Regiunile RomânieiMoldovaJudețul IașiTransportul în comun din municipiul Iași (CTP Iași SA)

 

Topic: Autobuzele RATP/CTP Iasi

69 posts, 36187 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi Gaby

MAZurile n-au fost casate, sunt trase pe dreapta, undeva la CET Iași, din cunoștințele mele.

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi micutzu

Sunt folosite pe post de rezerve? Sau au fost retrase definitiv si urmeaza sa fie casate?

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi Gaby

Au fost retrase, la traseu nu vor mai fi, dar nu știu dacă și casate. N-am nici o idee ce se va întâmpla cu ele... ?!

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi micutzu

Mai bine le-ar dona altor regii mai sarace,gen Vaslui sau Botosani, decat sa le caseze.

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi andreir14

MAN-ul 1070 nu a mai circulat pret de ceva timp, întrucât avea probleme la usa 2. A revenit recent la traseu, insa cu o carpeala de toata frumusetea: usi de MAZ au fost montate in locul celor vechi.

Poza nu-mi aparține. Sursa: tramclub.org
3608_1550752952.jpg_591.jpg (50.89 KB; downloaded 4307 times)

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi cris_m

Si dupa ne miram ca au cazut oameni din vehicul si s-au ranit sau mai rau au murit... :roll:

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi micutzu

Arata odios cu usile alea de MAZ.Mai bine le caseaza daca nu au piese de schimb, decat sa umble cu astfel de carpeli.

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi ByOnu

micutzu wrote:
Mai bine le caseaza ... decat sa umble cu astfel de carpeli.


Cu prietenie, dar este o ineptie ceea ce spui. Doar pentru ca noi, o mana de oameni vedem si stim despre ce este vorba, ar fi stupid sa fie scoase din circulatie vehicule functionale doar din considerente de aspect. Ar insemna un autobuz la traseu in minus pentru cei care trebuie sa ajunga la serviciu, la scoala sau acasa, doar asa, ca are usile diferite.

Si in Bucuresti circula V3A-uri cu usi din foi diferite, cu cheder (rotunjite) si cu geam lipit (cu unghi drept) - pe aceeasi garnitura de tramvai. Da, arata hidos. Insa in criza acuta de parc cu 100 de V3A defecte si trase pe dreapta, nu face nimeni mofturi de genul: sa fie retras si/sau casat pentru ca are usi diferite.

Bucurati-va ca aveti o masina in plus pe traseu!

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi Puss in Boots

MAN-urile sunt inca autobuze bune din ce stiu deci exclus sa le caseze. Poate le vor pune pe traseele exterioare de care tot se vorbeste in momentul in care vor veni autobuzele electrice.

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi Gabi23

Câte autobuze MAN sunt în parcul CTP Iași?

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi Andrei Andraș

9 bucăți, 1064 - 1072

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi micutzu

Nu e vorba doar de aspect, e vorba si de siguranta si confortul pasagerilor.Ma indoiesc ca usile alea improvizate functioneaza la fel ca si cele originale.

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi ByOnu

Si asta este motiv sa casezi autobuzul? :lol: Este o carpeala. Nu fiti fuduli, ca si asa e jale!

Uite aici, tramvai V3A abia iesit de la RK cu usi diferite! :roll:

macheta218 wrote:
A revenit "acasă" vagonul 256 după reparatia capitala efectuată la URAC. In curând pe liniile depoului Bucureștii Noi.



 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi Andrei98

La V3A mai merge pentru ca usile au fix aceleasi dimensiuni si sunt destinate aceluiasi tip de tramvai, dar carpeala aia este sub orice critica. Nici macar sa le vopseasca in negru nu s-au chinuit ca sa mai semene cat de cat.

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Iași (CTP Iași SA)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420551 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use