie, pentru a se edifica cele 3 accese! In stilul neaos romanesc cred ca aici o sa se stranguleze traficul, avand in vedere ca este iminenta suprapunerea executiei lucrarilor la apeducte (sper sa nu gresesc flagrant) cu cele de la accese! Sa vezi distractie atunci in zona!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei CataOT

Sunt ceva vesti despre contractul de automatizari ? De dimineata erau 2 microbuze cu ingineri si muncitori noi (nefamiliarizati cu organizarea de santier de pe partea cu parcul ) care pareau ca aveau o sedinta ad hoc.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

Ce te face să crezi că acest contract va începe să se deruleze din mijlocul magistralei ? Mai degrabă cred că e ceva legat de accesul  spre tramvaiul 41.

 


Go to page:  1  ... 71 72 73 74 75 76 77  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419370 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use