MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: depoul Straulesti

203 posts, 74658 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii: depoul Straulesti ByOnu

Prieteni, nu am criticat: am spus interesant. Nu vad de ce persoane cu dizabilitati n-ar putea lucra in depou (chit ca realist vorbind sansele reale sunt infime), in zona de dispecerat, spre exemplu.

Oricum, ar trebui puse pe usi si pe lift niste simboluri care sa interzica accesul publicului. :)

 


Re: Stiri si articole din presa Puss in Boots

S-au scos, nu mai trebuie sa faca P+R in Pantelimon.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii: depoul Straulesti sab

Poate este un lift de "marfa", sa care chestii...

 


Re: Stiri si articole din presa subway guru

P&R Pantelimon e investitie PMB

 


Re: Stiri si articole din presa Puss in Boots

Nu la asta ma refeream. O sa treaca Straulestiul pe lista lor de realizari si e scuza perfecta sa nu faca nimic dincolo.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stiri si articole din presa sab

Fara metrou, P&R Pantelimon este frectie la picior de lemn.

 


Re: Stiri si articole din presa Puss in Boots

N-as zice, dar vorbim vorbe si pe pareri ca momentan e doar un tapsan si atat. Nici macar nu e in lucru.
Revenind la subiect, arata bine zona si asa cum pare a fi organizata (din poze). Mi-aduce aminte de chestii similare de afara.

 


Re: Stiri si articole din presa zapacitu

Da, ideea a fost excelenta de la inceput. Ramane de vazut cum se executa in continuare.

 


Re: Discutii: depoul Straulesti subway guru

https://www.wall-street.ro/articol/Auto ... iulie.html
Receptia depoului, a galeriei si a terminalului e finalizata, mai ramane doar Dimetronisiemensul si putem rasufla usurati...Uf, o rezolvaram si pe asta!
:bere:
________________
Sa ma anuntati si pe mine cand nu vom mai circula pe falsa!
:bere:
____________________
Din informatiile mele <pe surse demne de incredere> urmeaza si asta cat de curand asa ca sa putem inchide subiectul si sa ne putem concentra atentia pe M4Sud.
:bere:
P.S.
Si sa-l putem lasa pe colegul Adi Rosca sa se ocupe doar de a semnala deficientele din perioada de garantie si de a ne aduce la cunostinta <defectele ascunse> nebagate in seama pana acum!
:bere:  :bere:  :bere:

 


Re: Accidente / incidente alexxd_31

Pai Ivele nu s-au mutatla Straulesti? Tin depoul gol pentru trenurile pentru M6?

 


Re: Accidente / incidente Puss in Boots

N-am auzit sa fie utilizabil depoul Straulesti. O fi si nu stiu nici eu.

 


Re: Accidente / incidente subway guru

Fara Dimetronic n-are cum sa fie <utilizabil>.

 


Re: Accidente / incidente BodoMinea

Ce? Depoul nu e utilizabil fără Dimetronic? Cred că e o neînțelegere... Că nu prea are sens. Nu există un mod de a controla macazele și fără Dimetronic? IVA intră în depourile existente unde nu e niciun Dimetronic... Ne împotmolim cu lucrări mari de infrastructură de niște finețuri și nu e nimeni tras la răspundere.
Pe scurt - vai de noi!

 


Re: Accidente / incidente subway guru

Centralizarea actionarii macazelor la Straulesti e pe Dimetronic, la alte depouri sunt alte sisteme (toate functionale) nicaieri nu se duce acarul cu ranga...cum ar putea sa intre IVE-le in depou daca deocamdata nici sa rebruseze nu se poate??? Momentan toate macazele sunt blocate <mecanic> astfel ca sa interzica eventualele <parcursuri de coliziune>.
:o

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420544 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use