Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Transport public de noapte STB

757 posts, 297556 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 36 37 38 39 40 41 42  ... 55
 
 

📖 Pagination options
Re: Transport public de noapte STB Dragos31

În N115 încă sunt autobuze Mercedes-Benz Citaro...

 


Re: Transport public de noapte STB georgica2704

La fel și în Berceni,adică N 105, 106 și 112.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Transport public de noapte STB GPS

N112 parca nu mai era la Obregia.

 


Re: Transport public de noapte STB georgica2704

Nu, e la Alexandria. M- am referit la linile ce tranzitează cartierul Berceni .

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Transport public de noapte STB GPS

A. Am înțeles. :bere:

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Transport public de noapte STB V2A

Se înfiinţează staţia de autobuze STB SA "Calea Dudeşti"

Începând cu data de 13.03.2019 se înfiinţează staţia de autobuze "Calea Dudeşti" pentru linia de noapte N104, situată pe Calea Dudeşti, după intersecţia cu Str. Caloian Judeţul, pe sensul Şos. Mihal Bravu - Bd. Burebista.

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1006

 


Re: Transport public de noapte STB Nenea_titi

Și N110 are Otokar de 10 m.

 


Re: Transport public de noapte STB georgica2704

În seara aceasta pe N 106 avem și Otokar de 12 , respectiv 6497.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Transport public de noapte STB V2A

Autobuzele liniei N108 vor efectua opriri şi în staţia „Doamna Ghica

Începând cu noaptea de 18/19.04.2019, autobuzele liniei N108 vor efectua opriri şi în staţia nou înfiinţată „Doamna Ghica", pe Str. Doamna Ghica, Ia cca. 60 m după intersecţia cu Şos. Colentina, sens „Piaţa Unirii",  între staţiile ,,Cremeniţa (Piaţa Colentina)" şi „Constanţa".

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1029

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Transport public de noapte STB V2A

Linia N112 a trecut la Ferentari? De dimineață, când aplicația Info STB a avut probleme, apăreau și autobuzele repartizate pe liniile de noapte. În N112 apărea 4745.

 


Re: Transport public de noapte STB Victor92

Da. E la Ferentari de ceva timp ...

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Transport public de noapte STB V2A

Linia N123 se scurtează, cu terminal la "Institutul Meteorologic"

Începând cu data de 01.08.2019, linia de noapte N123 va funcționa pe un traseu scurtat, de la actualul terminal "CFR Constanţa" până la rondul de la intersecţia Şos. Bucureşti-Ploieşti/ Str. Jandarmeriei, unde va întoarce sub pod, iar stația "Institutul Meteorologic" va deveni capăt de linie.

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1087

 


Re: Transport public de noapte STB Dragos31

La data de 23 August 2019, avem urmatoarea structura a traseelor si a autobazelor care deservesc liniile de noapte:

N101: Pasaj Colentina - Sos. Pantelimon - Faur(Autobaza Floreasca si Autobaza Titan - 2 ture)
N102: Piata Unirii - Str. Vatra Luminoasa - Granitul(Autobaza Floreasca - 2 ture)
N103: Complex Comercial Titan - Sos. Oltenitei - Zetarilor(Autobaza Titan si Autobaza Ferentari - 2 ture)
N104: Piata Unirii - Dristor - Faur(Autobaza Pipera - 2 ture)
N105:Piata Unirii - Nitu Vasile - Bd. Elaxandru Obregia(Autobaza Obregia - 2 ture)
N106: Piata Unirii - Piata Eroii Revolutiei - Turnu Magurele(Autobaza Obregia - 2 ture)
N107: Piata Unirii - Piata Eroii Revolutiei - CFR Progresul(Autobaza Ferentari - 2 ture)
N108: Piata Unirii - Gara de Est - Pasaj Colentina(Autobaza Floreasca - 2 ture)
N109: Piata Unirii - Piata Hurmuzachi - Republica(Autobaza Pipera - 2 ture)
N110: Piata Unirii - Piata Crangasi - Cartier 16 Februarie(Autobaza Nordului - 2 ture)
N111: Piata Unirii - Bd. Theodor Pallady - Complex Comercial Titan(Autobaza Titan - 2 ture)
N112: Piata Unirii - Piata Sudului - Zetarilor(Autobaza Ferentari - 2 ture)
N113: Bd. Ficusului - Cart. Damaroaia - Autobaza Floreasca - Complex Comercial Titan(Autobaza Nordului si Autobaza Titan - 2 ture)
N114: Piata Unirii - Calea Rahovei - Depoul Alexandria(Autobaza Alexandria - 2 ture)
N115: Piata Unirii - Bd. Iuliu Maniu - Grup Scolar Auto(Autobaza Militari - 2 ture)
N116: Piata Unirii - Bd. Drumul Taberei(Nord) - Grup Scolar Auto(Autobaza Alexandria si Autobaza Ferentari - 3 ture)
N117: Piata Unirii - Bd. Bucurestii Noi - Rond Odaii(Autobaza Pipera - 2 ture)
N118: Complex Comercial Apusului - Cartier 16 Februarie - Calea Grivitei - Mezes(Autobaza Nordului si Autobaza Militari - 2 ture)
N119: Piata Unirii - Calea Floreasca - CFR Constanta(Autobaza Pipera - 2 ture)
N120: Depoul Militari - Autobaza AAlexandria - Zetarilor - Nitu Vasile - Turnu Magurele(Autobaza Militari si Autobaza Obregia - 2 ture)
N121: Piata Unirii - Piata Rahova - Zetarilor(Autobaza Ferentari - 2 ture)
N122: Valea Oltului - Smardan - Bacau - Zetarilor(Autobaza Militari si Autobaza Ferentari - 2 ture)
N123: CFR Constanta - Bd. Ficusului - Institutul Meteorologic(Autobaza Floreasca - 1 tur)
N124: Depoul Alexandria - Bacau - Zetarilor - Depoul Giurgiului -Arena Nationala - Bd. Alexandru Obregia(Autobaza Alexandria si Autobaza Obregia - 2 ture)
N125: Granitul - Arena Nationala - Bucur Obor - CFR Constanta(Autobaza Ttian si Autobaza Nordului - 2 ture)





6413 - Linia N115 - Bd. Iuliu Maniu(Statia "Piata Gorjului") - 19 Iulie 2019



 


Re: Transport public de noapte STB cris_m

Dupa mult timp, azi-noapte am folosit N104 curios sa vad cum circula intr-o seara obisnuita din cursul saptamanii. Ultima oara cand l-am folosit a fost dupa un eveniment in centru, la acel moment linia inca fiind deservita de autobaza Titan. Revenind la seara ce a trecut, daca la capat eram 6 calatori, pe Bulevardul Unirii a inceput sa se umple treptat, pana cand aproape toate scaunele au fost ocupate. Pana la Dristor, aproape in fiecare statie s-au urcat minim 2 calatori, ceea ce imi indica ca traseul este unul foarte atractiv, asa intortocheat cum e in zona depoului Dudesti. Mi-a placut ca de data asta, soferul a deschis toate usile in aproape toate statiile, pentru a reduce timpul de imbarcare, intrucat nu foarte multi calatori stiu de ineptia cu urcat si coborat pe la prima usa... pana se prind ca trebuie sa fuga la prima usa, dureaza ceva, mai ales ca sunt obositi, percuteaza mai greu, lumina nu e cea mai potrivita in statii... Cand am fost cu soferul de la Titan, desi statia era full la Unirii, s-a incapatanat sa stea doar cu prima usa deschisa, abia dupa ce a inceput lumea sa faca scandal a deschis toate usile. Ma bucur ca de data asta soferul a gandit, chiar daca nu eram atat de multi calatori. Ce nu-mi place, ar fi ca:
- inca sunt trimise autobuze fara afisaj (4985 este cel in discutie), fiind pusa vestita foaie de calendar in geam;
- nu exista la capat la Unirii si nici in autobuz o harta cu traseul, respectiv statiile de pe traseu;
- nu am vazut sa fie folositi prea multi "pitici", mai mult Citaro E3, E4 si Otokar de 12...
- unii soferi inca pleaca mai devreme de la capat (N107 a plecat cu 2 minute mai devreme, in vreme ce eu am plecat la 0:10:00, cum scrie pe orar);

Una peste alta, transportul de noapte din Piata Unirii mi se pare extrem de util si imi pare rau ca nu este promovat mai mult, desi vad ca lumea a inceput sa-l descopere usor-usor. Adevarul e ca pentru unii e mult mai practic la 1.3 lei, lasandu-i chiar in fata casei.

 


Go to page:  1  ... 36 37 38 39 40 41 42  ... 55
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419381 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use