Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Stații, case de bilete, microdispecerate

2190 posts, 619724 views
 
Go to page:  1  ... 72 73 74 75 76 77 78  ... 157
 
 

📖 Pagination options
Re: Stații, case de bilete, microdispecerate WT_fan06

Sau un 782 care chiar să aibă sens, gen prelungit până la metrou. Deşi nici atunci nu cred că ar avea mult trafic....

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Puss in Boots

Prelungit pana la Pipera poate poate mai e de 2 bani speranta. Macar din zona aia mai merg unii altii la aeroport, din parcarea de la Baneasa unde parca are capatul 782 nu cred ca e chiar puhoiul.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Gabi23

Nu spun că nu sunt idei bune legate de această linie 782. Cred că se pierde din vedere un detaliu, liniile 361 și 782 au legătură directă cu Baneasa Shopping City, iar solicitarea + ceva suport finanaciar(?) a venit de la ei. În Pipera/Voluntari firmele din zonă bagă banii în dube și midibuze ale firmelor private în loc să colaboreze cu STB, să dezvolte transportul public. Un exemplu pozitiv avem 331 BIS, unde Petrom a colaborat cu STB (ex. RATB).

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Puss in Boots

782 poate opri foarte bine la Baneasa mall dar prelungit spre zona business poate ar atrage si alti clienti.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate bercenicity

Clientii business (i. e. cine are drum de la birou direct la aeroport pentru un zbor în interes de serviciu) vin cu șofer, black cab sau taxi in cel mai rau caz.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Puss in Boots

Nu toti sunt clienti business, sunt o gramada de oameni normali ca sa zic asa ce calatoresc in interes de serviciu. Eu sunt unul dintre ei. Si ca mine multi. Romani si straini. Si neavand alternativa, normal ca iau black cab (eu) si taxi (altii). Marii boshi vin rar si daca vin normal ca sunt luati in puf de la aeroport. La fel insa se intampla si dincolo la ei, nu vin aici cu sofer si dincolo iau transportul public.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate bercenicity

Ideea e ca daca iti deconteaza firma transportul pana la aeroport nu o sa vii cu bonul pentru cardul de expres, o sa vii cu cel de la taxi. Ca daca iti platesc deplasarea (avion - cel mai probabil nu low-cost - cazare, etc.) o sa iti plateasca si taxiul.

Nu clientii business ar fi targetul, ci cei care ar folosi in continuare transportul public. Expresul de aeroport ar trebui sa aibe capatul din oras la un nod intermodal important, cu statii pe traseu la legatura cu alte linii magistrale/noduri mai mici.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Puss in Boots

Atunci sa-l scoata macar la Piata Presei, nu vad mall Baneasa vreun nod intermodal.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate misterr

A fost reînființată stația STB „Cartier Apărătorii Patriei” - linii 102, 232, 125 (desființată anul trecut).

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Andrei98

Nu imi amintesc sa fi fost desfintata, doar a lipsit placa cat timp au largit strada.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate GPS

Într-adevăr nu a fost desființată.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate V2A

O plăcuță destul de veche în stația Rossini (182, 282, 605, N113), sens Tunari:
Stația Rossini.jpg (238.53 KB; downloaded 2059 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Dragos31

O fotografie si de la mine cu placuta statiei "Complex Comercial Apusului". Asa cum a anuntat si colegul CiprianRTB in topicul de discutii diverse despre autobuzele STB, aceasta a fost inlocuita azi in jurul orei 11:00.


 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Gabi23

Si ce e asa senzațional?  :roll:

 


Go to page:  1  ... 72 73 74 75 76 77 78  ... 157
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use