MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea

423 posts, 111511 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea andrei11

* Autocamioane Brașov  :bere:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Au terminat de asfaltat si la intersectia cu bd. Gloriei.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

andrei11 wrote:
Și ruina lui Tibi de vizavi de CV. Pe un afiș scrie că ar fi trebuit să fie sediul unei clinici de sănătate, nu se descifrează a cui, parcă Sante ( există așa ceva ) ? S-a ales praful de sediul respectiv.


Au reinceput lucrarile la ruina. Bonus, s-a mai adus la cota un capac de canal pe sensul spre oras.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Dar bariere la terminal au pus?

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Da, acum o luna am vazut ca deja erau instalate.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Uf, mi-ai luat o piatra de moara de pe inima!
:bere:  :bere:  :bere:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea abc_XC

La centrala de ventilatie, gardul dinspre Lidl a disparut. Am vazut acum 2 saptamani ca lipseste, dar m-am gandit ca cei de la magazin vor sa schimbe panourile de tabla cu plasa pentru o vizibilitate mai buna din bulevard. Insa nu s-a mai intamplat nimic, gardul lipseste pe toata latura dinspre magazin.
Centrala ventilatie.jpg (216.63 KB; downloaded 3183 times)

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Acel gard e proprietatea Lidl si oricum era cam nashpa...

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Ieri au aparut niste <bidoane> pe dalele liniilor abandonate de tramvai in zona Lidl.
Azi o echipa STB racaia la sina. Nu-mi e clar daca doar vor sa scoata sina sau elimina dalele cu totul...

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Serban

Am inteles ca s-a inceput scoaterea sinelor si constructia scuarului central.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

De unde ai inteles ce pretinzi ca ai inteles, ca e o lucrarica fara panoul legal de afisare care sa spuna cine, ce, cum, de cand, pana cand, autorizatia cui si celelalte <amanunte> total <nesemnificative>...asa ca deocamdata e o activitate <in deplina ilegalitate> desfasurata pe domeniul public al municipiului...
:twisted:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea ticker

Mie nu mi se parea ca vor sa scoata sinele (am trecut azi pe acolo) ci doar niste muncitori care faceau ceva pe la sine.

Nici vorba de utilaje necesare unei activitati precum scoaterea de sine, betoane etc.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Pai daca nu le scot atunci ce le fac, le <gadila>???

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea abc_XC

Poate vor sa racordeze la utilitati cladirea abandonata din coltul strazii Jimbolia, care s-a transformat in bloc cu "apartamente de lux". O lucrare similara, a avut loc acum cateva saptamani in dreptul parcului, si acolo s-a facut un bloc si au sapat intre linii pentru racordarea la reteaua de gaze naturale. Daca reusesc sa ajung in weekend prin zona, poate lamuresc problema.

 


Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419436 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use