MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Variante traseu GdN - Progresu

321 posts, 71274 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Variante traseu GdN - Progresu TibiV

rosetti61 wrote:
Problema de sah
M4 pana la Hasdeu + perpedes + M3 de la Eroilor sah mat

M4+M2 (ER)+M3 Unirii
STB (tw7)+M3
STB (ab 323)+M3 Timpuri Noi

QED
(Quod Erat Demonstrandum)
Adica mai bine imi pun partea dorsala in autoturismul proprietate personala. Mai bine stau la semafor, dar neinghesuit de nimeni, si fara grija de a-mi proteja geanta de ”suti”...

@subway guru,
timpul pierdut cu astfel de artificii face in mod clar mult mai avantajos automobilul, la care ai doar o imbarcare si o debarcare.
Manevra M4->M5->M3 ne va face (pe mine, pe nevasta-mea si pe cei doi copii din dotare) sa alegem din start varianta auto, atat de ”individualista”... Mai ales ca pasajul NG are sanse de realizare in urmatorii 2-3 ani...

Bine, exista si argumente in favoarea ta. De exemplu o reducere cu 50% a calatorilor pe ruta mentionata.
Deoarece pana cand va fi gata M4, probabil doar cei doi membri mai tineri ai familiei vor mai fi interesati de traseul respectiv... Asta daca nu vor decide sa isi schimbe total orasul/tara de resedinta.... :(

Iar acum VOI nu aveti nici macar scuza ca asa v-a impus ”carmaciul”...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Variante traseu GdN - Progresu sab

Lasa asta cu carmaciul, si-a bagat si el coada in unele, dar nu poate fi responsabil de toate balariile facute la metrou. Iar acum intelegem mai bine...

 


Re: Variante traseu GdN - Progresu subway guru

Tibi, la varianta automobilul ai o mie de stopuri in trafic, pana la urma conteaza nu lungimea drumului ci timpul de parcurs...parerea mea!
:bere:

 


Re: Variante traseu GdN - Progresu survola

sab wrote:
Lasa asta cu carmaciul, si-a bagat si el coada in unele, dar nu poate fi responsabil de toate balariile facute la metrou. Iar acum intelegem mai bine...

Buuuuu.

 


Re: Variante traseu GdN - Progresu andrei11

N-am DEX pentru buuuu, n-am înțeles apropoul...

 


Re: Variante traseu GdN - Progresu subway guru

Pun aici planul cu 3+1
Anexa 11.2_2A2(594x840).pdf
Anexa 11.2_2A2(594x840).pdf (30.36 MB; downloaded 307 times)

 


Re: Variante traseu GdN - Progresu survola

andrei11 wrote:
N-am DEX pentru buuuu, n-am înțeles apropoul...

Se ia de proiectanți.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Variante traseu GdN - Progresu sab

subway guru wrote:
Pun aici planul cu 3+1

1. deci nu recomandam varianta care ducea la Izvor via Cobalcescu si Schitu Magureanu, dar recomandam traseul pe sub Luigi Cazzavilan. Or fi mai sigure cladirile de aici...
2. varianta albastra are traseu...suprateran ? Sau ce este cu linia diferita de pe strada...Liniei ?
Magistrala...albastra.png (518.37 KB; downloaded 3075 times)

 


Re: Variante traseu GdN - Progresu bercenicity

bercenicity wrote:
Iar varianta 2.1 albastra e mai mult la sol (2.4km) decat pe estacade (700m)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Variante traseu GdN - Progresu sab

Minunat. Asta inseamna separarea zonei in doua pentru..totdeauna. A se vedea zona IMGB.

 


Re: Variante traseu GdN - Progresu rosetti61

Si de ce tocmai pe acolo metrou? Cu varianta maronie te duci pe sub casele de langa CET Progresul, numai metrou le trebuie acolo... Rosu ramane pe Giurgiului, la care se poate conecta galbenul, spre Viiilor.

 


Re: Variante traseu GdN - Progresu subway guru

E <recomandarea> irlandezului de la JASPERS, aceeasi <basina> ca la M6...daca ei n-au fost in stare sa-si traga metrou subteran la Dublin de ce am fi noi?...cam asta e stilul...
:twisted:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Variante traseu GdN - Progresu sab

Aha, de aceea s-a calificat in finala aberatia asta...

 


Re: Variante traseu GdN - Progresu subway guru

Asa se scrie istoria...dar inca nu e deloc <batut in cutie>...sa speram ca <echipa> e echipata cu suficiente <oo> si curaj sa nu se lase <in voia valurilor>.
8-)

 


Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420556 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use