Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 657095 views
 
Go to page:  1  ... 137 138 139 140 141 142 143  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 adila

Sa va mai spun ca Primarul a fost investit de cetateti prin vot? Asta votezi asta ai, si in plus nu poti face nimic ca sa aschimbi situatia asta in timpul mandatului. Petitiile si recalamatiile sunt doar pentru decor.

 


Re: Sectorul 4 shoppy

Si tot gardul acela albastru cu gauri la fiecare 10m in anumite locuri de parcare ce rost are?, sa iesi din parcare doar frecandu-te de anumite masini?

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Stiti ce faceau in urma cu o ora pe ”insula separatoare” de pe portiunea dintre ”jardiniere” si pasajul PS?
Adica aici?...



Ei bine, instalau niste garduri...
Intrucatva similare celor de separare a liniilor de tramvai, dar albastre si cu un fel de ”tepuse decorative”...
Sorry, m-a luat prin surprindere, nu am poza....

A, si alta faza la care mi-a cazut fata...
In statia de autobuz Izvorul Crisului de pe Brancoveanu (sensul spre Luica), niste ADP-isti cu furtune sub presiune (ca cele de la spalatoriile auto) spalau ”bomboanele”/”clopotele” de pe trotuar...
Culmea, reuseau sa le ”albeasca”!
:lol:

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Sper sa revina la bomboane ca sa le indeseasca sau sa le puna lanturi. Pe sos.Berceni sunt multe cazuri unde se parcheaza intr-o veselie. Ar trebui lanturile sa le puna cat mai repede ca daca ninge iar probabil iar o sa le mai stranga intre ele ca sa intre cu tractorasele sau ce utiliaje au pentru trotuar.

 


Re: Sectorul 4 Adrian Rosca

Daca nu pun luminite, tot degeaba. Sau racordurile alea electrice sunt lasate pentru niste cismele cantatoare?  :lol:   :popa:

 


Re: Sectorul 4 Dragos Tanase

FOTO: Viorel T.
Piata Sudului.jpg (159.39 KB; downloaded 2095 times)

 


Re: Sectorul 4 Mihaitza07

Au pus garduri intre sensurile de circulatie dintre pasaj si Nitu Vasile pentru a obliga pietonii sa foloseasca pasajul subteran ca sa traverseze spre Secuilor si este o masura f buna.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Sper sa mearga liftul  ;)  pt persoanele in varsta. Altfel, nimic de obiectat. Bine ca s-a dus hala aia verde, mie unul nu-mi placea deloc iar atmosfera dinauntru oribila.

 


Re: Sectorul 4 ByOnu

De acord, dar sa largeasca si ei putin trotuarul ala. Sper sa intre vreo 5m cu trotuarul pe amplasamentul fostei hale verzi.

 


Re: Sectorul 4 CosminP

Mihaitza07 wrote:
Au pus garduri intre sensurile de circulatie dintre pasaj si Nitu Vasile pentru a obliga pietonii sa foloseasca pasajul subteran ca sa traverseze spre Secuilor si este o masura f buna.



il foloesc pe  :evil: , chiar in urma cu cateva ore era sa iau pe cineva pe capota, si tot el cu gura mare " ca caut pe acolo " .... serios ?

 


Re: Sectorul 4 TibiV

TibiV wrote:
Stiti ce faceau in urma cu o ora pe ”insula separatoare” de pe portiunea dintre ”jardiniere” si pasajul PS?
Ei bine, instalau niste garduri...
Intrucatva similare celor de separare a liniilor de tramvai, dar albastre si cu un fel de ”tepuse decorative”...
Sorry, m-a luat prin surprindere, nu am poza....

Ei bine, am acum.



In stanga se vede liftul de la PP4 cimitir...

 


Re: Sectorul 4 punmeister

Macar de ar inlocui si tigania aia de gard din plasa de Buzau din zona pasajului :popa:

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Aia e plasa bordurata, nu plasa de Buzau. Si e foarte buna pe partea cu scoala, garantat prin aia nu trece niciun copil spre strada. Gardul asta albastru nu vad sa opreasca de tot traficul pietonal, vor exista sportivi care vor trece pe sub sau pe deasupra lui.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Lucrarea de la Netea e cam gata. Am observat ca trotuarul e deja terminat (fara alveola STB) parea si asfaltata banda rezultata, semaforul de la Oltenitei ramasese in drum, ca de obicei dar poate nu mai dureaza mult si il muta. Stiu ca dincoace pe Berceni facusera un fel de alveola, poate or sa opreasca acolo autobuzele.....n-am idee, dar in curand se va circula pe 3 benzi acolo pe Netea (daca nu au in vedere alte miscari).

 


Go to page:  1  ... 137 138 139 140 141 142 143  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419397 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use