MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS)

1661 posts, 395539 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 99 100 101 102 103 104 105  ... 119
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Adrian Rosca

Macar "A"-ul sa-l faca. La "B" mai dureaza, oricum Sodolescu zice ca inaugureaza M5 fara acest acces.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Asa e si normal. La piata e <trei in unu>, mai degraba <intermodal>.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

Aici e ceva in neregula in ceea ce priveste situatia "actualizata" la 26.02.2019. Situatia se prezinta similar cu cea anterioara cu o singura diferenta, notabila de altfel. Accese statie 64% la 26.02.2019, versus 82% la 22.01.2019. Un adevarat avans... dar regresiv.   :lol:
PS
Poate in zona n-o sa apara acelasi peisaj ca in anii 60, cu referire la defrisarile care s-au facut. Sper ca arborii din curtea Universitatii Nationale de Aparare Carol I sa nu fie pusi la pamant ca la vecinii de la Universitatea Bucuresti ;)

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) George

În ziua în care s-a dat jos gardul vechi m-am bucurat, mi s-a părut că oricum lucrările la stație sunt cam gata și că fie se strânge organizarea de șantier fie se restrânge serios.
Când am văzut noua deviere, pișu boului cu restrângerea circulației de la 3 la 2 benzi nu m-am bucurat, prevăzând blocajele de trafic care, evident, au apărut.
Aș sugera, ca să evit registrul injurios și să rămân în cel constructiv, să se restrângă perimetrul gardului de așa manieră încât să se rămână la 3 benzi pe sensul Dr Taberei sau Timișoara - spre Eroilor, eu cred că e loc în spatele gardului pt asta și mă refer mai ales la latura paralelă cu noul sediul administrativ al Universității București.
Pe cine ar trebui să petiționăm?

 


Re: POZE Lucrari - Statia Academia Militara (PLS) Adrian Rosca

t530 wrote:
Astazi 16 Martie 2019

* Acces B


La accesul "C" n-ai ajuns?  :bere:

 


Re: POZE Lucrari - Statia Academia Militara (PLS) t530

Nu am mai fost, dar nu cred ca s-a intamplat "vreo minune" de la penultima mea vizita din 03 Martie  :)

 


Re: POZE Lucrari - Statia Academia Militara (PLS) Adrian Rosca

Poate ca o fi terminat lucrarile de structura la accesul ala. Mai aveau un perete de armat si betonat.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Adrian Rosca

t530 wrote:
Astazi 20 Martie 2019

* Acces C


Aha, deci de abia acum cofreaza peretele la "C".

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

metrorexm5.ro 07.05.2019
AM 07.05.2019.pdf
AM 07.05.2019.pdf (442.55 KB; downloaded 289 times)

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) alxbmf

Salutare,

As avea o curiozitate daca ma puteti ajuta cu o parere. Sunt curios cum va fi asezata intersectia de langa statia Academia Militara, am cautat aici pe forum dar am gasit 2 variante: una desenata pe forma actuala, si una pe forma intiala. Atasez poza cu configuratia initiala a strazilor.

Din punctul meu de vedere, starea actuala a intersectiei de la Razoare-Cotroceni este o mare porcarie, care nu prea este gandita deloc.

Oare avem sanse sa revina la amenjarea initiala?

Multumesc,
Alex
academie.JPG (75.49 KB; downloaded 3284 times)

 



Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

Încă nu e nimic bătut în cuie, mai ales că pe Inelul Central se vrea și un pasaj subteran auto + tramvai pe acolo...Cum e acum nu e bine absolut deloc. Sunt multe conflicte de trafic.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) TibiV

t530 wrote:
Astazi 05 Iulie 2019

In trecere pe langa Acces B, nicio urma de muncitor, lopata, caine, pisica, etc...  :headbash:

Pisica era la umbra, sub copaci, cainele era sub incarcatorul frontal...
Celelalte "elemente" nu stiu unde erau....Probabil la bere, la umbra unei terase...  :(

 


Re: POZE Lucrari - Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Aici e un santier la fel daca nu chiar mai <noduros> ca cel de la parc!
Stati cu ochii deschisi mari pe ei, nu-i slabiti nicio clipa !
:popa:

 


Go to page:  1  ... 99 100 101 102 103 104 105  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420711 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use