MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 391989 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 54 55 56 57 58 59 60  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 misterr

Abia s-a deschis accesul care fusese închis, iar acum s-a închis celălalt. Am văzut că se fac chiar în fața lui doi pereți mulați perpendiculari între ei (în formă de „L”). Oare pentru ce?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Singurul răspuns logic este că vor să deschidă subtraversarea pietonală a B-dul Eroilor.

 


  • sab
  • Posted:
  •  


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Nu-s mulați, sunt numai pereți. Cred că o să fac o vizită mâine acolo, să lămuresc problema.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 misterr

Să-ți iei aparatul la tine ca să poți face poze peste gard, că altfel n-ai cum (s-a extins gardul șantierului, acum include și accesul închis).

Deocamdată părea că s-a turnat grinda de ghidaj. De obicei asta e pentru pereți mulați.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Ok, dar n-ai ce mulați să faci acolo...Sau nu interpretez eu corect informația...posibil și asta.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

Ar mai exista varianta ca accesul respectiv sa fie mutat mai spre statia E2, pentru a face loc pasajului care duce la gurile nou-construite.  Daca fac asta, s-ar explica mulatii.
Sau poate se pregatesc sa sparga peretele  de langa patiserie sa faca legatura cu statia E2, insa asta nu ar avea treaba neaparat cu accesul.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Am fost, n-am avut ce fotografia, nu  mai  era niciun utilaj pe acolo. Tot uitându-mă prin Arhiva mea am dat de un detaliu interesant pentru stația Eroilor M 1/3.
Cred că lucrările de acolo au legătură cu un viitor lift ?
Viitor lift Eroilor M 1/3
Eroilor 101.jpg (171.23 KB; downloaded 1801 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

Liftul dinspre Municipal la ce nivel coboara?  :shock:
Plan Eroilor - Access Spital Municipal - Splai
Capture3.PNG (154.07 KB; downloaded 1799 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Nu poate da decât tot  la nivelul unde dau și scările. Mai jos imposibil.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

Si urmatorul set de scari il cobori manual?  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 misterr

E clar că lucrările au legătură cu liftul, pereții mulați erau exact între accesul B1 și lift.

La liftul dinspre Municipal nu-mi amintesc să se fi făcut ceva, poate s-a renunțat... N-ar avea sens să fie două lifturi pentru același acces.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

# icee
( Sarcastic )
Ce mă tot amețești atât ? Dacă ești cu handicap stai domne acasă sau cheamă un taxi specializat pentru astfel de transporturi.
_______________
Serios
La D 2 / Obor / Muncii cum s-o proceda ?
_____________
#misterr

Eu n-am  văzut niciun lift spre Municipal, nu  trebuia să-l fi făcut tot acum ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 misterr

Asta ziceam și eu, dacă nu s-a făcut odată cu accesul A1, înseamnă că s-a renunțat la el.
Rămîne cel de lîngă accesul B1 (cel spre care sînt trasați pereții mulați).

 


Go to page:  1  ... 54 55 56 57 58 59 60  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use