Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Prelungire Str. Brățării

121 posts, 69236 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Prelungire Str. Bratarii survola

Elegant, acum să vii să cumperi aici teren, cu asfaltul deja așternut.

 


Re: Prelungire Str. Bratarii cris_m

Pai si utiliati exista?

 


Re: Prelungire Str. Bratarii Adrian Rosca

Orice asfalt proaspat asternut asteapta sa fie spart pentru instalarea utilitatilor.  :mrgreen:

 


  • RSN
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Bratarii RSN

cris_m wrote:
Pai si utiliati exista?

Fix pe Bratarii nu - dar pe strazile care o intersecteaza sunt mai mult sau mai putin.
Asa ca, fiind "la-indemana" cu ele , probabil se va intampla destul de curand ce spune Adrian Rosca :))

Si oarecum legat de asta - pe Gura Putnei s-au abtinut cu asfaltarea inainte de sapaturile (nu stiu pentru ce sunt) care au aparut astazi (vezi poza de mai jos)
IMAG0351.jpg (375.95 KB; downloaded 5792 times)

 


  • RSN
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Brățării RSN

Gura Fagetului este acum asfaltata complet pana la intersectia cu Bratarii.

Nu-s expert, dar cred ca se putea totusi un pic mai drept  :lol: ... dar, nah, e bine si asa.

fag.jpg (326.47 KB; downloaded 5681 times)

 


Re: Prelungire Str. Brățării Adrian Rosca

^Dar borduri nu pun? Hai sa fim seriosi, curba aia e de c..t, nu cred ca respecta normativele de siguranta rutiera. Lucrare de ... Well, alegeti voi continuarea: http://valeriu.pinzaru.ro/gramatica/sa-injuram-corect/

 


  • RSN
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Brățării RSN

S-a mai asfaltat si pe Gura Ariesului (care uneste acum Badicului cu Victor Brauner), cat si o straduta care o conecteaza cu Gura Calitei.

Cam asa arata acum:
(portocaliu - nou asfaltate, verde- portiunile care erau deja asfaltate, rosu-piatra)
(portocaliu - nou asfaltate, verde- portiunile care erau deja asfaltate, rosu-piatra)
Annotation 2018-11-17 134346.jpg (971.9 KB; downloaded 5546 times)

 


Re: Prelungire Str. Brățării zapacitu

Gura Fagetului ar merge transformat in bulevard...

Prin 1967, ceea ce e acum Titan arata mai rau decat zona in cauza. Partea proasta e ca atunci "statul" cosntruia totul ca si cum intreg cartierul ar fi terminat. Ma refer la gaze, curent, canalizare, termoficare etc. Acum PMB/PS3 trag cu tzaraita...

 


  • RSN
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Brățării RSN

S-au apucat de spart trotuar si sapat pe Bratarii intre Str. Varasti si Sergent Ioan Cuibaru.
Nu imi dau seama ce vor sa faca.

IMG_20181204_112125.jpg (973.41 KB; downloaded 5303 times)


IMG_20181204_112121.jpg (1.11 MB; downloaded 5305 times)


IMG_20181204_112128.jpg (916.25 KB; downloaded 5306 times)

 


  • clt
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Brățării clt

Largirea la 4 benzi a strazii? Eu asta sper. 4 benzi/sens si racordarea la Sos. de Centura (cel mai dificil asta).

 


Re: Prelungire Str. Brățării zapacitu

Racordare macar la Drumul Intre Tarlale...

 


  • RSN
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Brățării RSN

@zapacitu - dupa ultimele asfaltari se poate ajunge deja din Bratarii la Intre Tarlale (via Gura Badicului)

 


Re: Prelungire Str. Brățării zapacitu

Mda, si pe direct (prelungire directa a Bratarii spre D.i.T.) am impresia ca nu merge intrucat intersecteaza ceva CF dezafectata.

 


  • RSN
  • Posted:
  •  

Re: Prelungire Str. Brățării RSN

Oricum, nici in propunerea de PUZ nu ajunge direct pana la Dr. Intre Tarlale - ci se opreste in Dr. Gura Racului.

Annotation 2018-12-06 165605.jpg (1.43 MB; downloaded 5073 times)

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use