Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2309 posts, 773161 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 165
 
 

📖 Pagination options
Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov andrei11

V2A[/url:20n299br]":20n299br]Autobuzele liniei R455 işi modifică traseul

Începând cu data de 16.03.20197 linia de autobuz R455 va funcţiona pe traseul de bază între localitatea Dobroeşti, intersecţia Şos. Morarilor/Bd. Basarabiai, Str. Lucreţiu Patrăşcanu, apoi pe un traseu modificat pe Str. Lucreţiu Patrărşcanu până la „Bd. Basarabia".

N-am înțeles nimic din comunicatul ăsta.
Adică vor să spună că se întorc la Dobroești prin Constantin Brâncuși / Nicolae Grigorescu / Basarabia / Morarilor ?
Ar fi ilogic, cui i-ar folosi ?

 


Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov dany

Ce vor sa zica este ca de maine 455 are capat comun cu 102 la Basarabia, adica la Morarilor in loc sa faca stanga spre Republica o vor tine drept spre Patrascanu iar dupa benzinarie fac dreapta si intra in terminal.

 



Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Dragos31

Daca in weekend va povesteam ca in terminalul de la Ghencea liniile regionale nu au fost trecute pe indicatoarele de statii, situatia se repeta si la capatul de la Pacii unde doar linia R432  a fost marcata pe placute. Asa cum mentiona si Victor92 in urma cu mai bine de o luna...

PACII..jpg (170.67 KB; downloaded 3398 times)



Sa urmarim si doua autobuze Mercedes-Benz Citaro din zona :D :


4301 - Linia R430 - Strada Valea Cascadelor(Statia "Pacii") - 15 martie 2019

4301..jpg (260.96 KB; downloaded 3436 times)


4881 - Linia R432 - Strada Valea Cascadelor - 15 martie 2019



In momentul redactarii acestui mesaj, la Pacii intorc urmatoarele linii regionale:

R430(Pacii - Chiajna - Cartier Militari)
R431(Pacii - Ciorogarla - Darvari)
R432(Pacii - Dragomiresti-Vale - Zurbaua)
R433(Pacii - Dragomiresti-Deal)

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo CiprianTRB

In aceasta poza se observa ca linia R431 si R433 sunt trecute pe placuta doar ca sunt acoperite , trebuie sa ai niste ochi buni sa vezi asta . Am sa ma duc sa investighez maine  :D  ! Si voi dezlipi acele hartii !
PACII..jpg (170.67 KB; downloaded 3302 times)

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Dragos31

CiprianTRB, acum ca m-am uitat mai atent, am vazut si eu :) .
Totusi, nu cred ca sunt acoperite cu niste hartii. Cel mai probabil vopsea. Dar pe R430 tot l-au uitat :twisted: !

 


Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov Chev Celios

O idee foarte buna. Sincer stateau cam degeaba in blocaj pe Basarabia plus ca acum asigura si o legatura mai rapida cu metroul.

 


Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov cris_m

La Basarabia ar trebui sa fie capatul la unele linii regionale, nu al lui 102... 102 trebuie sa ramana pana la Cora, fara prostia aia de 202...

 


Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov dany

Eu sunt de parere ca toate de la Republica ar trebui mutate acolo. In alta ordine de idei odata cu mutarea lui 455 la Basarabia aceasta linie castiga in plus in weekend 4 curse, ambele schimburi avand cate 13 curse in loc de 11 pana acum. In timpul saptamanii aproximez ca se vor castiga intre 6-8 curse pe zi, turul 1 avand acelasi program si in timpul saptamanii si in weekend, dar nu cunosc detalii despre turul doi.

 


Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov BGP2597

Din ce am văzut pe orar frecvența scade de la 25 de minute la 20 de minute în timpul zilei. În timpul săptămânii sunt 10 curse în plus, mai exact 52 față de 42 câte au fost până ieri.

 


Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov TibiV

Frecventa creste.
Intervalul (perioada) scade.

Uf, a naibii fizica...
;)

 


Re: Știri despre transportul regional (spre și dinspre Ilfov dany

Pentru Ilfov nu este neaparat valabil, depinde ce vrea primaria...

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Andrei98

Nenea_titi wrote:
Da. Specific românesc. Sunt utilizabile, până le vor cădea roțile sau se vor rupe în două. 1700 autobuze? Pentru? 1200 sunt suficiente. La liniile R, 2 pe linie sunt suficiente.

As vrea sa vad cum trimiti 2 autobuze pe linia R465 sau 476 fara sa aduni zeci de frigidere pline cu carne.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Beaver_27

Până și cele 4 ture (din turul 2) ale lui 476 câteodată mi se par insuficiente (câteodată nu ai loc să urci în autobuz, chiar dacă ai așteptat 20 de minute să vină). Și pe liniile spre capătul Ilfovului dacă ar fi doar 2 ture ar avea intervalul de 2 jumătate? (de exemplu R443 care are 5 ture și intervalul de 40-50 de minute).

 


Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 165
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use