Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Proiecte incepute si neterminate

17 posts, 6701 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Proiecte incepute si neterminate subway guru

Zis si facut, deschid eu topicul <impotentei> si incompetentei si al <grelei mosteniri>
:twisted:
Inainte de a cere alte proiecte noi ar trebui sa ne opintim sa le terminam pe cele incepute dar nefinalizate/abandonate.

 


Re: Proiecte incepute si neterminate subway guru

Hai sa incerc eu sa incep o lista:
Pasajul Basarab;
Aerogarii;
Pantelimon;
Rebreanu;
Pasaj Eroii Revolutiei...
etc.
Adaugati voi...

 



Re: Proiecte incepute si neterminate subway guru

Ha, ha, ha!
Un bun exemplu de <neterminat>!

 


Re: Proiecte incepute si neterminate Puss in Boots

subway guru wrote:
Hai sa incerc eu sa incep o lista:
Pantelimon;
Adaugati voi...


Te referi la parcarea si terminalul multimodal, sau cum s-o numi, de la Cora nu? Ca Pantelimon asa e generic si linia e totusi terminata cu exceptia capatului :D
Nici strapungerea Nicolae Grigorescu - Vitan-Barzesti nu e gata. Ca proiectul in totalitatea lui e pana acolo nu cat s-au ***** pana acum.

 


Re: Proiecte incepute si neterminate ByOnu

Mai Puss, :D , nu stiu ce e gata sau nu la Pantelimon - Iancului, dar iti zic asa:

- mi s-a promis pista de biciclete in proiect. N-avem, este inchisa de Brigada Rutiera deoarece este incredibil de periculoasa, un fiasco total. Pista pe care te poti trezi oricand cu o portiera in nas, ceea ce este foarte grav. Plus ca efectiv dispare definitiv in zona intersectiilor sau obliga biciclistii sa circule pe trotuar. Am impresia ca nici macar toate intersectiile nu sunt traversate de "pista" asta, fiind nevoit legal sa te dai jos si sa te joci de-a pietonul pe trecere. Trebuie regandita, eventual construita pe o singura latura a bulevardului, ambele sensuri. Aceeasi poveste si pe Rebreanu.

- mi s-a promit banda comuna tram-bus pe Iancului.

Efectiv s-au distrus niste oportunitati pentru zeci de ani de acum, iar nimeni nu plateste pentru asta, presa nu scoate un cuvant despre aceste aberatii, ca nu-i cancan, si aia e.

 


Re: Proiecte incepute si neterminate Puss in Boots

Acu daca iei la ce s-a promis la toate proiectele din Bucuresti cred ca nu-ti iese unul care e 100% complet. Unul mai serios adica. Uite de exemplu trotuarul rulant la GdN e terminat. Nu merge dar asta e alta idee, intra la alta lista "proiecte terminate si nefunctionale".
Presa nu scoate niciun cuvant vad despre nimic. Decat poate la "si altele".

 


Re: Proiecte incepute si neterminate cris_m

La traversarea strazii eu ca biciclist ocazional stiu ca trebuie sa ma dau joc orice ar fi, pericolele fiind mult mai mici cand mergi pe langa bicicleta. Chiar daca ai pista facuta si pe strada, sunt de parere ca asa se procedeaza corect.

 


Re: Proiecte incepute si neterminate Andrei98

Sau poti sa treci incet pe bicicleta, nu sa te duci glont.

 


Re: Proiecte incepute si neterminate ByOnu

Cristi, nu cred ca pe Calea Victoriei (daca te-ai dat pe ea) te dai jos la intersectii. Pentru ca benzile sunt facute cu creier si trateaza bicicletele ca pe vehicule. Pe cand in Pantelimon le baga in categoria pietoni.

 


Re: Proiecte incepute si neterminate subway guru

@Puss in Boots
Da, ma refer la investitii cu lucrari contractate, prevazute in caietul de sarcini dar nefinalizate/neexecutate.

 


Re: Proiecte incepute si neterminate BIGRED1984

Cred ca lipseste din lista cel mai recent exemplu de asa nu : Pasaj Piata Sudului.
Eu sunt foarte curios cum or sa justifice ca nu au reusit sa mai intoarca troleibuzele peste pasaj, cum era prevazut.
Oare proiectantii aia minune, care vedeau ei din birou 4 benzi intre tramvai si pasaj(plus trotuar) nu au nimic de comentat ?

P.S. da, am vazut poza, dar trebuie scris cu subiect si predicat ca Pta Sudului e mega-fail si nu se poate receptiona prea curand.

Si tot in zona, nici pasajul pietonal peste Dambovita nu e terminat, e de rasu'-plansu' cum schimba termenele cu markerul.

 


Re: Proiecte incepute si neterminate Puss in Boots

Dar cine ii intreaba ca sa se si justifice? noi pe forum? sau pe o adresa catre Primarie? or sa bage un bla bla si duca-se.
Trecerea aia de la Mihai Bravu e rasu-plansu. Intre timp unii au mai lansat rachete pe luna  :lol:

 


Re: Proiecte incepute si neterminate subway guru

Pasajul Sudului nu se incadreaza, are receptie facuta.

 


 
Go to page:  1 2
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420528 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use