Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 239029 views
 
Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 79
 
 

📖 Pagination options
  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Rezolvata si seizarea din Calea Crangasi, nr.8-10.

 


Re: Iluminat public faraonul

Mă bucur sa aud. Mă gândesc din ce in ce mai serios la programarea unei audiențe la doamna primar pentru a discuta despre obiectivele nepreluate de municipalitate. M-aș bucura daca și asociația ar lansa o petitie in acest sens. Este mare păcat de  tot ce se întâmplă.

 


Re: Iluminat public subway guru

Constructorul are un proces verbal de predare/preluare cu PMB.

 


Re: Iluminat public faraonul

Asta ce înseamnă? L-a predat sau nu? PMB poate schimba un bec sau reface un marcaj rutier?

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Firma Luxten chiar se tine de treaba!

 


Re: Iluminat public subway guru

Inseamna ca raspunderea a trecut la PMB dar fara receptie primaria nu poate aloca fonduri pentru mentenanta. Daca mai asteptam doi ani expira si garantia de buna executie (parca 10ani era).

 


Re: Iluminat public TibiV

subway guru wrote:
Constructorul are un proces verbal de predare/preluare cu PMB.

subway guru wrote:
Inseamna ca raspunderea a trecut la PMB dar fara receptie primaria nu poate aloca fonduri pentru mentenanta. Daca mai asteptam doi ani expira si garantia de buna executie (parca 10ani era).

Eugen Ionescu?!...

 


Re: Iluminat public faraonul

Pai și soluția care este? Să așteptăm încă 2 ani? Aveți un contact al constructorului din Romania să-i propun o întâlnire? Poate găsim o soluție să punem becurile alea daca tot le-am cumpărat.

 


Re: Iluminat public subway guru

Constructorul este Astaldi. Seful de santier era la Piata Sudului+Pasaj Mihai Bravu, dl ing Verenciuc.
@Tibi
Au incercat o data sa dea o hotarare dar s-a respins in consiliu ca nelegala.

 


Re: Iluminat public faraonul

Mulțumesc Subway Guru. Poate este un om cu capul pe umeri și găsim o soluție. Au făcut o lucrare frumoasa, păcat de ea. Eu vreau să-i dau niste becuri și el să contacteze o echipa sa le pună din partea lor pe care eu sa o achit. Adică le dau becurile, le plătesc echipa, ei să se ocupe de autorizații și semnalizare cat se lucrează acolo ca sa evitam  accidente. Am venit acum pe pasajul Basarab dinspre Titulescu și o nacela a CMIPB era staționată la intrarea pe Titulescu. Nu era nimeni în ea că opream sa discut cu echipa.

 


Re: Iluminat public subway guru

TibiV wrote:
Eugen Ionescu?!...

Rinocerii+Cantareata cheala+Ubu rege
Teatrul absurdului.

 


Re: Iluminat public Cristi N

Pare ca statia de tramvai de pe pasajul Basarab a ramas total in bezna.



Poza este preluata de pe grupul Munikipiul 1.0: link

 


Re: Iluminat public faraonul

Așa arată. Și nu doar statia dar și sistemul care lumineaza pilonul dinspre Dinicu Golescu. În vârf nu merge unul din sistemele de balizaj.

Situația a devenit critică acolo. Batjocura autorităților continua.

I-am scris domnului Verenciuc, pare un om de treabă dar nu știu dacă vrea sa se implice cumva. Jumătate de pasaj este în beznă totală.
Iluminatul arhitectural este la pământ, nu mai merge nimic la podul peste Dâmbovița.

 


Re: Iluminat public subway guru

Acum ar fi nevoie de o mana de ajutor de la presa si tv. Haideti baieti, faceti si voi o fapta buna, stim ca cititi zilnic pe aici ca sa mai scoateti cate un reportaj si un breaking news. ;)

 


Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use