MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5424 posts, 1052320 views
 
Go to page:  1  ... 286 287 288 289 290 291 292  ... 388
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Pun aici un studiu recent despre mobilitate in metropole, ca n-am gasit alt loc!
:mrgreen:
ATT00013.pdf
ATT00013.pdf (5.12 MB; downloaded 316 times)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex BodoMinea

Infiltrații la stația M3 Păcii, plafonul ieșirii spre Turbomecanica, video pe Reddit.
https://reddit.app.link/aqEHfo5iXU

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Mai degrabă cred că s-a spart o țeavă decât că ar fi vorba de infiltrații...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Metamorph

Mai devreme era inchis de tot accesul dinspre autogara cu afise care indicau ca motiv o avarie RADET. De altfel, curgeau siroaie mari de apa in capatul acela de tunel.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex Tom

"Este închisă până la remedierea avariei". Deci, până pe la sfârșitul lunii. :evil:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Daca-i de la Radeti e mai probabil pana la <sfarsitul lumii>!
:lol:  :lol:  :lol:
:bere:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex michaeladriano

Si inca una

Din cate am inteles de la "sursa" din ADP S6 , au avut o discutie cu cei de la Metrorex pe baza irigarii gazonului din parcul Pacii  precum ca apa se infiltreaza in tunel si ii roaga pe ce-i de la ADP sa nu mai irige gazonul , si ADP-ul ii roaga pe ei sa hidroizoleze tunelul    :lol:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex Utilizator anonim

Mai naspa pentru cei de la Metrofail e ca nu pot sa roage vremea sa nu mai bage ploaie.  :popa:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Bancuri, e seceta profunda...
In ce priveste irigatiile ar fi trebuit ca tunelele de sub Gradina Botanica sa se fi inundat de mult!
Nu va mai luati dupa toate aberatiile!
:bere:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

De ce aude acel zgomot puternic cand metroul trece prin dreptul gurilor de aerisire din galerii? Am observat asta pe interstatiile Poenaru-Grozavesti si Grozavesti-Eroilor.
Culmea este ca instalatia de ventilatie de pe respectvul tronson a fost modernizata de curand.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex cris_m

Si eu am aceeasi curiozitate. Pe alte interstatii modernizate nu am auzit sa fie asa zgomotoase...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Pe M1T1 sistemul de ventilatie e usor diferit fata de restul retelei...pacatele adolescentei!
8-)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Si de ce "uruie" in halul asta acolo ?

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Ventilatoarele noi <prea puternice>?...n-am idee, imi dau si eu cu presupusul...asta e singurul tronson cu ventilatie modernizata, ventilatoare englezesti autentice nu <asimilate> comunistic la <Ventilatorul>...pe copy&paste!
:bere:
P.S.
Sa nu crezi ca cele englezesti sunt cele mai bune posibil, pentru subteran top of the top sunt cele spaniolesti de la Zitron...dar costa!...dar care rezista cu brio si la ultra-high temperature in caz de incendiu devastator...
:lol:  :lol:  :lol:

 


Go to page:  1  ... 286 287 288 289 290 291 292  ... 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use