MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Titluri de călătorie și sisteme de acces

1828 posts, 399854 views
 
Go to page:  1  ... 105 106 107 108 109 110 111  ... 131
 
 

📖 Pagination options
Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces punmeister

AVL - poarta 25 defecta.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces essco

Apropo de abonamentele pentru elevi si studenti: in 2016 Metrorex a promis ca se vor putea achizitiona de la orice ghiseu  :lol:
"....în ianuarie 2016 ... Metrorex arăta: “Odată cu modernizarea sistemului de taxare, modernizare ce se va desfăşura în decursul acestui an, abonamentele cu reducere 50% pentru elevi/studenţi se vor putea achiziţiona de la oricare dintre casieriile existente în reţeaua de metrou”. "
Au trecut 3 ani!
Am aflat asta dintr-un articol aparut azi: https://www.edupedu.ro/studentii-la-dre ... -metrorex/

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces Puss in Boots

"Aici in 3 ani va fi abonamentul tau redus" :popa:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces sab

Eu nu prea vad legatura intre modernizarea sistemului de taxare si eliberarea abonamentelor la pret redus de la toate casele. Este chestie de vointa, nu de sistem de taxare...
1. vor sa le dea "la liber" de la automate, putin probabil....
2. cartelele la pret normal sa se vanda doar la automate. Probabil pe acest lucru se baza Metrorex in 2016, dar se vede treaba ca omul prefera omul, nu masina...

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces punmeister

Asta ar tine probabil de cardurile nominale Mifare.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces misterr

sab wrote:
1. vor sa le dea "la liber" de la automate, putin probabil....
Dacă AVC-urile ar citi codurile de bare ale lui #andrei11, sigur că ar elibera abonamente cu preț redus pentru elevi și studenți...
Sau dacă ar fi fost dată în funcțiune cartea de identitate cu cip (care stă blocată de atîta timp în parlament la comisie) care va înlocui și cardul de sănătate și multe altele.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces sab

Nu cred ca au gandit asa departe. Mai degraba s-au gandit la varianta 2, ca se vor degreva casieriile odata cu instalarea automatelor in toate statiile si atunci le vor gasi alte indeletniciri "dezlegatoarelor de integrame".
Insa viata...bate filmul.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces cris_m

Eu am aflat direct de la casiera de la casa normala de ce nu fac mereu abonamente acolo: pentru ca nu au voie sa lucreze cu date personale :!: Daca asa este, atunci e halucinant ce se intampla, o chestie de pura birocratie sta in calea unei solutii foarte simple...
Oricum in luna februarie ma voi ocupa personal de acest aspect, vreau sa se schimbe in bine situatia.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces BodoMinea

Poarta „specială” de la Eroilor, accesul spre Pod Eroilor, a stat deschisă (cel mai probabil) toată ziua de 13 februarie... Am trecut pe acolo de 3 ori și tot așa era, lumea folosind-o pentru a intra în stație fără a valida (nu vrem să aflăm ce procent erau posesori de abonament...  :popa:)
IMG_20190213_123857-min.jpg (1.06 MB; downloaded 2908 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces sab

Pai da, se  "flendura" muncitorii mereu in afara si interiorul statiei, plus ca mai cara si materiale...

 



Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces BodoMinea

Primită de la un prieten, stația Crângași. Uups...
53743384_420422742042731_882286007444045824_n.jpg (603.96 KB; downloaded 2695 times)

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces BIGRED1984

Da, trebuie sa recunosc ca primele cateva secunde n-am observat decat o zona din poza. :D
Apoi am vazut de fapt subiectul acesteia. Oare cum au reusit performanta ?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces sab

Cum a spart si calatorul acela geamul la un metrou...

 


Go to page:  1  ... 105 106 107 108 109 110 111  ... 131
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use