Infrastructura rutieră din RomâniaLucrări la autostrăzi și drumuri expresA3 (București - Ploiești - Brașov - Tg. Mureș - Turda - Borș)

 

Topic: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti

1154 posts, 295160 views
 
Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82 83
 
 

📖 Pagination options
Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti cris_m

In Pantelimon si pe Rebreanu sunt cu atingere.

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti punmeister

Si cele de pe Lascar Catargiu...

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti TibiV

andrei11 wrote:
Reporteri fără cap și creier lipsă, cică ei sunt formatori de opinie...Măcar de-ar da niște știri adevărate.

:lol:

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti aztec

Am fost si eu azi, pt prima data pe bucata noua...

Cred ca au furat si banda de urgenta....intre centura si sensul girator...si semafor...
In loc de banda de urgenta are bordura. Ca orice sosea. Bine ca nu are si trotuar.

Cel putin in codul rutier asa spune...
Si nu am gasit denumirea de autostrada urbana.

Deci...intre centura si semafor este cel mult soseaua A3, Bulevardul A3 sau DN-A3, nu autostrada.

autostrada – drumul national de mare capacitate si viteza, semnalizat special, rezervat exclusiv circulatiei autovehiculelor, cu sau fara remorci, care nu serveste proprietatii riverane, prevazut cu doua cai unidirectionale, separate printr-o zona mediana sau, în mod exceptional, prin alte modalitati, cu exceptia unor locuri speciale sau cu caracter temporar, având cel putin doua benzi de circulatie pe sens si banda de urgenta, intersectii denivelate si accese limitate, intrarea si iesirea fiind permise numai prin locuri special amenajate;


Plus....adaug si lipsa spatilor de oprire pana la Ploiesti pe restul autostrazii...aveam nevoie sa opresc, vad indicatoare....si cand ajung....ciuciu.
Inteleg poate sa nu ai utilitati, dar sa fi obligat sa iti pui viata in pericol NU.

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti andrei11

Pentru " Autostrada București - Ploiești " luați de aici  :
Scutece pentru adulti la cele mai bune preturi. Branduri de renume: Seni, Evony. Pampersi adulti, asa cum mai sunt denumite popular, scutecele de pe acest magazin online sunt la cele mai bune preturi :twisted:
1-20-2019 8-17-37 AM.jpg (14.5 KB; downloaded 2899 times)

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti aztec

Ca faci pishu...se rezolva rapid.
Ca are cineva senzatia de rau si trebuie sa ia aer ca altfel vezi meniul zilei....mai greu.

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti shoppy

Intre Bucuresti si Ploiesti ai 2 iesiri de pe autostrada, distanta maxima pana la una dintre ele este 20km, chestie care este valabila si pe celelalte autostrazi, deci daca chiar vrei sa te opresti in siguranta se poate.

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti aztec

Ma...voi tineti cu ursu?

Pai si atunci de de panou spatii servicii 5000m 3000 m 1000m 500m....si cand ajungi dai de ....nimic?
Ca doar nu eu am pus indicatoarele...
Atunci sa puna unul ..."autostrada neterminata. Dumnezeu cu mila"
Si cred ca nu ati avut un vomitator in masina....si sa trebuiasca sa asteptati 20 km....ca poate-poate e un exit...

Oare nu cel care a construit autostrada trebuia sa faca si spatile de servicii? Nu zic ca poate lipseste un wc...ca nu ai benzinarie..... dar macar unde sa opresti. Sau alea sunt contracte separate?

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti andrei11

:shock:
Fă-mă să înțeleg, ieși de pe autostradă și oprești pe DJ în siguranță să faci pishu ? Ideea  de a opri pe DJ în siguranță mi se pare problematică... Și unde faci pishu, în lanul proaspăt semănat ? Atunci oprești pe banda de siguranță și-ți rezolvi urgențele, ce te mai muncești să intri pe DJ ?

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti Chev Celios

La o anumita distanta sunt niste puncte SOS. Acolo banda de urgenta e putin mai lata.

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti Sorin62

andrei11 wrote:
Pentru " Autostrada București - Ploiești " luați de aici  :
Scutece pentru adulti la cele mai bune preturi. Branduri de renume: Seni, Evony. Pampersi adulti, asa cum mai sunt denumite popular, scutecele de pe acest magazin online sunt la cele mai bune preturi :twisted:


De la București la Ploiești sunt vreo 70 km. La viteza de 130 km/h traseul durează 32-33 minute.
Nu prea merită un scutec pentru mai puțin de o oră de drum dacă nu ai incontinență (normalul este 7 vizite la toaletă pentru 24 de ore)

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti andrei11

Atunci lămurește-mă de ce au prevăzut "băieții" locuri de parcare eventual cu benzinării ? Că nici de benzinării n-ai nevoie. Dacă mă gândesc bine și pe București - Constanța îți trebuie o singură benzinărie la mijlocul traseului și cam atât.

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti TibiV

Un reportaj de vineri, 23 noiembrie 2018, pe la ora 15...
Sensul Ploiesti->Bucuresti.
La km 63 se lucra la spatiul de aici












Se lucra si la spatiul de aici, dar nu am avut pozitie pentru poze...

Apoi la spatiile de la km 49, adica aici







Aici mai degraba este ceva in lucru, dar nu se vedeau veste colorate sau ceva miscare






 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti TibiV

La km 41 am impresia ca mai este un spatiu, dar acolo crestea doar iarba...
Singurul indiciu sunt sagetile de pe asfalt care arata ca o data, candva, acolo va fi banda de accelerare...




O situatie similara la km 35km 35, unde se vad sagetile de intrare in spatiul de servicii



Dar intrarea este inchisa cu NJ...



... la fel si iesirea


 


Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82 83
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: A3 (București - Ploiești - Brașov - Tg. Mureș - Turda - Borș)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420556 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use