Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Reparare / Reabilitare Pod Străulești (FINALIZAT OCT 2019)

48 posts, 14489 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
Reparare / Reabilitare Pod Străulești (FINALIZAT OCT 2019) Adrian Rosca

Breteaua de sub pod este partial blocata de organizarea de santier facuta pentru reabilitarea podului, troleibuzul n-ar cum sa se strecoare pe acolo. Iar reabilitarea podului mai dureaza, de abia ce au taiat 80% din fondurile alocate pentru anul asta.




____________________________________
N-ai aflat?

Adrian Rosca wrote:
Pe podul Straulesti s-a reluat circulatia pe ambele benzi pe sensul spre oras. Trotuarul probabil ca va fi gata la primavara.

 


Reparare / Reabilitare Pod Străulești subway guru

Adrian Rosca wrote:
N-ai aflat?   Pe podul Straulesti s-a reluat circulatia pe ambele benzi pe sensul spre oras. Trotuarul probabil ca va fi gata la primavara.

Vad maine, ca ma duc la tara...

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti subway guru

Am fost, am vazut. Nu s-a intamplat nimic acolo in afara de faptul ca au impins bidoanele cam un metru spre margine si au <eliberat> o jumatate de banda.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Adrian Rosca

Bidoanele erau lipite de bordura, dar de cateva zile s-au reapucat de lucru la pod si le-au impins putin in zona de carosabil.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti subway guru

Dupa diverse jocuri de glezne cu mutatul bidoanelor saptamana trecuta parea ca au intentii serioase si sunt pusi pe treaba, ba chiar au inceput sa sparga si trotuarul podului pe vis-a-vis...dupa care iar au luat o pauza prelungita dar cu bidoanele puse pe prima banda...
:twisted:

 


Reparare / Reabilitare Pod Străulești subway guru

La podul deteriorat erau azi cam trei indivizi ce se sprijineau in telefoane, ca lopeti nu aveau...

 


Reparare / Reabilitare Pod Străulești andrei11

Vezi că  nu te pricep ? Rezolvau problema wireless.  :D

 


Re: Reparare / Reabilitare Pod Străulești subway guru

Azi minune mare, turnau BETOANE!!!

 


Re: Reparare / Reabilitare Pod Străulești subway guru

Astazi agitatie mare la podisca, bidoane la greu, se circula pe o singura banda pe sens pe doar jumatate din carosabil!!!

 


Re: Reparare / Reabilitare Pod Străulești andrei11

Ieri se  lucra, și chiar bine. Din păcate poza n-a ieșit cum trebuie, n-am mai postat-o.

 


Re: Reparare / Reabilitare Pod Străulești abc_XC

Primaria Municipiului Bucuresti a postat pe pagina de Facebook cateva explicatii si imagini cu lucrarile de la acest obiectiv:
https://www.facebook.com/PMBucuresti/posts/1391607780977262
Lucrările la podul Străulești avansează: cele de consolidare au fost finalizate, iar în prezent întreaga lucrare ce presupune consolidarea și reabilitarea podului este realizată în proporție de 70%.
În acest moment, Compania Străzi, Poduri și Pasaje lucrează la infrastructura podului, se fac pregătiri pentru ridicarea tablierului în vederea schimbării aparatelor de reazem și se confecționează eșafodajul pentru relocarea conductei Transgaz.
Se realizează, de asemenea, lucrări la suprastructura podului, se așterne mixtura asfaltică pe sensul Târgoviște-București și se montează parapete pietonale. Termenul de finalizare a lucrărilor este octombrie 2019.
Reamintim faptul că lucrările la acest obiectiv de investiții, care se afla în stare avansată de degradare, au fost demarate în luna octombrie 2018.

Nu ma pricep deloc, dar eu m-as fi asteptat mai intai sa schimbe aparatele de reazem si apoi sa asfalteze  :shock: Poate cineva care cunoaste are amabilitatea sa faca putina lumina.
Straulesti.jpg (180.64 KB; downloaded 4252 times)

Asfaltare.jpg (183.81 KB; downloaded 4254 times)

Asfaltare Straulesti.jpg (249.03 KB; downloaded 4256 times)

Asfalt.jpg (248.88 KB; downloaded 4257 times)

 



Re: Reparare / Reabilitare Pod Străulești ionutzyankoo

Salut,
Unde pot gasi si eu PT-ul acestui proiect (sau un plan de situatie cu situatia propusa) ca ma intereseaza configuratia finala. Google nu m-a ajutat de data asta.

 


Re: Reparare / Reabilitare Pod Străulești Adrian Rosca

Configuratia finala va fi cea initiala (2+2 benzi), cu singura diferenta ca teava Transgaz va fi mutata pe esafodajul metalic. Nu cred ca gasesti PT-ul pe undeva, lucrarea se realizeaza de firma municipalitatii, nefiind scoasa la licitatie.

 


 
Go to page:  1 2 3 4
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use