Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului (2017-2019)

248 posts, 83092 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 18
 
 

📖 Pagination options
Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului 1689

Cristi N wrote:
A inceput operatiunea monstrul, pe la 8 jumate erau un logan si macaraua de la Locala S4 care blocau accesul in zona respectiva. Se cam scarpinau in cap pentru ca au ramas destul de multe masini si nu prea au unde sa le mute in zona. Au desfiintat multe locuri de parcare si a devenit cam dificil in ultima perioada sa gasesti locuri libere, inainte era chiar boierie.

Posesorul Daciei cu numere de AG poate foarte frumos sa-i dea in judecata daca i-au ridicat masina. Semnul de circulatie bate fituica de la "Aparatul de specialitate". Era parcat perfect legal.

Si acum pot fi dati in judecata pentru lipsa semnalizarii inchiderii trotuarului si pentru ca nu s-a prevazut trecere de pietoni.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului andrei11

Dacă posesorul mașinii  a plecat  în Australia pentru 10 ani  așteaptă oamenii cu parcarea 10 ani ? E ceva care nu-i în regulă cu raționamentul...

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului survola

S-a închis toată breteaua aceea (sensul spre BIG) și s-a împrejmuit, e șantier acum. Era culmea să lase mașini acolo, printre utilaje și materiale.
Haideți să fim serioși.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Cristi N

Nu are de ce sa ii dea in judecata doar i-au relocat masina pe un alt loc de parcare liber, nu i-au ridicat-o in sensul in care ar fi parcat ilegal.

In schimb la partea cu inchiderea trotuarului sunt de acord cu tine. Nu inteleg de ce nu au lasat o fasie de 1-1.5m intre gard si bordura pe unde sa treaca pietonii spre accesul de la metrou.

Ca update, azi au mai adus un transport de confectii metalice si sunt montate cam pe 1/3 din suprafata parcarii. Parcarea va avea regim P+1, din randarea lor reiese ca se va parca si pe terasa, practic vor fi 3 nivele disponibile pentru masini.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului realistul

Nu va fi parcare la nivelul solului și pe terasa?

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Cristi N

Presupunerea mea ar fi ca va avea regimul: Parter+Etajul1+Terasa.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului realistul

Parterul era ok sa fie folosit ca un terminal pentru microbuze.
Astăzi am trecut prin zonă și erau destul de multi stâlpi montați.Cam in jurul orei 18 00, cu o macara, se lucra la montarea grinzilor.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Cristi N

Chiar sunt curios cum o sa iasa pana la urma. Intre timp am schimbat cartierul si din pacate nu mai pot sa vin cu noutati din zona.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului CosminP

Foarte multa aglomeratie astazi pe santier la orele 17:00, doua macarale imbinau ceva profile metalice, nu am apucat sa fac o poza.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului realistul

Se avansează destul de bine la montarea grinzilor.

 


  • MNP
  • Posted:
  •  

Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului MNP

Eu sunt in zona. As putea face poze periodic dar modalitatea de upload mi se pare foarte aiurea si greoaie. Daca este cineva care poate sa faca asta, le pot trimite pe whatsapp sau pe facebook.

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului Cristi N

Eu foloseam solutia benzinarilor unde un user a creat un tool care usureaza mult procesul. In final tot pe imgur ajung dar fara prea mult efort. Link

Poate ar fi o idee buna sa le cerem acordul si sa o recomandam ca "varianta oficiala".

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului realistul

In aceasta dimineață.
IMG_20190211_074629.jpg (1.58 MB; downloaded 2746 times)

 


Re: Construcție parcare supraterană la Piața Sudului realistul

Și din această seară. Foto făcute din mașină in mers cu telefonul. Scuze pentru calitatea deficitară a fotografiilor.
IMG_20190211_200454.jpg (1.48 MB; downloaded 2645 times)
IMG_20190211_200736.jpg (1.25 MB; downloaded 2643 times)
IMG_20190211_201052.jpg (1.2 MB; downloaded 2644 times)
IMG_20190211_200221.jpg (887.15 KB; downloaded 2642 times)

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 18
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420542 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use