Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovVehicule utilitare STB

 

Topic: Vehicule pentru remorcare

115 posts, 33337 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Maşini de intervenţii ale STB Utilizator anonim

Si autoremorcherul de care ziceam acum cateva zile. Il tragea pe 5337 pe la Ferdinand.

LRM_EXPORT_486249501497962_20190301_134742306.jpeg (1.31 MB; downloaded 3574 times)

 


Re: Maşini de intervenţii ale STB Gabi23

Bună achiziție, chiar era impetuos necesar să mai fie achiziționat minim un vehicul de tractare performant!

 


Re: Maşini de intervenţii ale STB Andrei Andraș

Utilizator anonim wrote:
Nu mai tin minte daca STB mai comandase autoremorchere noi dar tocmai a trecut pe Iuliu Maniu sens Lujerului un Iveco identic cu SPB, doar fara inscriptiile STB. Numere rosii cu DJ.

Probabil să fie pt noi.  :D  Avem plătită încă una, dar de venit nu a venit încă.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Maşini de intervenţii ale STB Utilizator anonim

Nu e, l-am identificat azi, e cel din poza din mesajul meu de mai sus, cu troleibuzul tractat, a primit si siglele STB intre timp.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Maşini de intervenţii ale STB Utilizator anonim

Am reusit sa prind mai bine ultima achizitie...

LRM_EXPORT_636560262046481_20190311_115733166.jpeg (1.26 MB; downloaded 4337 times)

 


Re: Maşini de intervenţii ale STB Costin

Mileul si pestele de sticla mai lipsesc :roll:

 


Re: Maşini de intervenţii ale STB 1689

Sa se stie ca soferul e stapin peste obiectul muncii. Pina ajunge sa fie inmatriculat, apar si restul - probabil inca e ocupat cu demontatul de pe vechea "proprietate".
Lipsesc cruciulita, CD-ul si odorizantele iar bara frontala e suspect de neimpodobita cu diverse autocolante.
Nici un capac la rotile punte spate ?!?
Nici un stegulet, ceva ?!?
Mai e mult de lucru :D

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Maşini de intervenţii ale STB Utilizator anonim

Astea sunt chestii care ar trebui deja cerute prin caietul de sarcini!  :oops:

 


Re: Maşini de intervenţii ale STB TibiV

Caiet de sarcini:

Puterea motorului: 10 puncte
Cuplul: 15 puncte
Mileul, perdeluta, pestele de sticla si cruciulita: 5 puncte fiecare


:D

 


Re: Maşini de intervenţii ale STB punmeister

In cazul asta o sa vedem licitatii anulate pe banda rulanta :lol:

 


Re: Maşini de intervenţii ale STB Calaretul

Eu cred ca acest autovehicul a sosit cu perdeluta la geam din fabrica , si zic asta deoarece nu este dotat cu parasolar din plastic. Este doar o parere , si am mai vazut anumite camioane noi cu perdelute de fabrica.

 


Re: Maşini de intervenţii ale STB TibiV

Da, lipsa perdelutelor este criteriu de descalificare....
:lol:

 


Re: Maşini de intervenţii ale STB 1689

Dupa o scurta trecere in revista, comparat cu "colegii", trebuiesc imediat luate urmatoarele (minime) masuri:

- parasolar plexiglas exterior (sa completeze perdelutele cu ciucurasi meid in Itali)
- gi-ro-far (ce masina de interventii e aia cu doar cu o rampa stroboscopica - si aia galbena, pe led-uri  ?!?) - ce, SPB (apropo, are deja 7 ani !!!) e mai cu mot ?!
- goarna. GOARNA ! Pardon. GOARNE !!
- o lucrare artistica pe panoul frontal (un vultur/o flama/un tigru - ceva sa inspire putere si frica. Altceva e cind vezi in retrovizoare bestia venind, simti respectul urcindu-ti-se pe spinare si te tragi pe dreapta).
- luminite. Multe luminite. In bara, pe bara, pe usi, sub usi, in usi - cit mai multe. Rosu intunecat, albastru neon - culori d-astea care sa inspaiminte.
- ram-pa-de-pro-iec-toa-re. De fapt cu asta trebuia sa incep. Pai ce sofer de convoi agabaritic poti fi tu daca n-ai suficienta claritate a situatiei ?!? Daca traverseaza Salajanu' o turna de reni taman cind treci tu ?!?? Indispensabila si obligatoriu instalata cit mai sus, in nici un caz bull-bar, ca nu se vad daca ajungi vreodata sa ti se monteze plug. Minim 6 (preferabil 8), neaparat Xenon (LED e pentru amatori),
- un airbrush, ceva flacari de-a lungul caroseriei - merge si autocolant de la Vitan (avem, totusi, 450 CP, chiar daca trag dupa ei doar un amarit de Ikarus 415 de la Apaca inapoi in Bujoreni)
- portdrapel. De fapt doua, sa fie simetric - dau frumos.
- o ceva distins de pus pe bord, din LED-uri neon albastru cu IVECO sa te remarci noaptea.
- 2-3 antene VHF, in caz ca se descarca bateria de telefon.

Am un moment de lipsa de inspiratie, dar mai studiez si revin :D

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Maşini de intervenţii ale STB Utilizator anonim

Iveco de mai sus a primit nr B 101 BHJ.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Vehicule utilitare STB  • 
Choose destination

Since our 2257 forum members have written 418808 posts in 5221 topics and 510 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use