MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 391578 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Adrian Rosca

M-am lamurit. Pun pariu ca Astaldi n-a facut mizeria aia de capul lor, ci in cardasie cu responsabilii de la Metrorex, pe binecunoscutul principiu romanesc. Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate!  :popa:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

Ba pot sa-ti spun si mai mult, ca eu sunt satul de prestatii gratis (mai ales ca prestatiile pro bono sunt in principiu interzise de legislatie din multiple ratiuni dintre care prima si cea mai importanta e ca nu atrag raspunderi legale, daca-ti dau un sfat moka, tu-l urmezi si iese nashpa n-ai cum sa-mi pui in carca implicatiile, esti singur raspunzator de faptele si deciziile tale, esti major si vaccinat, n-am nicio obligatie contractuala).
In cazul in speta, i-am calculat for free operatorului daca in perioada indisponibilizarii temporare a accesului mai are suficiente fluxuri de evacuare pasageri, ca sa nu-l traga de urechi ISU-arafat si sa-i inchida statia. Zis si facut, daca nu e prea indemanatic la artimetica i-am dat cu socoticiul, el doar sa verifice calculul si sa ia decizia in cunostinta de cauza, atat si nimic mai mult...si cred ca a luat decizia corecta din toate punctele de vedere...
Hai ca pierdem vremea in loc sa facem ceva pentru a corecta boroboata...
Interpelare la administratorul bunului public al statului (adica al tau, al meu, al nostru) cu poze inainte si dupa, asta-i drumul...daca-ti pasa de averea poporului.
Dacă nu, e ca la bloc, orișicine face ce vrea în lift...inclusiv administratorul blocului.
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 aztec

Pai lucrarea nu este incheiata...teoretic.
Trebuie strapuns sa treaca si strada.
Deci speranta mai este, adevarat, mica, ca totul sa arate unitar la final, acum fiind un provizorat.

Bine...stim cu totii ce inseamna provizoriu la romani.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Adrian Rosca

Stii sigur ca rahatul asta nu ramane definitiv, accesul nefiind practic inclus in autorizatia de construire pentru M5? Asa ca - as suggested by Guru - am trimis deja o sesizare catre Metrorex, in care am mentionat si lipsa mainii curente la scari.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Adrian Rosca wrote:
Stii sigur ca rahatul asta nu ramane definitiv...

Care ? Nu înțeleg despre ce vorbești !

 


Re: POZE - Statia Eroilor 2 Adrian Rosca

Cum care?

Adrian Rosca wrote:
Ieri era deschis vechiul acces în staţia Eroilor 1.

viewtopic.php?f=234&t=2389&p=293242#p293214
Sper ca n-o sa ramana asa. Combinatia de travertin vechi cu tencuiala noua vopsita in diferite tonuri de gri este oribila, iar balustrada e pur si simplu groaznica. Stai ca au mai aruncat si trei placi noi de piatra maro la racordul cu vechiul parapet ca sa fie opera de arta completa.


Dar pun pariu ca unii nu sunt deranjati absolut deloc de cum arata.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 ByOnu

Este oribil, si eu sper sa-l aduca la starea initiala. Plus ca e o nimica toata, o treaba pe care o fac si 2 oameni in cateva zile.

De remarcat faptul ca anterior era montata un profil CF pe colț  pentru a proteja accesul in cazul in care o masina ar fi intrat in el. Acum insa ar fi suficient doar sa-l toarne din beton, nu sa-l faca din caramizi.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

Speranta nu e suficienta, pune mana pe pix/tastatura!
8-)
Unde-s doi puterea creste si dusmanul nu sporeste!
:mrgreen:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Adrian Rosca

Primit azi:

Ca urmare a adresei dumneavoastră, înregistrată la Metrorex cu numărul M.01/18960/27.12.2018, vă comunicăm următoarele:

În data de 08.01.2019, Metrorex a transmis Antreprenorului o adresă prin care a solicitat refacerea, în cel mai scurt timp posibil, a accesului menționat de dumneavoastră în adresa trimisă societății noastre.
Până la această dată, accesul nu a fost recepționat de către Metrorex.


Cu stimă,
DIRECTOR GENERAL,                                            
ing. Dumitru ŞODOLESCU

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

Daca nu e receptionat de ce l-au redeschis?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

Pentru ca...automobile. :) Metrorex este sat fara caini si nu urmareste nimeni derularea lucrarilor.
Off topic: Accesul in cauza este al statiei Eroilor 1. :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 shoppy

Asta este lafel ca la neautostrada A3, se receptioneaza cu lipsuri si dupaia se declara ca furturi / distrugeri in exploatare.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 mindmasster

La 22 ianuarie 2019, www.metrorexm5.ro apreciază avansul la:
- devierile de rețele - 100%
- accese stație - 82%.
La fundația căii de rulare avem:
- în stație 60%
- interstații 90%.
Finisaje:
- arhitectură și compartimentări: 91%
- instalații: 69%.
Refacere suprafețe: 90%.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 orex

Urmarind si avansul lucrarilor la ultimul bastion "actualizat", la 26.02.2019, al M 5.1 se constata ca nici aici nu s-au inregistrat niciun fel de progrese in raport cu situatia evidentiata la 22.01.2019, asa cum rezulta de pe http://www.metrorexm5.ro. In acest context, ce au vrut sa probeze administratorii site-ului? Daca suntem vigilenti sau suntem interesati de subiect? Raspuns afirmativ! ;)
PS
Cu toate ca le-am comunicat in mod direct, printr-un mail, la care culmea am primit si raspuns, ca informatiile  postate sunt perimate nici pana-n ziua de astazi nu au catadicsit sa ia vreo masura.  
Va puteti convinge fiecare dintre voi in pagina http://www.metrorexm5.ro/proiect.html.

 


Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420528 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use