Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Dispecerizarea automată a transportului public

946 posts, 296166 views
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 68
 
 

📖 Pagination options
Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur cris_m

Pentru utilizatorii de rand, putin conteaza tehnologia cu care este facut site-ul respectiv, sincer acum. Clientul vrea sa vada ca merge si ca nu dureaza 100 de ani sa aiba rezultatul la cererea sa. Ce acum o sa ma intrebe cineva de ce am facut un program in C si nu in Java sa zicem, chiar daca el merge? :)

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur mihai565

Salut ! De astazi suntem online avem aplicatia INFO STB o gasim in magazinele google play,functioneaza chiar daca nu este lansată oficial !

https://play.google.com/store/apps/deta ... tbsa&pli=1
unnamed.jpg (2.09 KB; downloaded 3506 times)

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur punmeister

Da, e in early access.
PS: M-am "jucat" cu  aplicatia acum si pare sa fie ok.

 



Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur punmeister

Okay-ish si cel de desktop.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur BodoMinea

Da, dar pe laptop nu pot identifica datele în timp real (există?!), nu apar poziții, ore de plecare. Pe mobil vehiculul apare doar după ce dai START, nu îți estimează cum afectează poziția lui curentă ora de sosire în stația ta, nu poți vedea orele de plecare pentru o anumită stație, etc. etc. etc.
Mai sunt multe de reglat.
Și întrebarea numărul unu... DE CE NU PUN DATELE PE GOOGLE MAPS...

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur punmeister

Pai nu degeaba toata povestea e in early access.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur BGP2597

M-am jucat acum puțin cu ea și pe telefon și pe web. La prima vedere tind să zic că ar avea ceva date în timp real. Am comparat timpii dați de aplicație cu PDF-urile de pe site și sunt ceva diferențe de 2-3 minute. Din ce am observat, când planifici un traseu, la liniile pentru care nu se oferă date în timp real apare un asterix, iar jos de tot se menționează " *Timp estimativ din planificare "

Downside-ul este că nu poți vedea orarul unei linii sau informațiile unei stații (toate liniile care trec prin stația respectivă și următoarele treceri ale fiecăreia). De asemenea nu ține cont de variantele de traseu.

De exemplu, am planificat o călătorie din Drumul Taberei până la Piața Muncii, în toate situațiile mă scoate la Eroilor, dar îmi dă ca sugestie doar 168, deși de pe ramura de Nord pot lua orice x68. Poate vor rezolva acest aspect până la lansare.

Ah, și ca să nu uit principalul inconvenient. Fiind o aplicație STB, lipsește metroul, iar toate traseele sunt planificate evident doar cu linii de suprafață.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur andrei11

Eu m-am jucat tot așa, pentru un traseu Piața Iancului - Gara de Nord  /  cu mers pe jos 500 m și mi-a sugerat 135 / 133 ( 79 ). Nimic despre tramvaiul 1. Metroul este inexistent.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur alexandru_minciu91

Pe  web apare ca linia R477 ar intoarce la Fierbinti-Targ, nu in comuna Sitaru.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur Victor92

La Sitaru intoarce linia R477.

Fierbinti-Targ se afla in Judetul Ialomita.

477.jpg (1.25 MB; downloaded 3628 times)

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur Valentin

Astăzi am folosit aplicația mobilă și am observat următoare:
1. Pe linia lui 41 nu mi găsea niciun vehicul.
2. In statia Lujerului mi a găsit un 336 otokar 6478 însă cel care a venit (cel mai apropiat autobuz) a fost 6423.
Concluzia: Nu ți repartizează cea mai apropiata masina ci una aproape de capăt. Sper doar că nu o sa ramana asa.
Update: 6478 a fost al treilea autobuz care a ajuns la Lujerului după 6423 și 6453.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur mihai565

Aplicația nu a fost lansată oficial,ce va mai plangeți....este in probe ! In loc sa ne bucuram ca stim cand ajunge in statie !!!!

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur alexandru_minciu91

Cum ai vazut ce numar de parc urmeaza sa soseasca in statie?

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 68
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use