MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM6 1 Mai - Aeroport Henri CoandăM6 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discuții până la începerea lucrărilor

2393 posts, 416210 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 131 132 133 134 135 136 137  ... 171
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor Cristy

punmeister wrote:
@Cristy
Poti sa pui documentatia pe Google Drive?

Incercati acum:
https://drive.google.com/open?id=1rNZ7u ... 2DSiL0LcwX

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor rosetti61

Vezi de foloseste 7zip in loc de winrar. Asa patesc la unele - e posibil ca arhivarea cu wetransfer sa se faca in corelatie cu ce arhivator are uploaderul in calculator.

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor Cristy

Eu am descărcat ultima arhiva si pe PC si pe telefon si functioneaza, deci nu stiu sa va zic care e problema.
Cel mai bine va instalați si voi programul de vizualizare a documentelor cu extensie P7S (asa sunt urcate toate documentațiile in SEAP).
Link: https://www.certsign.ro/ro/resurse/download
(Alegeți Shell Safe).

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor Costin

Confirm ca merge. O sa las un link catre arhiva si la documentatie tehnica.

 


Re: Prelungire metrou Militari George

1 Mai 1.jpg (148.83 KB; downloaded 3598 times)
@guru: care lateral, pe Grivita? Spre blocurile aflate pe stanga cum privesti spre nord?

@andrei11 si guru: zona aia hasurata e o nebunie, iata o organizare de santier iresponsabila (daca se vrea a se inchide totul deodata), scocul ala din dreapta jos spre Mihalache eu nu-l inteleg.

 


Re: Prelungire metrou Militari subway guru

Da, langa statia existenta, unde blocurile sunt retrase si se poate folosi locala...dar nu are rost sa mai discutam, zarurile au fost aruncate, am pus planurile tema pentru licitatie...
P.S.
O sa raspund mai amplu si despre M5 dar deocamdata ma pregatesc sa ma duc la noua mea ocupatie de baza...gradinaritul, mai ales ca am lipsit o saptamana ca sa particip la Congresul Mondial de Tunele taman acum cand e varf de sezon la lucrarile agricole!
:lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor andrei11

George, uite o posibilă organizare de șantier pentru joncțiunea M4 / M 6 de la  1 Mai...
1 Mai 2.jpg (330.85 KB; downloaded 3590 times)

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor misterr

https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=53&t=1115&p=338744#p338744
Evident că astfel de exemple se aplică doar unde există legături feroviare directe cu aeroportul, lucru prezent în mai toate capitalele mari din Europa.

 


Re: Stiri si articole din presa TibiV

Nu este legat direct de M6, dar plansa / harta (extras PUZ Romexpo) este interesanta pentru statiile Expozitiei & Montreal.
Extras PUZ Romexpo
2019-12-11 M6 Romexpo Extras PUZ Romexpo.jpg (161.87 KB; downloaded 3665 times)

Pun si ca link...
https://i0.1616.ro/media/2/2621/33219/19194943/2/extras-puz-romexpo.jpg

Sursa: https://www.profit.ro/povesti-cu-profit/real-estate-constructii/exclusiv-cel-mai-mare-plan-din-bucuresti-si-unul-din-cele-mai-mari-in-romania-ce-transforma-total-romexpo-cele-mai-inalte-cladiri-cea-mai-mare-piata-cel-mai-mare-coworking-cea-mai-mare-parcare-19194943

Articolul:
Centrul expozițional Romexpo, administrat de Camera de Comerț și Industrie a României (CCIR), și-a finalizat planul de dezvoltare, în parteneriat cu antreprenorul ieșean Iulian Dascălu, plan care prevede un complex multifuncțional de anvergură cu locuințe, mall, birouri, hoteluri, piețe, spații expoziționale, muzee și grădini publice, gândit să fie ridicat pe un teren de 33 de hectare aflat în proprietatea statului român.
Complexul presupune o suprafață construită de 230.000 de metri pătrați și o suprafață desfășurată de 1,3 milioane de metri pătrați. Arhitecții au proiectat clădiri cu o înălțime de 179,6 metri, echivalentul a 41 de etaje.
Beneficiarii investiției intenționează să dezvolte cel mai mare spațiu destinat producătorilor și comercianților autohtoni de alimente proaspete, de tip Fresh Market; cel mai mare spațiu de coworking din România, în parteneriat cu cele mai renumite companii internaționale, un centru de conferințe asociat unei structuri hoteliere de 5 stele și SPA; clădiri de birouri de ultimă generație care să atragă sute de companii și să genereze peste 20.000 de locuri de muncă; un centru cultural care să cuprindă bibliotecă, mediatecă sau muzeu; o grădină publică și cea mai mare parcare din România, cu peste 12.000 de locuri și o suprafață desfășurată de peste 420.000 de metri pătrați. Centrul de expoziții va rămâne în pavilioanele B și în pavilionul central (celebra cupolă), dar va mai fi completat de un mall, birouri, hoteluri și blocuri cu apartamente.


Oricum, mi se pare monstruos ce vor sa construiasca acolo...  :(

 


Re: Stiri si articole din presa ByOnu

Moama.. bilioteca, muzeu, produse traditionale fresh, de toate! Spital si gradinita n-are! :| Cat despre mall, ar trebui interzis, exista un altul la 1km distanta.

Imi e frica sa ma gandesc cum se va revarsa asta asupra transportului public din zona...

 


Re: Stiri si articole din presa punmeister

Si mai ales cand vor veni firmele in EXPO Business Park (ultima data cand am trecut pe acolo era doar ING), sa vezi atunci.

 


Re: Stiri si articole din presa subway guru

Se aude ca s-ar fi incheiat faza de precalificare.
Stie cineva ceva?
E cineva dispus sa faca niste prospectiuni pe SEAP?

 


Re: Stiri si articole din presa punmeister

Pe SEAP nu e nimic legat de candidaturile care au fost alese.

 


Re: Stiri si articole din presa subway guru

Stirea o am din multiple surse 100% sigure, trebuie urmarit indeaproape pana cand se va publica in mod oficial!
Este certamente breaking news in exclusivitate...vestea buna de Craciun!
Pe tzeava e si vestea buna de Revelion cu contractul Alstom.
Sarbatori fericite!

 


Go to page:  1  ... 131 132 133 134 135 136 137  ... 171
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M6 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420555 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use