Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale autobuzelor

4703 posts, 1168237 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 141 142 143 144 145 146 147  ... 336
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa autobuzelor punmeister

Da-i report.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Piesa sigur este recuperata in urma unei daune, se specifica ca este fisurata. Nu este ok ca a fost postata spre vanzare, avand in vedete ca ar fi putut sa o utilizeze pe alta masina, insa atat timp cat figureaza ca inlocuit in documentele daunei...

 


Re: Mentenanţa autobuzelor shoppy

Vand unii de bune masini inregistrate in sistem cu dauna totala, si nu le face nimeni nimic.
Poti sa te duci la REMAT, si daca vezi in gramada o bucata de fier care iti place aia ti-o vand pentru 10 lei, nici nu trebuie sa fie vreo smecherie.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor ADK

Personal nu mi se pare ok să vinzi piese (mai ales în modul ăsta) din flota regiei care o ai în exploatare, acum părerea mea. :roll: Dacă erau de DAC, Rocar etc era ok mai ales pentru cine (mai) are în uz sau se poate folosi în scopuri similare, personal chiar eu am ”cumpărat” măruntaie de DAC și Ikarus (cât pe ce să le arunce, încă :shock: :lol:). O altă neregulă asemănătoare care o pot spune, și una care o să aducă tristețe pe fețele unora (inclusiv mie) este despre Secția Linii Alexandria (unde zăceau 310, 611, 664, 1267, 1270, 3322, 3328 și 3713). Mai direct e vorba de furatul tuturor componentelor metalice dar și a altor componente care se puteau desface, nu știu dacă de eventuali ”hoți” de fier vechi sau chiar de proprii angajați. :evil: Cât despre rematuri, unii cer pe unele piese mai mult decât valorează ele noi. :popa:

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Mihaitza07

In primul rand, aceea nici nu este capota de la motor si in al doilea rand, masca se vede ca este provenita din accident, putea oricine sa o adune in urma unui incident si sa o ia acasa. Plus ca este zgariata toata, necisita atat chituire cat si vopsire, ii lipseste sigla Mercedes. Cati proprietari de Citaro facelift cauta inlocuirea unei astfel de masti frontale, nu mai vorbim de starea in care se afla si cati bani necesita investiti pentru a o aduce la stare optima  :lol: . Iar utilizatorul contului este un service / dezemembrari.
Asa ca, o pot tine de muzeu, ca nici cu 10 lei nu o ia nimeni.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Gabi23

Gabi23 wrote:
De la Militari este "disparut" de aproximativ 2 luni #4440, tamponat în garaj de către un remorcher :evil:

A fost reparat și a revenit în circulație.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor hADRIAN

A revenit 4330, este în 117. Are mari probleme cu vopseaua pe acoperiș, fiind efectiv ruginit. Curios dacă AC ul va functiona la vară.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor barbuandrei

Daca tin minte, singurele masini defecte de la Alexandria au ramas: 4170, 4178, 4256, 4304, 4313 si 4719. Daca mai sunt si altele, va rog sa completati voi.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor ADK

Mai era un E4 ex. Obregia, 4917(?) parcă.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

4917 circulă.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor nathalael

#4959 era de dimineata la 8:30 in statia lui R465 de la Eroii Revolutiei cu o masina de tractare langa.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

hADRIAN wrote:
A revenit 4330, este în 117. Are mari probleme cu vopseaua pe acoperiș, fiind efectiv ruginit. Curios dacă AC ul va functiona la vară.

M-am intersectat si eu azi cu el in trafic, arata intr-un mare fel.... Sa il lasi sa mearga asa pe strazi, asta inseamna STB.... Macar daca ii dadeau cu putina lavabila si tot era ceva :)))

 


Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

Asa a fost si 4233 o buna perioada de timp, plin de rugina pe acoperis. La un moment dat, a disparut pentru cateva zile si cand am mers din nou cu el avea acoperisul revopsit. Rabdare, poate asa vor proceda si in cazul lui 4330.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

De la Floreasca a revenit 4906 după aproximativ o lună de absență. Dimineață era în 381.

 


Go to page:  1  ... 141 142 143 144 145 146 147  ... 336
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use